Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb ha bilire...

Kisnita kérdése:

Melyik a jobb ha bilire szoktatjuk a gyereket vagy ha egyből wc-re wc szűkítővel? Ti melyiket használjátok és miért?

Figyelt kérdés
Nekem a wc-re szoktatás szimpatikusabbnak tűnik. Egyrészt mert akkor egyszer kell csak szoktatni, kimarad a bilizés és nem kell utána leszoktatni a biliről és a wc-re is rászoktatni. Anyukám meg az anyósom szerint a gyerekek jobban is szeretnek a wc-re ülni mert az olyan nagyfiús/nagylányos dolog. Van olyan aki esetleg mind a két módszert próbálta már? Melyikkel lett könnyebben szobatiszta a gyerek?
2011. jan. 22. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jött be a bili, sőt a szűkített wc-ülőke sem.


A gyerekek bennünket utánoztak le: mi sem bilire járunk

:-)

2011. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neki teljesen mindegy ha már érett rá, nálunk a wcben volt a bili is egy ideig a bilit majd a wct használta majd amelyiket kedve volt igazából nálunk 2 gyermeknél így működött nem kellett külön szoktatni. Egyébként nálunk ez a nagylányos duma egyiknél sem jött be . Mindkettő 3 éves volt mikor leszokott.
2011. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk bili van, igazából nem is gondolkodtam rajta, hogy most bilire vagy vécére szoktassam, csak úgy megvettem a bilit. Mondjuk szerintem biliről vécére átszoktatni már nem akkora nagy dolog, mint az a lépés, amikor a pelenkát elhagyja.

De ebből a bili/vécé dologból nem volt semmi gond, itthon van bilije, amit szeret (most kapott újat, ami fedeles, és ezt imádja), de a mamijánál szűkítő van csak, ott a vécét használja. Ha meg máshol vagyunk, pl. a dédinél, akkor ott szűkítő meg minden nélkül elvégzi amit kell. A bilit igazából azért szeretem, mert így önállóbban tudja intézni a dolgát, bemegy érte a fürdőszobába, előveszi, rá tud ülni egyedül, stb.

2011. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!