Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan gyerek, aki...

Van még olyan gyerek, aki ennyire keveset eszik?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom hogy képes ellenni ennyi ételmennyiséggel. Másfél éves, és ennyit eszik egy nap: reggeli 120 gr tápszer, utána egy doboz joghurt, de van mikor csak egy fél doboz, semmi más nem jó neki, virslit v. felvágottat kiköpi. Ebédre eszik kb 5-6 kanál ételt, ami általában tészta, vagy ma pl sültcsirke volt krumplival, abból annyit evett, hogy ráfért 1 evőkanálra. Uzsonnára tejpépet eszik, abból egy teljes adagot, mert azt még mindig szereti. Vagy egy banánt. Mást nem hajlandó. Este megint tápszer csak. És kibírja egész éjszaka.

Bezzeg ha adnék neki pudingot, vagy túrórudit abból bevágna több adagnyit. De nem akarom hogy csak ezzel teljen el.

Nem értem hogy bírja ki ennyivel, amikor még pépeset evett sokkal többet evett, 200 grammnyi biztos megvolt ebédre is.

Más is van ilyen helyzetben? Mit csináljak hogy jobban egyen?


2011. jan. 23. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán pépesisd neki újra.Én sokáig így tettem és van,hogy még néha ha látom rosszul eszik,főzelékeket készítek és icipicire belevágdosom a húst.Az én kislányom sem jó evő,tegnap szinte egész nap nem evett.Én adom neki a cebion multivitamint már 2.hónapja,látok az étvágyán egy kis javulást.22hónapos.
2011. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom két éves, és bár már hónapok óta azon gondolkodom, hogy hogy nem hal éhen, kifejezetten jó bőrben van. 12,5 kg, és majd kicsattan az egészségtől. Általában nálunk is csak egy-két kanál az ebéd, vagy három pici falat szendvics a reggeli, és én sem adok neki nasit/édességet, pedig ő is befalna belőle, nem is keveset (az engedékeny nagyiéknál meg is teszi). Egy egész banánt talán még soha életében nem evett meg egyszerre. Reggel és este viszont megiszik két deci tejet. Talán ez tartja életben :)

Mindenesetre nálunk már egy éve tart ez az állapot, és semmi baja, remekül fejlődik, vidám és nem is beteges. Még mindig sokat idegeskedem, hogy többet kéne ennie, de kezdek lenyugodni. Úgy látszik vannak, akik ennyivel is beérik.

2011. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!