Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kisfiam furcsán...

3,5 éves kisfiam furcsán viselkedik a nagyszüleivel. Álandóan rájuk szól pl. "te nem nevetsz", "te nem nézheted meg"stb. Az igaz, hogy soha nem volt bújós fajta, de ezt a vonzás-taszítás dolgot nem csinálta. Mi lehet az oka ennek?

Figyelt kérdés
Pedig szereti őket, mindig várja, hogy menjünk hozzájuk, szereti, ha ők mennek érte az oviba (akkor egyébként normális velük, de ahogy hazaérek, beindul ez az ellenségeskedés). Nem bántották, imádják.
2009. febr. 4. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem így elsőre úgy tűnik, hogy miattad csinálja. rtad, hogy csak akkor van mikor te is ott vagy. Valószínűleg attól fél, hogy neked rosszul esik az, hogy nem csak téged szeret, hanem a nagyszüeit is. Nem volt esetleg korábban valamilyen féltékenység? Nem mondtál előtte rosszat a nagyszüleire?

Ez csak az én gondolatom. Szerintem mondogasd neki sokszor, hogy te is szereted a nagyszüleit, milyen jó ha velük vagytok. Szerettel beszélj róluk, és akkor látni fogja, hogy nem kell választania, mindenkit lehet szeretni.

2009. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nagyon anyás.

Semmi rosszat nem mondtunk a nagyszülőkről, mi is szeretjük őket, és ezt csak pár hete csinálja.

Azért köszönöm, hogy leírtad, hogy Te mit gondolsz erről.

2009. febr. 5. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!