Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem azt a fajta...

Hogy kezeljem azt a fajta hisztit, amikor hányás a vége?

Figyelt kérdés
21 hónapos kislányom úgy belelovalja magát a hisztibe (sírás+sikítás), hogy a végén (vagy közben) minden kijön belőle. Van valakinek hasonló 'adottságú' gyereke? Mi várható később, az ilyen gyerekek milyenné válik?
2011. okt. 27. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne figyelj rá. Ha észreveszi, hogy nem ér el ezzel semmit sem, akkor abba fogja hagyni.
2011. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért ez nem egy átlagos hiszti, mikor átlépheted ránézés nélkül a gyereket. Hányáskor félrenyelhet, szóval muszáj rá figyelni. Ördögi kör...
2011. okt. 27. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

engem itt most nagyon utálni fognak, de azért csak leírom, hátha segít.

Nekünk is ilyen volt a lányunk, ha valami nem tetszett neki, akkor egy idő után már hiszti nélkül s remekül tudott hányni, csak köhintett kettőt és már meg is volt az eredmény. Akkor persze, kétségbe esett, apa vigasztalta, én átöltöztettem, lemosdattam, tehát körülötte forgott a világ néhány percig. Ezt elmeséltem a gyerekorvosnak, aki azt mondta, hogy adjak a kezébe rongyot, takaríttassam fel vele és el fog múlni, a lényeg, hogy ne ugorjunk egyből, ne érezze, hogy csak rá figyel az egész család. Akkor már nem volt olyan hét, hogy 4-5 alkalommal ne hányt volna. A következőnél kapott egy rongyot, annyira meglepődött, hogy egyből abbamaradt a sírás, csak hüppögött szegénykém, de becsületére legyen mondva, lelkiismeretesen feltakarított maga után. Ez volt 1,5 éve, akkor annyi idős volt, mint a Te lányod. Azóta egyetlen alkalommal nem hányt. Szóval nekünk ez vált be, még ha kegyetlennek is hangzik. Hidd el, sajnáltam, hogy vele töröltetem fel, de úgy látszik, neki ez kellett ahhoz, hogy helyreálljon a lelki békéje és megértse, hogy nem ez a megoldás.

2011. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is érzem, hogy ezt csírájába kell elfojtani. Lehet, hogy nálunk is be fog válni, hiszek a sokkterápiában:) (Azt hiszem, ez mindkettőnknek az lesz!)
2011. okt. 27. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez remek ötlet, nem beszélve arról, hogy a hányással tönkreteszi a bútort, szőnyeget. És direkt csinálja!! Nem beteg.

A dadás műsorban egyébként azt javasolták, hogy higgadtan takarítsunk és hagyjuk ott. Nem eszméletlen, hogy félrenyeljen.

2011. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia.sztem is nagyon jó ötlet h ő takarítson fel maga után.nálunk is volt egy szitu az én lányom azt játszotta h ha már nem kért enni elkezdte tologatni a tányért az asztalon.százszor rászóltam h ne mert leesik.naaa le is esett ekkor az én drága Párocskám mert én nem voltam észnél letette h ő takarítsa fel neee mondjam azóta nem tologatja a tányért...remélem nálatok is beválik ez a módszer.jóóó tudom ez nem hiszti volt de sztem észbe kap h ez nem is olyan jó dolog amit csinál.leírnád majd h mi történt kiváncsi vagyok...sok sikert...20 hós leányzó anyuja
2011. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

22 hónapos a kisfiam és ő is ezt csinálja,illetve most már egyre kevesebbet.

1-2 hónapja szinte minden nap hányt.

Vagy attól,hogy hisztizett,vagy pedig attól,hogy amikor ő nem kéri az utolsó falatot ami a szájában van,azt nem kiköpi,hanem elkezd ökölödni,aminek persze mindig hányás a vége.

Én még nem takarítattam fel vele,de lehet kipróbálom,ha legközelebb csinálja.

Most egész jó a helyzet,annyira édes,mert amikor már nagy a hiszti és érzi szerintem az ingert,akkor saját magát nyugtatja,nyugi Levi,nyugi Levi és így megnyugszik.

Sajnos segíteni nem tudtam,de lásd nem vagy egyedül evvel a problémával.

Kitartás és sok-sok türelem.

2011. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom is egy hasonló "adottságú" 21 hónapos :)

Pár héttel ezelőtt magam is tettem fel hasonló kérdést, de nem kaptam ilyen jó válaszokat, mint Te.

Az én lánykám akkor produkálja főleg a hányást, ha nem akar a kiságyában aludni. Ilyenkor persze ágyneműcsere stb. Próbáltam kemény lenni én is, de képes volt a hisztit ott folytatni, ahol abbahagyta... Legutóbb "félkemény" változatban egyeztünk ki, hányás, takarítás után is muszáj volt az ágyában maradni, de odaültem mellé egy székre, míg elaludt, elég nehezen nyugodott meg.

Én is kipróbálom a takarítós tanácsot :) Jó lenne ennek véget vetni...

2011. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A környezetemben nem tudok hasonló gyerekről, így nem tudtam senkitől tanácsot kérni. A drnőnek mondtam, annyit mondott, igen, van ilyen. Próbáljam nem folyton korlátok között tartani (ne folyton azt hallja, hogy ne!) De ezzel nem mondott újat..
2011. okt. 28. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!