Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljen ezt a viselkedést?

Hogy kezeljen ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

2 éves lesz a kisfiam márciusban. ha valamit nem kap meg, vagy dühös elkezdi mindent szétdobálni, szétborítani. Ettől nagyon ki tudok bukni, kérem szépen, is hangosan és sokadjára már kiabálva is , hogy fejezze be.

mit tehetnék, hogy segíthetnék neki kezelni a dühét. nekem is rossz érzés, hogy kiabálok vele, de nem megy máshogy.

tapasztalatokat is írhattok. köszönöm


2011. jan. 25. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
nálunk dobálni szokta a játékait,vagy lábbal rugdosni,az első ilyen után rá szolok,hogy tudod hogy nem szabad,aztán ha másodszor is csinálja,akkor odamegyek,erősen megfogom,picit meg is szorítom,és ismét elmondom,hogy nem szabad,mert eltörik,és nem lesz játékod.és elviszem onnan.utána már nem nagyon szokta megismételni,viszont ha elsőre szót fogad nagyon sok dicséretet kap.
2011. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez ilyen korban természetes. Én azt javaslom, próbálj meg nem kiabálni vele, hanem hagyd figyelmen kívül, mert ez a legnagyobb büntetés neki. Nálunk még az vált be, hogy ha valamiért hisztizett a lányom, akkor olyan büntit helyeztem kilátásba nála, amit tudom, hogy tényleg büntetés neki, tehát pl. nem kap meg valamit akkor, ha nem fogad szót. Egy idő után felfogta és most már eléggé kezelhető, nem is nagyon hisztizik. Persze még biztosan lesznek ilyen korszakai, de a mostanit sikerült megállítani. Anno én is sok kérdést írtam ki e témában. :) 2,5 éves kislány anyukája.
2011. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ezzel nincs is gond, ez megy is így nálunk is.


az a baj igazából, hogy amikor nagyon elszakad a cérna nála, nem sűrűn fordul elő, de ...

szval nagyon kiborul, és borogat, dobál, csapkod.

borzasztó ez így.

nem tudom mi legyen a továbbiakban.


köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 27. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!