Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítjátok meg 3 év...

Hogy tanítjátok meg 3 év körüli gyermeketeknek a pont megfelelő viselkedést? Nem túl tartozkodó, nem túl barátságos?

Figyelt kérdés

Kislányom mindig köszön, elköszön, ha megyünk valahova, valahonnan. Ennek nagyon örülök! Viszont képes lenne vadidegenhez is odarohanni köszönni neki, akár puszit is adni! Aranyos volt egy darabig h minden embernek köszön, de ez már túlzás szerintem.


Hogy magyarázzam h kell köszönni, de mégsem mindenkinek, főleg nem a nyakába ugorva puszilni


2011. szept. 14. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes lehet, jó közvetlen a kislányod! :o) Szerintem ez még mindig jobb, mintha túl félénk lenne.


Első körben a saját példáddal tanítod (bár nyilván Te nem ugrasz ismeretlenek nyakába), de mégis fontos, hogy Rajtad lássa, hogyan kell, emellett 3 évesnek már el lehet magyarázni szépen, hogy csak azoknak adunk puszit meg ölelést, akiket jól ismerünk stb.


Szerintem többször beszélgess vele erről, első sorban nem akkor, amikor "helyzet van", hanem pl. otthon vacsora közben, ilyesmi.


Aztán szép lassan majd elmarad. Kicsit még érik, és maga is érzékelni fogja az emberek reakciójából, hogy most olyat csinált, amit "nem szokás".

2011. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy :) :)


Engedd, hogy köszönjön mindenkinek. Az utca embere szereti. és később se lesz belőle hátránya. Az egy szívtelen vagy nagyon elbambult ember aki egy aranyos ismeretlen kisgyereknek nem köszön vissza ha az köszön neki.

Az én fiamnál az volt a szabály, hogy mindenkinek kell köszönni. Aztán a Blahán mentünk valamerre és csak az tűnt fel, hogy az én gyerekem folyamatosan motyog valamit. Mire leesett, hogy szegény gyerek kitartóan köszön mindenkinek ahogy én azt kértem tőle. :)

Aztán módosítottuk, hogy csak annak kell köszönni, akinek anya is köszön.

De valahogy a mindenkinek köszönni kell dolog maradt meg benne. Kisebb városkában lakunk nem zavar, mert ott nem olyan fárasztó, mint a Pesten.

2011. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze csak puszta köszönésről írtam!
2011. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mint ahogy értelmes ember elmagyarázza az értelmes embernek. Mesélj neki arról, hogy ÖRÜLSZ ANNAK, hogy ilyen illedelmesen viselkedik, és dicsérd meg érte. Utána viszont térj rá arra, hogy olyan embereknek, akiket nem ismer, nem kell köszönni, nem kell a nyakukba ugrani, hiszen anya sem tudja, hogy kik azok, és nehogy baj legyen belőle. :D

Csak okosan. A gyerekek NAGYON NAGYON OKOSAK! Csak őszintén!! :)

2011. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A puszta köszönés engem sem zavar, aranyos. De az ölelgetés, puszilgatás az igen! És értetlenül néz mikor mondom neki, h ne adjon puszit elég ha köszön
2011. szept. 14. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy hogy tud puszit adni valakinek, ha az nem akarja, mivel a felnőttnek kell lehajolnia az ős szintjéhez, azt meg furcsállanám, ha az idegenek egyből leguggolnának egy puszira, ha a lánykád köszön nekik.

Szóval nem teljesen tudom elképzelni a szitut.

2011. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a másik meg, hogy elvben ugye kézen fogva sétálunk, meg a lehajolás. Szóval kezelhető a dolog.
2011. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is köszönt mindenkinek (3 éves lesz novemberben) az utcán. :) De mára már tudja, hogy "akit nem ismerünk, annak nem kell köszönni és integetni". csak akit ismerünk". És úgy látom alkalmazza is :) Vagy ha üzletben kérem, hogy köszönj (vissza) az eladó néninek, akkor neki is köszön.
2011. szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!