Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell ezt a viselkedést...

Hogyan kell ezt a viselkedést kezelni 1,5 évesnél?

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos,és mostanában ha valamit nem engedek neki,akkor odacsap,arcon üt,vagy ahol ér.De látszik,hogy dühből.Mondom neki,hogy anyát nem szabad bántani,ilyet nem szabad csinálni,anyát csal "hejtézni" szabad...és akkor néz rám nagy bociszemekkel,és megsimogat.Ez viselkedési probléma?Vagy életkori sajátosság?Mit tegyek,hogy kezeljem?
2011. nov. 17. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság. Amikor csapni akar, fogd meg a kezét és magyarázd el neki, hogy nem szabad. Ki fogja nőni.
2011. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az enyém 16 hónapos és ugyanez, de ö még dobálozik, amit ér, cumit, távirányitot, kutyát.. már ugy unom..ja és ö nem kér bocsánatot, csak ha ugy teszek mintha sirnék.
2011. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én fiam ezt harapással oldotta meg....aztán rászóltam, hogy nem szabad, meg úgy csináltam, mint aki sír..és akkor rájött, hogy ez fáj, és abbahagyta
2011. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dackoszak. Életkori sajátosság, teljesen normális és tipikus, és rendjén való, még ha nehéz is elviselni a legtöbb felnőttnek. Meg kell élnie a picurnak, ekkor tanul meg nemet mondani -ezáltal kevésbé lesz kiszolgáltatott nagyobb korában-, döntések mérlegelését tanulni.

Az éntudata is ekkor és részben evvel összefüggésben alakul ki: eddig nagyjából azonosnak hitte magát a világgal, főleg veled, most kezd rájönni, mik a testhatárai, kialakul a saját testképe, a megkülönböztető (differenciáló) képessége is nagyrészt evvel összefüggésben kezd fejlődni, finomodni. Mivel még kevésé kifinomult egy pici gyerek megnyilvánulása, ezért csak elnagyoltan képes kifejezni magát, tehát üt, harap, indulatos, mert rájött, hogy a világ darabjaira van hullva, legalábbis ez az illúziónk, kezdi elveszíteni az egységélményt, ráadásul épp a "nem"-ek, a dac, a tiltakozás, aminek segítségével képes elkülönítenie önmagát másoktól, a határokat tanulja. minél fiatalabb gyermekről van szó, annál érzékenyebb korban van, annál meghatározóbbak az őt érő élmények ,tehát rendkívüli felelősség, hogy mennyire igyekszel megérteni őt és hogy miként reagálsz rá, hogyan viszonyult hozzá, és megnyilvánulásaihoz.


Türelemmel, megérteni akarással légy iránta, amennyire csak lehet. :)

2011. nov. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, még annyit, hogy kb. 1-3 éves kor között éli át mindenki, de egyénfüggő, kinél potnosan mikor kezdődik ezen időintervallumon belül, és hogy hány hónapon át tart,tehát van, aki két éven keresztül dackorszakban van, végig, a 12. hónaptól a 36.-ig (KÖRÜLBELÜL), de van, aki pl. csak 6-8 hónapig, 1-2 éves kora között, van, akinél csak a 20./24./26. hónapban indul e folyamat.


Ha ovis lesz, próbáld nem összetéveszteni az akaratossággal - az utóbbi: ovis korban már jellemző, 3 éves kor előtt még nem, de az akaratosságnak nagyrészt mások a jellemzői, mint a dackorszaknak, nagyrészt más a célja, a szándékrendszere is.

2011. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!!

Megnyugodtam:)!

Annyira féltem és szeretem Őt,féltem hogy valamit elrontottam vele kapcsolatban.Annyira szeretném ha igazán jó embert tudnék nevelni belőle:)!

2011. nov. 18. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!