Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel bepisil a 4 éves gyereke...

Éjjel bepisil a 4 éves gyerekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert kezdek kiborulni. Bevallom, ma már rámordultam szegénykémre :( Eddig még csak az mondtam, ha bepisilt, hogy ó semmi baj, átöltöztettem, kivettem a pisifogó alátétet az ágyból, megpisiltettem a biztonság kedvéért, és visszafektettem aludni. De ma reggel(gondolom kezd megébredni) megint bepisilt az ágyba, vagyis másodjára. És már direkt nem adok inni a lefekvés előtti órákban. Mit kell tennem, hogy értessem meg vele, hogy tanítsam meg neki, hogy ki kell mennie a wc-re, ha úgy érzi pisilnie kell, nincs már pelenka. Mikor tanulja meg? Kérlek segítsetek és ne vádaskodjatok, hogy már 4 éves, meg ilyenek, arra most pont nincs szükségem. A fiam mindent később csinált, mint állatlába a gyerekek. 3 évesen lett csak szobatiszta nappalra, de fél évig még mindig bepisilt a délutáni alvásnál (még most is bepisilne ha sokat inna előtte). Mit és hogy mondjak neki, hogy magyarázzam el???

A fiamat nem érte rossz élmény, semmi befolyásoló tényezőt nem látok, ami ezt okozná. Kiegyensúlyozott a családi életünk és az óvodát is szereti.


2011. jan. 27. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha mindent később csinált, akkor én azt javaslom most, ait én tettem vele 3 éves kora körül: mikor már délutánra is szobatiszta volt, én éjjelre továbbra is ráhúztam egy pelust. Nekem nem tellett semmi munkába (reggel kidobtam és kész), neki meg SEMMI stresszelő nem volt. Ha bepisilt, akkor se szóltam.

Fél éven át kapta minden este a pelust, pedig már szobatiszta volt teljesen. A végén már csak max. havi 1-szer volt benne pisi, de ez már őt zavarta, mármint hogy véletlenül belement, én meg mondtam: semmi baj, azért van rajtad.

Fél év után megkérdeztem, hogy mi lenne, ha ma bugyit vennénk pelus helyett. Mondta, hogy tök jó. Azóta sose pisilt be, a társak anyukájától néha hallok baleseteket, de nekünk sosincs.

2011. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, lehet, hogy akkor még nem érett rá a fiam??? 3 éves kora óta adom rá a pelust én is éjszakára, nemrég vettem le róla, mivel 1 héten keresztül tiszta volt a pelus (előtte azonban minden éjjel tele volt pisivel). Neki biztonságérzetet jelentett, hogy rajta volt és bátran elengedte magát. Nálunk az a baj, hogy ez az érzés megmaradt benne, hogy elengedheti magát. Tudom, hogy azt gondolja, hogy pelus van rajta, mert ma reggel is azt kiabálta sírva, hogy vegyem le a pelust róla, mert bepisilt. Pedig nem is volt rajta pelenka. Ezt kellene tudatosítanom benne, de nem megy. Elmondom lefekvés előtt is és ma reggel is mondtam, hogy nincs is pelus rajtad. Eddig szépen beszéltem vele, de ma reggel elszakadt a cérna sajnos, persze azóta lenyugodtam és megbeszéltük a dolgokat. Kiabálni nem fogok vele. Viszont úgy látom az sem elég, hogy azt mondom, semmi baj, majd legközelebb kimész a wc-re időben. Lehet, hogy még időre van szüksége, nekem pedig újabb adag türelemre.
2011. jan. 27. 10:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne türelmetlenkedj!Majd megérik rá.Az én fiam 3,5 éves és éjjel nekünk is van még pelus.Nem siettetem,mert nem érek el vele semmit.A nappali pelusról is egyik napról a másikra szokott le nagyon ügyesen.
2011. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy kisfiad még nem érett meg az éjszakai szobatisztaságra. Szakmai berkekben 5 éves korig írják az éjszakai szobatisztaságra szokás korhatárát, de egyes cikkekben láttam már a 6 éves kort is. Úgyhogy még ráér. Addig neked sok türelmet és kitartást. Szerintem add vissza rá a pelust, és néhány hét, vagy egy-két hónap múlva próbáljátok meg újra levenni. Ami még fontos, hogy semmi megjegyzést ne tegyél neki az éjszakai bepisilésre, mert az csak frusztrálja őt, és hátráltatja a pozitív végkifejletet.

Segítségképpen ajánlok három mesét, amik az éjszakai szobatisztaság elérését segítik (pszichésen).


Az egyik (itt a mese után tanácsok is vannak a szülőnek):

[link]


A másik (itt ti is festegethetitek a virágszirmokat, ha száraz reggel a pelus/vagy az ágy):

[link]


A harmadik:

[link]

2011. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!