Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam vissza 2...

Hogyan szoktassam vissza 2 éves gyerekem a gyümölcsre?

Figyelt kérdés

Amikor kisebb volt mindent megevett, kb fél éve nem hajlandó semmilyen gyümölcsöt megenni, meg sem hajlandó kóstolni. Egész nyáron nem evett semmilyet sem, de ha esetleg sütiben volt megbújva, akkor szó nélkül megette, vagyis akkor nem az ízével van gond.

Valószínű hibás vagyok én is ebben, mert szívesen adtam neki perecet vagy nápolyit gyümölcs helyett, és most nem eszi meg.

Drasztikus lépéshez folyamodtam, nem kapott enni, csak reggelit, és mondtam neki, hogy csak akkor kap ebédet, ha előbb eszik egy cikkely almát. Egész nap nem evett, csak hogy ne kelljen a gyümölcsből ennie. Ez nem jött be! pedig biztos éhes volt.

A tesó most kezdte az almapürét pár napja, és még abból sem hajlandó enni.

Abban bízok, ha mindennap egy két falatot bele tudok tukmálni, akkor lassan megszokja az ízeket és szívesen megeszi majd, addig pedig semmi egyéb rágcsát nem kap, csak gyümölcsöt.

Bocsi, hogy hosszú lett, de a hugom 2 éves kora óta nem eszik EGYETLEN GYÜMÖLCSÖT ÉS ZÖLDSÉGET SEM, most 25 éves, és a ami napig nem ismeri az ízeket.

Aki tud valami jó tanácsot, kérem ossza meg velem!Köszönöm!


2011. szept. 21. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk, mármint hogy nem akarta enni a gyümölcsöt. Ne erőltesd, majd megkívánja. Ha erőlteted, meg feltételhez kötöd (nem kap addig ebédet, amíg nem eszik gyümölcsöt) csak meg utáltatod vele. Egyébként az én kisfiam most már szalad a kertbe és szedi le az általa megkívánt gyümölcsöt. (2 éves és 2 hetes) Lehet, hogy az tetszett meg neki, hogy saját maga szedheti le és azt, amelyiket ő akarja.
2011. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia!Én akkor megpróbálnák az gyümölcsöseket főzni mert azt megeszi!Hátha bejön a gyümölcs leves almás pite vagy rétesek és bepróbálnám bevonni a főzésbe hátha gyümölcs mosás előkészítés közbe bele-bele kóstol! Esetleg ha egyenlőre csak gyümölcslébe megissza az sem gond majd visszaszokik! mindenki elcsábul a pereceknek nápolyinak én is! :)Sok sikert remélem tudtam segíteni!
2011. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!