Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 1 éves gyerekem most nem...

Ha 1 éves gyerekem most nem fél a kutyáktól, lovaktól, ez még a későbbiekben változhat?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ilyen korban még egy kisgyerek sem fél semmitől, ez csak a későbbiekben alakul ki, ezért érdekelne, hogy ha most nagyon szereti őket, attól még lehet, hogy később félni fog tőlük?
2011. szept. 16. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen lehet, ha esetleg olyan benyomás éri őt, ami kellemetlen. Ez nem csak az lehet, hogy megharapja egy kutya, hanem bármi más egyszerűbb dolog is. Nem lehet tudni mit fog fel a kis agyuk, mit hogyan értelmeznek.

De jó esetben szeretni fogja az állatokat.

Lányom 10 hónaposan kacagott a lovagra, most lassan egy éves, és elmentünk egy ló mellett, erre elkezdett sikítani. Esküszöm nem tudom mi baj volt, mi történt...

2011. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia

A lányom 1 évesen kezdett el félni a kutyáktól, és az annál nagyobb állatoktól, addig egyfolytában csüngött rajtuk, simizte-lovagolta stb, imádott minden élőlényt. Aztán egyszercsak hirtelen váltás. Még a kisebb állatokkal szemben is tartózkodó lett, pl a cicától nem sírt, de ne menjen közel és ne bújjon hozzá... teljesen értetlenül álltunk a jelenség előtt, tudtunkkal semmi negatív élmény nem érte és tényleg imádta őket. Még olyat sem hallott tőlünk soha hogy "vigyázz a kutyával mert...", mindíg másképp fogalmaztunk pl "lassan menj oda hozzá nehogy megijedjen tőled stb". Szóval nagyon nem értettük miért a nagy félelem.

Kb kétévesen már meg merte újból simogatni a lovakat, aztán kis idő elteltével tenyérből etette. 2.5 éves kora óta megint rá is mer ülni, de jóval tartózkodóbb, mint régen volt. Most 3 éves, a kutyáktól továbbra is tart, a lábam mögé bújik, főleg, ha nagydarab, vagy kicsi de izgága a jószág. És azt hiszem, ezen is van nála a hangsúly: ha nagyon ugrabugrál, vagy nagyon hangoskodik az állat, az számára az ijesztő. Különben miért félne a nyifogó-hebrencskedő chivavától és miért ücsörög jókedvűen a léptető lovon? Miért hátrál el azonnal ha egy kicsi kutya ugrálva közelít, és miért játszik el nyugodtan a szinte néma és nyugis német juhászunk mellett?

2011. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, persze. Ekkora gyereknél még nincs félelemérzet. Pl. ezért mászik fel 850szer is az asztalra...

Szóval, simán félhet később.


Én pl sosem féltem nagyobb gyerekként sem a kutyáktól. Aztán megharapott a sajátunk, szétmarta az arcom, idestova már 17 éve. Azóta ha olyan szemű, tekintetű kutyát látok, berezelek... Azóta volt egy másik kutyánk, a légynek sem ártott, olyan jámbor állat volt, de ha olyan tekintete volt, mint az első kutyánknak, kicsit elbizonytalanodtam.

Most van a 3. kutyánk. Egy beszari leányzó. De én félek tőle:) Olyan sunyi feje van...

2011. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1,5 éves kora óta fél a fiam a kutyáktól. Egy évesen még ő sem félt. Most két éves, kapott kiskutyát, három hét után szokta meg. Most már nem gőzi dögönyözni, nyúzni. :)
2011. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!