Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek, arról ha a...

Mi a véleményetek, arról ha a beszoktató gondozónő 1-2 hónappal a kezdés után elmegy másik bölcsibe?

Figyelt kérdés
Nyilván joga van hozzá, de nekem meg jogom van idegesnek lenni. A gyerekem vele alszik, vele eszik, hozzá kötődik, (oké, nem annyira, mint hozzánk, de már van kialakult kapcsolat közöttük, a gyerek napi szinten emlegeti), erre most fogja magát és lelép. Szinte szó nélkül. Engem meg esz a fene, hogy hogyan fogja a gyerek viselni, megtörik-e a beszoktatás, fog-e aludni, enni, sírni?
2011. okt. 24. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, egy újabb kimerült, hisztis anyuka...


Nem tudod az okát miért lépett ki a gondozónő, biztos nem csak azért, mert unta az előző helyét.

A gyerek is megszokja az új gondozót biztosan.

Lehet, hogy lesz némi sírás az elején, de ez belefér.

Érik őt ettől nagyobb traumák is az életében majd.

2011. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem várhatod el, hogy a gyereked érdekei miatt a gondi néni ne foadjon el egy kedvezőbb állásajánlatot. Neki elsősorban a saját családja érdekeit kell szem előtt tartania. Ha őt megszokta a gyereked, klasszul megszokik majd másik nénit is. 1-2 nap alatt nem hiszem, hogy olyan feloldhatatlan kötődés alakult volna ki köztük. Itt most inkább a rólad való leválás a tét, nem a gondi nénihez való kötődés.
2011. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hónap, de akkor se
2011. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a gyerek megszokja

kérdés az h te megszokod e?

2011. okt. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na, egy újabb kimerült, hisztis anyuka...

Nem tudod az okát miért lépett ki a gondozónő, biztos nem csak azért, mert unta az előző helyét.

A gyerek is megszokja az új gondozót biztosan.

Lehet, hogy lesz némi sírás az elején, de ez belefér.

Érik őt ettől nagyobb traumák is az életében majd.


Nem nyert: nem kimerült, nem hisztis, csak értetlen. Értetlen, amiért ezt ma reggel tudtam meg, mikor bevittem a gyereket és egy másik nő fogadott ( SENKI nem szólt ). Nem hiszem el, hogy vasárnap este derült ki a dolog és már nem tudták értesíteni a szülőket. Eddig arra treníroztuk a gyereket, hogy akármi baj van, bármire szükséged van, odamégy (pl.) Éva nénihez és szólsz. Most meg ott áll az ajtóban és nézeget: "- Éva néni?". Én meg pont olyan értetlen vagyok, mint ő. Akkor is, ha optimista vagyok és nem gondolom, hogy valami hatalmas törést okozna benne a váltás, és még az új gondozónő is szimpatikusnak tűnik. De érthetetlenek egyébként a régi gondozónő indokai is: " - Engem várnak ott a gyerekek!" WTF? Milyen gyerekek? Eddig azt hittem, ez a csoport az " Ő gyerekei"....

Szóval nem tudom. Lehet, hogy még nagyon friss az élmény.

2011. okt. 24. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez kettös dolog.

Amit mind a bölcsi mind a gondozónö rosszul csinált, hogy elbúcsúzás nélkül lelépett. Gondolom képzett gondozónöröl beszélünk akik azt is tanulták hogy kell gyerekektöl elválni.

Az elválás módja, hogy elbúcsuzik az ovónö és otthagy egy tárgyat egy képet(habár ebben a korban még a kép nem jó), egy rajzot ami rá emlékezteti a gyereket. minden alkalommal mikor a gyerekeknek hiányzik akkor odamennek és megnézik a tárgyat, meg ölelgetik. ez kb 1-2 hétig érdekes aztán a gyerekek elfelejtik.


Ott valami olyan óriási probléma lehetett ami miatt lelépett, hogy rögtön mennie kellett.


Amúgy maga hogy új gondozónö azt megszokja azzal nincs baj, az sem hogy pár hét után van ez, az élet is ilyen, de az hogy búcsú nélkül történt egy nagyon nagy baj.

2011. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ebben igazad van, szólhattak volna előbb.

De mondjuk nem értem

Reggel áll az ajtóban a gyerek, hétfőn, megdöbbenve, Éva néni? kérdéssel és rögtön utána, Éva néni azt mondta "várják a gyerekek".Most ott volt Éva néni vagy nem? Beszélt erről, hogy elmegy vagy nem?

Egyébként meg azt mondta várják a gyerekek-nem hazudott, nyilván a másik bölcsiben gyerekek vannak, akik várják őt.

Nem mondta a gyerekeIM várnak, ahogy ez a csoport sem az ő gyerekei voltak. Ezt te találtad ki.

Persze sokként ért, de túlreagálod a dolgot. És olyan dolgokat magyarázol bele

ő gyerekei

vele aludt

vele evett

Ez egy édesanya lehet, de semmiképp egy bölcsis csoportot gondozó ember. Szerintem alapból túl sok mindennel ruháztad fel a bölcsis nénit és láttál bele dolgokat a munkájába, amik nem tartoznak hozzá- ők vigyáznak a gyerekedre, amíg te nem érsz rá. Nem válik a gyereked szülőjévé.

2011. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En megertem, hogy nagyon nehez, sajnos mi is atestunk par ilyenen. Igaz nekunk szoltak sot levelet is kaptunk amikor a kisfiamert mentunk, hogy "x,y neni meg 3 hetig lesz..." nallunk altalban eloreleptetes. Tehat egy masik helyre megy egy magasabb pozicioba... Kisfiam 1 evesen kezde a bolcsit es volt egy kedvenc bolcsis neni akit imadott. Aztan 14 honaposan altkerult a "tipego csoportba" ami egy masik terembe volt es ismet kezdodott a reggeli siras mert ugye nem a kedvenc gondozo vette at a baba csoportba hanem mas. Sajnos ez ment tobb mint 1 hetig. :( Aztan mikor megszokta vegre akkor 18 honaposan a tipego csoportbol elment az egyik gondozo es helyette egy nagyon aranyos csaj jott aki imadja a gyerekeket de sajnos a kisfiamnal ismet masfel het siras... :( Mara mar megszokta es egyelore nem kaptunk ujabb tavozasi levelet vagy semmi hirt szerencsere. Februarba majd megy at a 2-3 eveseknek valo csoportba szinten uj gondozokkal. Biztosan megint lesz egy masfel het siras vagy tobb. Sajnos valahogy tul kell veszelni ezeket a dolgokat de tudom, hogy nem egyszeru. Remelem hamarosan tullesztek rajta.
2011. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!