Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kezdés. Szerintetek nem...

Ovi kezdés. Szerintetek nem tolakodás? Hogy vennétek?

Figyelt kérdés

Fiam ovis lett,nem ám akárhogy,a körzeti ovik nem vették fel...Várólista.....(Bpesten sem egyszerü,hát még ahol mi vagyunk egy külső kerület)

Egy másik kerületbe is beirattuk ott 2-3 külsőst vehetnek fel azt mondták lehet .....

Hát sikerült...de fiam még nem teljesen szobatiszta..nappal nincsen pelus egyedül megy pisilni..lehúzza a wct,lecsukja a tetejét....Kaki terén más a téma nem szól vagy pelust kér,ha bilire wcre ültetem nem csinál semmit...a délutáni alvásnál sem kell pelus de éjszakára igen,és lessz is benne pisi reggelre...

Mivel vagy egy kistesója is akivel itthon vagyok,lehet nehéz lesz a beszokás,így mondta az ovoda vezetőnő,hogy felveszi,de ha sűrűn bekakil vagy bepisil(mert ez szpihés alapon van)mármint a leszokás akkor a helye megmarad,és majd2-3hónap múlva visszatérünk rá.

Nagyon rendes volt mondta emiatt nem teszi ki mármint a szobatisztaság miatt,elvégre csak éjjelre kell....

Szerintetek tolakodás vagy puncsolás lenne ha (amiért ilyen rendes)vinnék neki egy kisebb tortát?cukrász lévén...

Ti tolakodásnak vennétek??

Köszi a hozzászólásokat!


2011. aug. 2. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tolakodás, de nagyon nem kellene.
2011. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem felesleges.

Mert egyébként ez minden oviban így van.

Nálunk is mondták, hogy nem baj ha pelusos a gyerek, hozzák az anyukák, pelust nem cserélnek, de kiviszik vécére gyakran illetve a gyerek másképp reagál, hiszen látja a többieket, kis vécék vannak, kis mosdók és nagyon sok gyerek válik szobatisztává az oviban.

Soha nem csináltak ügyet a bepisilésből. Alvás előtt is pisiltettek és akiről tudták hogy bepisil, ébredés után azonnal a vécére irányították.

2011. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinnék tortát. Van ahol nem szeretik, ha a szülő ilyen "háláskodó" természetű. A mi ovinkban kimondottan ki is beszélik az ovónők az ilyen anyukákat (kettő van nálunk ilyen) :)
2011. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus lévén azt mondom ne vigyél. Én nem venném jó néven. Nem azért, mert nem szeretem a tortát, de ilyenkor vagy a többi szülő érzi rosszul magát, vagy ha a te gyereked majd ügyesebb lesz az oviban, hosszabb verset kap a karácsonyi ünnepélyen stb., az lesz belőle a többi szülő részéről, hogy a torta miatt van.

Nem venném tolakodásnak, de szerintem nem kell ezt így csinálni. Ez minden oviban így van egyébként.

2011. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem vinnék, viszont majd gyereknapok alkalmával süthetsz az ovisoknak:)
2011. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem viszek végül...

Nem akarok pletyi tárgya lenni sem ovónői,sem szülői szinten........

Majd lesz még alkalom pedagógus nap,gyereknap.....

Hát még nem tudom mit szokás mert most megy a legnagyobb oviba...így köszönöm a válaszokat:-)))

2011. aug. 2. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Lesz sok olyan alkalom, amikor nagy hasznát veszik a segítőkészségednek, akár tortasütésben, akár másban, tartogasd azokra az alkalmakra! AKKOR nagyon fognak örülni neki! MOST kellemetlen lenne.


egy óvónő


(a "szpihés"-t komolyan írtad, vagy csak elírás??)

2011. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem vittem,és mint kiderült nem is lehet bevinni még olyat sem amin rajta van a dátum,ki gyártotta.....csak ilyen előre csomagolt kekszeket meg tartós dolgokat szülinapra....

Nekem az óvoda vezető mondta hogy pszihés alapon van a pelenka éjszakai használata,a becsurgás.

Bár szerintem érettségkérdése.

Azt szokták mondani mindenhol hogy ha reggel száraz pelussal kel a gyerek onnantól elhatom..

Kisfiam elég sok folyadékot iszik nappal,este,éjjel is néha felkel egyszer inni..nem mertem még megpróbálni nem adni rá éjszakára..megpróbáljam gumi lepedővel,hátha??

2011. aug. 4. 10:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, szerintem az óvónő anyuka a "szpihés"-t azért kérdezte, mert nem helyesen írtad.(pszichés)
2011. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ó bocsánat.....

"pszichés" helyesen:-))

2011. aug. 4. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!