Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha utálok játszani...

Mit tegyek, ha utálok játszani és menekülök szinte, ha játszanom kell?

Figyelt kérdés

Imádom a kisfiam és nagyon sajnálom emiatt, de bekattanok, ha játszanom kell és tologatni az autókat...Ti hogyan csináljátok ezt? Hogyan tudtok órákat önfeledten játszani a kicsikkel? Én gyerekkoromba se nagyon játszottam, ezért lehet ez, de ez nem vígasztal...:(

utálom ezt magamban


2011. jan. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez akkor van, ha éppen minden más gondon töröm a fejem. Nem tudok odakoncentrálni, nincs türelmem...


Most úgy csinálom, hogy amíg alszik, addig ideülök, ha ébren van, jön velem mindenhová, segít, beszélgetünk, de az alvásidőben nem dolgozok szinte semmit. Akkor kikapcsolok, kávézok, netezek, telefonálok, olvasok. Ha ébren van, és éppen nincs munka, akkor próbálom lekötni, hogy leüljön, és játsszon egyedül. Általában 10 perc után megunja. Akkor lefekszek mellé az ágyra és könyveket nézegetünk, formabedobózunk, hozza az autóit, szerszámait. 2 éves múlt. Megfogadtam, hogy ha csak napi egy órát is, de akkor teljesen az övé akarok lenni, aztán jönnek haza a tesók a suliból. Utána velük is tud játszani.

2011. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is utálom ezt magamban....

Én olyat szoktam együtt-játszani amit én is élvezni tudok.pl:kirakó,memóriakártya,rajzolás,társasjáték.Autókat nem tologatok...

2011. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

hát én is ilyen vagyok, van, hogy napokig nincs kifejezetten "játszás"

de szerintem nem csak úgy lehet játszani, foglalkozni vele, ha a szőnyegen autókat tologatunk:)

2011. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én se szeretek így játszani vagy hogy mondjam, persze ráveszem magam de úgy érzem hamisat mutatok. Szerintem azt a pici gyerek is megérzi ha nem vagyok ott szívvel lélekkel. Így mi is olyat játszunk együtt amit szeretek/szerettem rajzolás-festés-gyurmázás, puzzle. Legózni is csípok:)

A lányom babázásában is szívesen részt veszek (egy bizonyos szintig), de autótologatásban meg ilyesmiben nem. Egyébként mindkét gyerekem szeret egyedül játszani, tud is, együtt pedig még annál is jobban. Hálistennek.

2011. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andon válasza:
Semmiképp ne utáld ezt magadban - fogadd el, akkor jöhet a változás:) Az fontos, hogy olyasmit kezdj el próbálgatni vele, amit Te is tudsz élvezni! Ne tologass autót, azt majd ő elintézi egyedül. Viszont lehet, hogy isteni mesélő vagy, dramatizálva adsz elő meséket, és Te is beleéled magad, lehet, hogy kiváló a kézügyességed, vagy pogácsát gyúrsz remekül - akkor ezekbe vond be! És még néhány ötlet: [link]
2011. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!