Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen már beszélnie kéne...

2 évesen már beszélnie kéne és szobatisztának lennie?

Figyelt kérdés

Kisfiam van, a napokban voltunk státuszvizsgálaton. Még nem szobatiszta, nem is érdekli, de ha tele van a pelenka, jelzi. Beszélni nem nagyon akar, kb. olyan 20 szót tud, de ezeket még nem főzi össze és többnyire halandzsázik.

A védőnő azt mondta, ha 3 hónapon belül nem kezd el alanyt és állítmányt összefűzni mondatokban és nem kezdődik el a szobatisztaság, fejlesztő pedagógushoz kell járnunk.

Kicsit értetlenül állok a helyzet előtt, hisz nagyon okos, értelmes, mindent megért, csak nem akar beszélni és nem szobatiszta. Ráadásul úgy tudom, a fiúk ezen a téren később is érnek.

Akinek ebben a korban még nem beszélt a gyereke, elküldték fejlesztésre? Mit takar ez magában?


2011. jan. 28. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 éves korig kell beindulnia a beszédfejlődésnek, és ez egyik napról a másikra is bekövetkezhet, ezt fejlesztőpedagógusként mondom.
2011. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség. Úgy tudom, 3 évesen kell szobatisztának lennie, mire elkezdi az ovit. Nekem lányom van, 2 éves lesz jövőhéten, esze ágában sincs elhagyni a pelust, bár mióta bölcsibe jár (1 hónapja), azóta ruhástul fel kell tenni a wc-szűkítőre- mondjuk ez csak játék még. Ő is szól, ha kaka van, de igen egyedi formában: "anya, kaka nem" :)

Beszéd: enyém 10-15 szót mond érthetően és mindennek az első szótagját. Ebben sincs elkésve, hülyeség a 3 hónapos határidő.

Nyisd ki az orvosi kiskönyvét, ott van az éves státuszoknál, hogy mit kell tudnia.

Ezeket, amiket mondott a védőnő felejtsd el!

Üdv: A

2011. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a védőnővel.

És még valaki azt kérdezte nem rég itt az oldalon, hogy miért "bántjuk" szegény védőnőket állandóan? Hát ezért.

Mert több bajt okoznak, mint amennyit használnak...


Te érzed legjobban, hogy nincs gond a kisfiaddal.

Szerintem a megnyugtatás kedvéért az orvosotoknál kérdezz rá.

2011. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mármint az a hülyeség, amit a védőnő mondott. Első válaszolóval teljesen egyetértek.

A.

2011. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem kell idegeskedni.

Az én fiam ennyi idősen 3 szót mondott, és majdnem 3 évesen lett szobatiszta.

Igen, a fiúk később érnek, de akkor behozzák a lemaradást. Ma már bármit megadnék 5 perc csöndért. :)


Semmilyen fejlesztésre nem volt szüksége, a hivatalos IQ tesz alapján pedig jóval az átlag feletti, tehát még csak butának se lehetne nevezni. :)


Olvass neki sok ritmusos mondókát, verset, énekeket, ez segítheti a beszédfejlődést.

Nyáron majd szobatiszta lesz egyik napról a másikra, ha a melegben nem adsz rá pelenkát. Lesz pár baleset, egy kis takarítás, mire észbe kapsz, nem lesz szükség a pelusra.


Semmilyen fejlesztésre nem jártunk egyébként, a mi védőnőnk egyáltalán nem idegeskedett, hogy kicsit elmaradt a gyerek fejlődése a többiekétől, nem minden gyerek egyforma.

A tiétek kicsit "idegesebb", vagy konzervatívabb iskolát járt, nem kell parázni.

2011. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Semmi baj a fiaddal. Kevés gyerek szobatiszta két éves korában. Majd tavasszal könnyebb lesz,ha nincs rajta annyi ruha.

A beszéd sem követelmény még. A fiam két évesen csak annyit volt hajlan dó mondni,hogy kérek és nem. Majdnem 3 éves volt már,am ikor egyik napról a másikra mindent beszélt,sőt be nem állt a szája. Soha nem voltunk fejlesztő pedagógusnál.

2011. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül a 3éveseknek való státuszlapot vette elő??

:-)

Bocsi- nem kell aggódnod, amiket írsz a fiadról, az az életkorának megfelel.

2011. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok. :o) A státuszig nem is idegeskedtem ezen, úgy voltam vele, hogy nyáron majd elkezdjük a szobatisztaságot és a beszéd is beindul majd, de aztán nagyon belém rakta az ideget a védőnő. Sokat mesélek, mondókázok, énekelek neki, beszélek hozzá, mindent amit tudok megteszek, de egyszerűen nem akar beszélni. Viszont ha meg épp olyanja van, olyanokat tud mondani, hogy megdöbbenünk.
2011. jan. 28. 10:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Abszolút rendben van a fiad! Az enyém 3 elmúlt mire végre szobatiszta lett. Már én hittem hogy gond van, de az orvos mindig megnyugtatott.

Beszéd: 2 évesen végre kimondta hogy anya. Volt vagy 10 szó a repertoárjában, viszont eltelt 2-3 hónap és hipp hopp folyékonyan beszélt, sőt 2,5 évesen már mondókát is elmondott (kiskacsa fürdik). Egyik napról a másikra. Pedig 2 évesen esze ágába se volt, csak a saját nyelvén beszélni.

Nagyon nagy butaságot mondott a védőnőd. Mi jártunk babatornára, rokon a fejlesztő pedagógus aki tartotta. utánunk mindig az a csoport jött akiknek tényleg fejlesztésre volt szükségük, mondok példákat:2 év körüli, de egyetlen egy szót sem mondott, még az ő nyelvén sem. Dünnyögött csak, neki járni kellett, de a te kisfiad mondd szavakat!

Volt olyan aki szavakat mondott, de csak ilyen alapszavakat, anya , apa, mama....ő már elmúlt 3 éves, neki is kellett járni. mivel én nem vagyok szakértő, ezeket láttam, beszélgettem velük, ezek már a laikusnak is tényleg problémának tünnek, és segítség kell. De a te fiad egy teljesen átlagos 2 éves kisfiú! :)

2011. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A fiad egy jól fejlődő két éves:)

Az én nagyobbik fiam 2 évesen egyetlen szót mondott:azt, hogy " jó".Neki akkor minden "jó" volt.Beszélni picivel 3 éves kora előtt kezdett, most 3 és fél évesen már mindent mond, nagyon gazdag a szókincse.Szobatiszta 2 és fél évesen lett, szinte egyik napról a másikra.

Ne aggódj, engem is már szakemberhez akartak a fiammal küldeni, de én éreztem, hogy minden rendben van vele, hiszem mégiscsak egy anya ismeri legjobban a gyermekét:)

2011. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!