Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves a kislányom és éjszaka...

3 éves a kislányom és éjszaka még van rajta pelus! Hogyan probáljam meg leszoktatni róla ill mikortól kell nekik teljesen szobatisztának lenniük? Gondoltam rá, hogy fölébresztem többször és megyünk pisilni, de azzal csak magammal szúrok ki, nem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod a dolgot,sok gyerek még 6 évesen is bepisil éjszaka.Ha felébred vidd ki,de ha nem akkor se jó ötlet felkölteni,majd ha nagyobb lesz ráébred hogy pisilnie kell,de szerintem felesleges aggódnod emiatt.
2011. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia, enyém 2,5 éves múlt, és kb. másfél hónapja szobatiszta éjjelre is. Nappalra meg kb. 3 hónapja. Én úgy csináltam az éjszakai elhagyást, hogy vártam két-három olyan reggelt, amikorra alig volt a pelenkában valami... Teljesen száraz nem volt, olyan nem volt.


Aztán a 3. nap nem adtam rá éjszakára sem a pelenkát, és egyetlen egyszer volt csak egy kisebb baleset! Elkezdett bepisilni, de felébredt rá, és a nagy része már a bilibe ment.


Figyeld a pelusát, és próbáld ki te is így. Soha nem ébresztem éjjel, pedig 3 dl tejet iszik meg közvetlenül lefekvés előtt... és ébredés után nem is pisil mindig azonnal. :)

2011. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj ezen!Az én fiam májusban volt 3 éves,akkor még nappal is volt rajta pelenka(holott a bátyja 2 már 2 évesen szobatiszta volt,rá fél évre ágytiszta lett)!Aztán 2 héttel később ő vette le a pelenkát.Na,azóta nappalra teljesen szobatiszta(a délutáni alváshoz se kell).Éjszakára persze van.Sok reggel ébredt úgy,hogy teljesen száraz volt a pelus-olyankor meg is dicsértem,de nagyon-ám ez nem volt tudatos.Különben 5 éves korig "kell" ágytisztává válniuk,szóval semmiről nincs lemaradva.A barátnőm kislánya-egyidős a fiammal-már majd egy éve szobatiszta,de még ő sem ágytiszta!
2011. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is májusban lett 3 éves. Éjszaka ő is kap még pelust. Van, hogy napokig száraz, aztán jön néhány pisis pelus. Lassan szeretném már én is elhagyni nála. De ő nagyon mélyen tud aludni. Fel se tudnám miatta kelteni. Még csak az kéne!

Volt már, hogy nem adtam rá. Persze, hogy akkor csorgott be neki. Észre se vette. Azt se, hogy átöltöztettem.

Amúgy nappalra egyáltalán nem kell neki pelus, még a déli alváshoz se. Magától megy a wc-re, szólni se kell neki.

Nyugi, nem vagytok ezzel egyedül. Aggódnod sem kell miatta.

2011. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Tényleg nem stresszelj ezen! 3 éves gyerek jó, ha szobatiszta.

Én vagyok az élő példa az 1. válaszban írtakra: a fiam 6 éves, és minden éjjel kivisszük pisilni kb. 2 órával lefekvés után, így biztos kibírja az éjszakát.

A módszer viszont nem a legtutibb, egyrészt hulla fárasztó, másrészt számomra rejtély, honnan fogjuk tudni, hogy már nem kéne csinálni? :) Merthogy van olyan is, hogy nem sikerül neki pisilni, mikor kivisszük, és mégsem pisil be reggelre… de ennek az ellenkezője is előfordult már.

2011. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Szobatiszta már 2 éves korától nappal sem kell neki, du egyszer egyszer még befolyik neki ha nagyon sokat iszik délelőtt, de tényleg csak ritkán!Akkor megnyugodtam!
2011. júl. 27. 20:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Már a du, a du-i alvásra gondoltam!
2011. júl. 27. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:
5 éves korig kell a gyerekeknek ágytisztává válniuk.
2011. júl. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit árnyalnám az utolsó hozzászóló válaszát. Igen, „ökölszabályként” azt szokták mondani, hogy 5 éves korig ágytisztáva szoktak válni a gyerekek. De azért utána sem biztos, hogy beteg az, akinek ez nem megy. A környezetemben három gyereket is fel tudnék hozni példának, akiknek 7-8 éves korukig is gondot okozott ez. Egyiknek sem volt szervi elváltozása, sőt, a pszichológus sem segített, egyszerűen kinőtték. Egyébként érdekes, hogy mindhármuk fiú.


(Egyébként nekem is 6 éves koromig volt ilyen problémám – és lány vagyok –, szerencsére a szüleim nem engedték, hogy megműtsön egy túlbozgó doki, és spontán elmúlt nálam is.)

2011. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyáron a legjobb a szobatisztaságra szoktatás.

Van kertetek valahol?

Kinn játszik a kertben, meleg van, nem baj, ha lepisili magát.

Ennyi idős gyereket zavarni fog, ha mindig lepisili magát, és meg is van már a fiziológiai képessége, hogy szabályozza. Pár óra vagy pár nap és begyakorolja, és omnnatól nem pisil be.

Ha mégis, annak pszichés oka van, pl. valaki egzecíroztatja otthon.

2015. dec. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!