Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól számít egy kisgyermek...

Mikortól számít egy kisgyermek szobatisztának?

Figyelt kérdés
Kislányom 6.11.-én volt két éves. Két hete kezdte el a bilizést. Nem gondoltam hogy ennyire önálló lesz, maga egyből húzta a bugyit, sőt ha nadrág volt rajta azt is csak akkor szólt ha már készen volt. Délutáni alvásnál sem kellett pelus kibírta a 2 és fél órát is. Két nap reggel nem volt semmi a pelusba mert éjszaka is felkelt pisilni. Ezért már most nem volt pelus, fel is kelt 10-kor, de 3-kor az eleje becsurrant, de végül a bilin fejezte be.
2011. júl. 9. 08:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja a kaki is megy a bilibe.
2011. júl. 9. 08:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor,ha érzi,h kell pisilni/kakilni,tartani tudja addig amíg bilihez/vécéhez jut,és persze oda végzi a dolgát.Ha már egész nap pelenka nélkül van-az előzőekkel együtt-,és nem pisil/kakil be rendszeresen,akkor szobatiszta.A te kislányod szerintem már annak tekinthető.:)

A gyerekek meglepőek tudnak lenni,a nagyfiam 2 évesen egy nap reggel szólt,h nem kell neki már pelenka,és azóta szobatiszta.:)Ha ezt más mondja,nem hiszem el,de ezt saját szememmel láttam.:))


(Van aki úgy gondolja,az is szobatisztaság,ha a gyereket fél óránkét bilire ülteti,és emiatt száraz marad a pelenka.Ezt a szakemberek sem tartják annak.)

2011. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az utóbbi helyes válaszhoz még annyit: az is már alapvetően szobatisztaságnak számít -óvodában nem jelent különösebb akadályt-, ha az előző válaszoló szempontjai mellett / ellenére még azért előfordul éjjeli bevizelés, ami 5 évesen még nem ritkán előfordul, de 7-8 évesen se kóros, ha ritkán következik be.
2011. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Igen,pont ezért nem írtam az éjszakai bepisilést.
2011. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!