Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 év körüli gyereked miket...

Kisnita kérdése:

1,5 év körüli gyereked miket tud? Beszélget már? Milyen magas? Hány foga van?

Figyelt kérdés
A mi kisfiunk most múlt 18 hónapos. Egyedül eszik villával, kanállal még ügyetlenkedik, segít öltözködésnél, szaladozik, táncol. 82 cm és 12 foga van, most megint bújik neki 2. Beszélni még csak néhány szót: anya, apa, szi=szia, hinta-palinta, stb, de főképp még kézzel lábbal magyaráz. Ha kifogyott az üvegéből az víz akkor hozza oda, adja a kezembe és hümmög. :D Még nem tudja elmondani, hogy mit szeretne, de ki lehet találni legtöbbször. És a tiétek?
2011. jan. 28. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

13 hónaposan ugyanezeket csinálja,amiket leírtál.

De ő 90 cm magas és 8 foga van.

2011. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szépen eszik evőeszközzel, pohárból iszik. Ha éhes-szomjas akkor kér. Általában megkérdezem tőle, hogy mit szeretne tízóraira-uzsonnára.


Szépen beszél már mondatokban is, és eléggé kifejezi, hogy mit akar hihetetlen szókincse van :) makacs kislány. (Nem Csuncsu baba néz Dora...pejse Dora) a magyaron néztem a Sillát és nem volt érte oda.


Imád mozogni, táncolni.


Vetkőzésben, öltözésben segít, volt hogy siettem és elfelejtettem sapit adni rá meg is reklamálta, nem volt hajlandó kimenni az ajtón. (Anyuka baba sapi téta/séta/ sapi)mutogatott közben a fejére. A vetkőzés nagyon megy neki, csak a csizmával-szandival nem boldogul :)


Bilizünk rendszeresen, kéri is...jelenleg is rajt ül, mindjárt meg is nézem mit produkált :)


Remekül eljátszik, imád rajzolni, már tud pár formát is (kör-négyszög, a háromszög néha félresikerül) a pálcika ember néha kövér néha sovány :D


Általában próbáljuk rászoktatni, ha akar valamit akkor kérje. Ilyenkor szokta mondani, hogy pl. (könv baba néz kéjem) vagy(baba épít nyit kéjem) mármint az építőkocka dobozát.


90 cm, 16 foga van. Mozgásfejlődésben általában mindent előbb kezdett az átlagnál, a védőnő előtt imádja produkálni magát, hogy milyen ügyes és mit tud már :) akár szellemileg...legutóbb "mesélt" neki a mesekönyvéből. :)


Kislány

2011. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor nektek nagyon ügyes babáitok vannak :))) Nálunk is van egy kislány a fiamtól egy nappal fiatalabb és már mondókázik meg énekel, be nem áll a szája. :O Csak lestem múltkor a védőnőnél, hogy miket beszél. Nagyon aranyos. :)
2011. jan. 28. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:56


No ez vagyok...


Amit elértünk rengeteg törődés, szeretet és gyakorlás kellett. Mivel nem volt alvós és most sem az a baba el kell szórakoztatni. 3 hetes korától csináljuk a Deákné féle Anya taníts engem programot.


Tehát amit elértünk kemény "munka" eredménye, de mindig csak a megfelelő mértékkel és hogy élvezze a baba. Sok sok "baleset" ügyetlenkedés és idegeken való kötélen táncolás vezetett idáig :)


S remélem a továbbiakban is fog :)

2011. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

No fene :) Írnál nekem bővebben erről a programról? Vagy azért is hálás lennék ha küldenél róla valami anyagot akár privátban is. Vagy a google-ban esetleg találni erről valami érdemlegeset?

Köszi szépen.

2011. jan. 28. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:

14:56-nak

szerintem nem feltétlenül emiatt tud ennyi mindent a kislányod. egyrészt bizonyítottan a fiúk nagy része később lezd beszélni. az én ismerőseim közt a fiúk egyike sem beszélt még ilyen korban. kislány pedig már a hinta palintát énekelte. ne hidd hogy csak az a gyerek fejlődik ennyire akivel nagyon sokat foglalkoznak. mert ha én belegebednék se beszélne a kisfiam. majd beszél ha megérett rá. nem bántani akarlak de tény hogy a beszéd elkezdését a fiúk meg a lányok között nem lehet összehasonlítani.

2011. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 01-28 14:56 vagyok


Nem csupán a beszédről van szó. :) Tisztában vagyok vele, hogy a fiúk később beszélnek és úgy általában mindent később csinálnak. Ugyanis az utcánkban lakik egy kisfiú aki napra pontosan ugyanakkor született, sőt az anyukájával egy szobában voltunk.


Ha még egyszer figyelmesen végigolvasod kedves utolsó a szép hosszú írásom akkor láthatod, hogy a koránál jóval fejlettebb nem csak beszéd, hanem fizikális és mentális tudásban is.


S mivel nem hiszek a "csodababa" effektusban úgy érzem mindent elkövetünk, hogy a lehető legjobban fejlesszük természetesen a korának megfelelő mértékben, nem kényszerítve.


Mostanában újként használt szavai:

papírtörlő - papíjtöjlő,

krumplinyomó - kumpinyomóóó,

csúszós szikla -csúszószikja (Dora aki ismeri)

stb


De ugyanúgy elkezdtünk angolul is érdekli, élvezi, össze vissza vesszük ahogy épp hallja tőlem vagy a Dorából.

goodbye - gúbáj - viszlát

hello - helóó - szia

stop please - sztoppeeeze - állj kérlek

stb.



Este édes, ahogy puszit ad, majd mondja, hogy jóéjt anyuka, jóéjt apuka :) Imádom

2011. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!