Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magas lázra tippek? Már nem...

Magas lázra tippek? Már nem tudom, hogy vigyem le neki!

Figyelt kérdés
A kislányomnak 39,6 volt a láza éjjel is és most is, 2 óránként kapja a lázcsillapítót, dokinéni szerint vírus, mert más baja nincs, fáj mindene. Ideig óráig tart a lázcsillapító hatása, de mindig felmegy neki. Az ágyból sem bír már kikelni, enni sem eszik, inni iszik bőven szerencsére. Hűtőfürdő is volt már, nem is egyszer!
2011. nov. 14. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

esetleg próbáltál másfajta hatóanyagú lázcsillapítót? a fiamnál pl semmilyen paracetamol tartalmú nem vitte le, csak pár tizeddel a lázat, aztán próbáltunk amidazofen és ibuprofen tartalmúakat, azok sokkal jobban hatottak - minden gyerek más (az enyém is hajlamos a tartós, magas lázra)


a hűtőfürdőt sem mindegy, hogyan csinálod, én az elején azt hittem, tudom, hogy kell, de mikor utánaolvastam és végre rendesen csináltam, akkor tényleg szuperül hatott - ha kell, óránként is fürdesd meg - inkább, mint egy lázgörcs


kitartás, pár nap és kutya baja nem lesz

2011. nov. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem adja a lázát 39,5 alatt. Eleinte szívbajos voltam tőle, most már hozzászoktam. Nekünk igazából csak a Nurofen használ. Éa ami még nagyon jó az a priznicelés. De ne haragudj, hogy ezt kérdezem, hogy tudsz te neki 2 óránként lázcsillapítót adni, mikor egy fajtát max 3 x ismételhetsz meg 24 óra alatt, ami 6-8 órát jelent. Ha 2 félét is használsz egyszerre, akkor is max 3 óránként adhatsz neki lázcsillapítót.

Amúgy nekünk olyan vírus is volt, ami egy napi 39,5 felett tartotta a lázát (volt, hogy 40 fokos volt), másnap semmi baja nem volt.

2011. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a Panadol vált be. Valamint szoktam neki adni olajfalevél kivonatot, ez erősíti az immunrendszerét, könnyebben viseli a betegségeket.
2011. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az vállt be hogy a betekertem vizes lepedővel!!! Legfőképpen a mellkasát! Ennél jobbat nem is tudnék mondani!!!! Bízom benne, hogy már jobban van a kislányod!!!
2011. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is mindig ilyen lázas és nagyon nehéz neki levinni.Én 4 óránként adok neki más hatóanyagú lázcsillapítót(sűrűbben tényleg nem szabad)és megy rá a hideg vizes borogatás és hűtőfürdő is ha kell.Nekem azt mondta a doki hogy 38-38.5 alá nem szabad vinni a lázat mert a szervezet így védekezik.Enni adj neki ropit a só miatt és az itala ne legyen meleg.Hány éves a kislányod?
2011. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak egyszer volt ilyen magas láza. Semmi nem vitte le, egyedül a háziorvos injekciós lázcsillapítója használt.
2011. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4. válaszához csak annyit szeretnék még hozzátenni,hogy a vizes lepedőnél figyelj oda,hogy a kis puncusát ne érje a lepedő mert felfázhat! Mi is így csillapítottuk,de a doki erre külön felhívta a figyelmünket! Még az is jó ha a végtagjaira tekersz vizes rongyokat,a csuklónál jó vékony a bőr,hamar átveszi a hideget és azt szállítja tovább!
2011. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekünk is mindig ilyen magas a láza, ha beteg, de ennyire durva nem szokott lenni.

A lázcsillapítást a dokinéni írta elő így, hogy 2 óránként adjam, 3 féle hatóanyagú lázcsillapítót kap, Nem vagyok hülye meg felelőtlen már bocsi, és nem akarom megölni a gyereket, de ha ennyire magas muszáj valamit csinálni, hogy mondjuk ne menjen 40 fölé és ne görcsöljön.


Köszi a válaszokat!

2011. nov. 14. 15:11
 9/9 anonim válasza:
Én is voltam így gyerekkoromban, engem elvittek a gyerekorvoshoz, és egy vastag tűvel nyomtak a combomba valami lázcsillapítót, amit tényleg levitte.
2014. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!