Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 eves es 5 honapos,...

Kisfiam 2 eves es 5 honapos, nagyon sokat kohogott, megcsinaltattuk az allergia tesztet es kijott, hogy allergias porra, pontosabban a porallergiara. Ki van ugyan ilyen helyzetben es mivel kezelitek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 14:52
 1/4 Megkérdem válasza:
A porallergia igen gyakori az allergiák között. Lényegében nincs rá gyógyszer, csak a rendszeres takarítás :)Por mindenhol van, és mindig is lesz. De rendszeres szellőztetéssel, és portalanítással sokat segíthetsz :)
2011. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
takarítás sűrű ágyneműmosás meg egy ima hogy kinője
2011. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kiskoromban(főleg még az óvódában) én is porallergiás voltam. Szedtem rá gyógyszert is ( ha jól emlékszem zyrtec volt a neve), ezenkívül néha mikor már nagyon rámjött a "fulladás" használtam valami inhaláló típusú szerkezetet is. (ebben nem vagyok biztos, hogy így hívják, de az a lényeg, hogy szájon keresztül kellett alkalmazni. és valami gyógyszer félét "spriccelt" a számba) pár évig megszenvedtem vele, poratka mentes ágyneműm volt, toll párnát például egyáltalán nem tudtam használni, mert fulladási rohamaim voltak tőle. de egy idő után teljesen elmúlt. most nem sokára 16 évesen semmi nem maradt meg az allergiámból. néha néha egy-egy nagyon nagyon poros helyiségben még elfog a köhögő roham, de ez is nagyon ritkán van:) egyébként javítsatok ki ha valamit rosszul írtam, igazából semmire nem emlékeztem ebből, csak a szüleim mesélték el így utólag..:) de azért remélem, hogy tudtam segíteni:) és bízok benne, hogy a kisfiad is gyorsan kinövi:)

15/L

2011. febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 niki100 ***** válasza:
Unokatestvérem is porallergiával küszködött,orvosa javasolta ha mód van rá és keret akkor cseréljék le az ágyukat vízágyra,mert nem áll meg rajta a por és antiallergén.Merem ajánlani! Azóta javultak a tünetei de persze emellett folyamatosan szellőztetnek is a szobába :)
2011. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!