Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én fiam csinálja ezt?

Csak az én fiam csinálja ezt?

Figyelt kérdés

van egy nagyobb tesó, általában szekálják egymást. A kicsi kettő a nagy hét éves.

Evés közben szekálják egymást, ma is tésztát ettek, a kicsi megsértődött valamin, aztán elkezdett ordítani, úgyhogy tele volt a szája. Ilyenkor meg rám hozza a frászt, hogy nehogy leszívja a kaját. Ma nem tudom, hogy mi van, nem köhögött, akkor nem lehet gond? én ebbe már beleőrülök, mert ilyenkor állandóan azt figyelem, hogy lesz e valami gond. Nem szeretném ha hörgőkre menne vagy ilyesmi. Vagy tészta nem okoz gondot, csak a borsó, vagy mogyoró, vagy ilyenek? nyugtassatok meg! köszi


2011. jan. 31. 17:09
 1/7 anonim válasza:

Nem. Nyugodj meg semmi baja nincs...majd ha köhög akkor van.

De ne hogy megijedj ha megfázásból köhög:)

2011. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hiszti közben és utána sem köhögött... köszi:)
2011. jan. 31. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem csináltak hasonlót a gyerekeim...


Talán próbáld meg, hogy odaülsz melléjük és együtt esztek, te add meg az "alaphangot" és ezzel megtanítod őket az asztalnál viselkedni!

Amikor elkezdik a szekálást, akkor tereld el a figyelmüket (pl. az ennivalóra, vagy beszélgetésre).


Mutasd meg nekik, mennyivel jobb érzés úgy ülni az asztal körül, ha kellemes társalgás folyik és nem egymás szekálása!

2011. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk eddíg nem volt ilyen.Mink együtt eszünk minden délben és este.
2011. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi, de nem kioktatást kértem!! TERMÉSZETESEN én is ott ülök velük, de mondjuk egy félrenyelés akárkinél akármikor előfordulhat..

biztos van rajtam kívül még olyan szülő akinél ilyen előfordul, és ahelyett hogy tanácsot olvasnának, nevelési tanácsot kapnak!:)

2011. jan. 31. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:

HURRÁ!

Nehogy észrevedd, hogy a kicsi azért kezdett ordítva sírni (és sírás közben félrenyelni), mert a másik szekálja evés közben és ezt NEKED nem szabadna hagynod...


Akkor milyen választ szeretnél olvasni?!


==>>> Jaj, nagyon aggódunk a kicsidért, veregesd ilyenkor hátba, nehogy félrenyeljen, nyugodtan csak hagyd őket akárhogyan viselkedni az asztalnál, mert ez téged kicsit sem zavar...


Így jobb?!

2011. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

örülök, hogy ennyi okos ember van.

látatlanban osztani az észt olyan dologban, amiről fogalmatok sincs. na mindegy! sok okos és tökéletes ember és szülő él köztünk. és segítőkész.

na erről ennyit.

a nagyon kedves első válaszolónak további szép napot és köszönöm!

2011. jan. 31. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!