Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam szinte egész...

2,5 éves fiam szinte egész nap mesét néz, ha itthon vagyunk, másnál is van így?

Figyelt kérdés

Ez csak most lett, ahogy bejött a hideg. Nyáron szinte nem is néztünk tv-t. Ugye most sokkal kevesebbet lehet kint lenni, és ha kimegyünk, vagy elmegyünk valahova, akkor eszébe sem jut a mese. Csak ha bent vagyunk. Van 4 kedvenc meséje, és ezek közül kéri mindig valamelyiket, van, hogy ébredés után egyből. Közben sokszor oda sem figyel rá, mert játszik, de máskor például enni sem akar kijönni annyira nézi.

Azt hiszem, én rontottam el, amikor megmutattam neki 1-1 mesét, de úgy voltam vele, hogy minden kisgyerek szokott mesét nézni, neki meg egy sem tetszett. De most átestünk a ló túloldalára. Kinövi vagy megunja majd? Vagy nekem kell majd lépnem, és úgymond lenevelnem róla?


2011. nov. 16. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Üdvözlöm!

Én még mindig nézek meséket, rendszeresen.

23F

2011. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Csabisd" el a TV elol! Gyurma pl. tapasztald ki, hogy mi az, amit szeret, de a korahoz kepest meg minden ujdonsag lesz neki, igy nehez dolgod nincs. TEhat mindig talalj ki valamilyen jatekot, amit aztan elvezni fog, igy elfelejti a filmezest, tehat lassan leszoktatod errol!

A masik lehetoseg, hogy barmit csinalsz, hivd es adjal neki is feladatot, ezt is elvezni fogja, a lenyeg, hogy mindig csinaljon valamit, ezt szeretik!

2011. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk is ez van.

Én korlátozom DVD-re, annak ha vége, maguktól felállnak.

A Minimaxot elnéznék egész nap, hsizen jön egy újabb egy újabb egy újabb mese.

Illetve nálunk apukám van rákattanva a tévére, és ha nálunk vagyunk egész nap megy mind a két tévé.

2011. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez hasonlóan néz ki. Nekem kell irányítani, mennyit nézheti. Én áramtalanítani szoktam a tévét, DVD-lejátszót mindent, mert különben önállóan bekapcsolja, nyomkodja. Ha hagynám, egész nap menne a Thomas.

El kell terelni a figyelmét, lekötni mással. A gyurmázás nekünk is bejött és a nyomdázás, színezés, mesekönyvek.

2011. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálta, én azt mondtam neki, hogy sajnos mostanában nincs Scooby-doo a tv-ben és elkapcsolom mielőtt kezdődne. Képes volt reggeltől estig nézni.
2011. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is állandóan nézné.Szerencsére most már csak délután mert napközben ovi van de amíg itthon volt ha kikapcsoltam a tv-t elkezdett hisztizni vagy ha nem figyeltem rá direkt akkor bekapcsolta magától. De mióta ovis csak megnézi a kedvenceit ha haza ér egyet-kettőt de nem egész délután már.
2011. nov. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez lenne, ha hagynám. 4 éves a nagylány. Meg van szabva, ha pl minimaxot néz, hogy hány mesét nézhet. Utána kikapcsolom és rádiót kapcsolok be helyette (szeret táncolni). Régen háttér tévéztem, de leszoktam róla, ha feláll, akkor nincs mesenézés, nem szeretem, ha mindig be van kapcsolva.

Ő színezni, babázni, gyurmázni, főzni szokott. Nincs duplótok? Az le tudja kötni a gyerekeket és neked is élvezetes (már ha nincs kedve egyedül játszani).

Semmi baj nincs azzal, ha kicsit több mesét néz rossz időben, mint egyébként, de szerintem ne hagyd, hogy csak ezt csinálja. Totál le tudja szívni az agyukat, vagyis inkább felpörgetni.


Nálunk úgy van, hogy ébredés után van egy kis mese, utána ovi, majd néha néz mesét ha hazajön (de nem mindig jut eszébe) és még lefekvés előtt van egy kicsi mesenézés (amíg a kisebbik gyerkőc elalszik). Amikor itthon van egész nap akkor szintén ébredés után, majd amikor a kicsi alszik végül este. Köztes időben meg vagy kimegyünk sétálni vagy játszik valamivel.

2011. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lányom ébredés után apával néz egy kis mesét, aztán egész délelőtt nem.Ebéd után 10 perc Kisvakond engedélyezett, este pedig negyed óra Bogyó és Babóca (meseolvasás után).Amúgy ő is egész álló nap a tv-t bámulná, mióta rossz az idő.Van hiszti rendesen, amikor lekapcsolom a tv-t vagy a dvd-t.Az apja is függő.
2011. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, volt egy mese, aminek állandóan mennie kellett. :D De ettől még nem ültem egész nap előtte, nem is figyeltem oda... Szerintem ők sem teszik, mert közben játszanak. Csak háttérzajnak megy...

Persze ezt sem árt azért korlátozni, de úgy gondolom, hogy nem kell megijedni tőle. :)

2011. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Legót most fog kapni karácsonyra, és akkor beszerzek némi gyurmát, meg talán színezőt:) Amúgy építőkockázni szeret, meg néha eljátszik az autóival egy órát is. Máskor meg csak ül az ágyon és nézi a mesét. Gondolom majd megunja:) Ma pl még alig nézte:)

2011. nov. 17. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!