Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan gyűrjem le indulataimat...

Hogyan gyűrjem le indulataimat mikor a dacos három éves fiam a maximumig feszíti a húrt? Tudom, nyugodt kellene maradni, de annyira felhúz, hogy nem ismerek magamra, pedig konfliktuskerülő, békeszerető ember vagyok.

Figyelt kérdés

2011. nov. 18. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát,számolj el,3-ig,ha az kevés,akkor 20.-ig,ha az se megy,akkor még mindig ott van az elfoglalt szülök gyereke c. megoldás,bízd rá bébiszitterre,ma már szerintem ottlakás fejében is találsz ilyent,és akkor fizetned se kell érte,annyi a szegény,munkátlan ember Magyarföldön.


Aztán ha megértelmesedik,kinyílik az értelme,lehet vele értelmesen beszélgetni,leültetni,beszélgetni vele,és a beszéded után nem az a válasza,hogy ordít,akkor le kell ültetni,és kerek perec meg kell neki mondani,hogy nem ő a dudanyomó.

2011. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne szólj semmit, mint rosszat, amíg le nem nyugszol. Füldugó, akár képzeletben is.

Könnyen ki tudnak akasztani a lurkók, az biztos.

Ilyenkor gondolj arra, hogy egyszer felnő, és el kell számolni (szembe kell nézni) azzal, hogy hogyan bántunk velük gyerekkorukban.

2011. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy annyira feszegetik a határokat és ha nem tudjuk ezt kezelni, akkor hogy tanulja meg kinél hol van a határ. Na én ezt nem értem. Ha ráhagyjuk az még csak rosszabb, mert akkor nem tanulja meg mit szabad mit nem. Ha nem érzi, hogy ott a határ, akkor következő alkalommal még messzebbre megy és ez mindig csak rosszabb lesz. Muszáj valahogy megtanítani velük, én ha már nem bírok a lányommal mert egyik fülén be a másikon ki, akkor megfogom erősebben a kis kezét, hogy érezze ebből elég volt.
2011. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondjuk, hogy rá kell hagyni. Egyáltalán nem.

Hanem, ha anyuka az idegtől olyat tenne, amit maga is megbánna, mert már a cérna elszakadt, akkor jobb hallgatni.

2011. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul néha ilyesmi, legtöbbször ugye alvásnál. Ilyenkoor általában kimegyek a konyhába, iszok egy pohár vizet, azalatt nagyjából lenyugszok. Mire visszaérek, ő is tudja, hogy felesleges a hiszti.
2011. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, a vízivást én is alkalmazom... de azt már egy adag "fölösleges" próbálkozást követően. Mindig úgy állok hozzá a probléma megoldásához, hogy észérvvel, egyenrangú félként kezelve dűlőre fogunk jutni... aztán a többszörös kudarc, füle mellett elengedés felbosszant. Nemcsak dűhkitörések, hisztik a problémák, olyankor inkább tudok higgadt maradni, s megvárom amig elmúlik, hanem a hajthatatlan makacsság, amivel kitart az állásopntja mellett, amivel pedig a napirend kicsúszásához vezet, ebből aztán következnek a többi gondok.
2011. nov. 20. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen picinél még nem jó a hosszú lelkifröccs. Jó, hogy elmondod, mit miért ne, de ne túl hosszan, mert az is felingerelheti.

Tudod, nem tudnak sokáig figyelni. :)

Mondd el egyszer valamire, hogy miért nem szabad, vagy 2x-3x, ahogy türelmed engedi, aztán már csak azt, hogy ezt már megbeszéltük a múltkor.

2011. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet azóta :)?
2022. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!