Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik verseskötet vált be...

Melyik verseskötet vált be nálatok legjobban Bartos Erikától?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anna,Peti és Gergő.Imádják,már 3 van,de szeretnék majd venni Bogyó és Babócát:)
2011. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk Bartos Erikától a Gergő könyv a nyerő.Ismered?
2011. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a verses kötetekből a Bárányfelhő a nyerő, de a másik kettő is jó, de ha rangsorolhat a fiam, utoljára marad a Százlábú. A zsákbamacska hetente kerül elő, a Százlábú másfél hetente, Bárányfelhő naponta használatban van :)


Most nagy kedvenc a Bogyó Babóca, egyelőre egy könyvünk van, az amelyikbe a barátságról, és a szülinapról van két mese. Ezt a könyvet is naponta olvassuk.


Én először idegenkedtem Bartos Erika könyveitől, hiszen annyi régi klassz vers, mese van, de hálistennek nem felejtette el a Bóbitát, a Három nyulat, Öreg néne őzikéjét sem, azokat is szoktuk olvasni. Mondjuk mi leginkább olvasunk, néha autózik, főz, de a kedvencei a könyvek.

2011. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A verseskönyve borzalmas.


A meséskönyvek (Bogyó és Babóca, Annapetigergő) se irodalmi színvonalóak, de a verseknél jobbak.

2011. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért borzalmasak?

Szerintem nagyon is igényes, aranyos, fülbemászó versek, jó ritmussal, jó szókinccsel.

2011. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Nekünk a Zsákbamacska van meg, és azért borzalmas, mert maximum két vers ha van benne, amire azt mondom, frappáns, ritmusos, csattanós, dallamos, amilyennek egy gyerekversnek lennie kell. A többi erőltetett, bármikor írok olyat én is.


Lássuk be, Bartos Erika se nem költő, se nem író, csak egy egyszerű, szimpatikus anyuka, aki jókor volt jó helyen, felkarolták egy olyan ötletét, amit minden harmadik anyuka kitalál és meg is csinál a gyerekének (saját történetek a gyerekekről), és jó marketinggel nyomják, ahogy bírják. Aranytojást tojó tyúkot csináltak belőle.


Ha gyerekköltészet, akkor Weöres Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Tamkó Sirató Károly, Kányádi Sándor, Szabó Lőrinc.

2011. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Zsákbamacska tényleg nem nagy szám, bár ott is találni jó verse, pont ezért írtam le, h a fiam is rangsorol.


Ez volt az első kötete szerintem, azért azóta sokat változott, mi például az aranyos rajzok miatt is szeretjük.


Letöltöttem a cd-t is, és nagyon szép megzenésítve is, néha azon kapom magam, h énekelgetek csak magamban, pl a Buborékosat:)

2011. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, ha azon vitatkoznánk, jók-e Bartos Erika művei. A három verseskönyve közül szeretnék dönteni, sajnos nem engedhetem meg magamnak egyszerre mindet. Weöres Sándornak is vannak jó és kevésbé jó gyerekversei, s nem is helyette olvasunk Bartos Erikától, hanem változatos irodalmi élményt nyújtva ezt is, azt is.

Békesség és tolerancia. :-)

2011. febr. 2. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor a Bárányfelhők:)

Lányod, vagy fiad van?

2011. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fiú, három éves lesz áprilisban. A Bogyó és Babóca sorozatot ismeri, szereti, de most verseket szeretnék a szerzőtől megismerni. Megtaláltam feltöltve a neten, de a könyv, az könyv legyen. :-)
2011. febr. 2. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!