Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen állapotba kerülsz,...

Milyen állapotba kerülsz, amikor a kisgyermeked a legjobban felbosszant, kiakaszt?

Figyelt kérdés
Mennyire vagy mérges, mikor és mitől tudsz lenyugodni, mert én sajnos annyira ki tudok akadni, hogy napokig rossz hangulatban maradok és nem tudok kijönni ebből az állapotból. Gondolom bennem van a hiba. Túlélő technikákra lennék kíváncsi.
2011. aug. 29. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nagyon rossz passzban vagyok,pl.mielőtt megjönne a havim,én is egy sárkány tudok lenni.Bármi felbosszant,de sajnos úgy,hogy nagyon hülye tudok lenni. A férjem szokta mondani,hogy csak egy dolog jó abban,hogy ideges vagyok,hogy pillanatok alatt rendet vágok.Csak az a baj,hogy közben meg pörgök,idegeskedek.Talán ha megtudnám állni,hogy csendben maradjak...
2011. aug. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor én egy éve minden nap rossz kedvű lennék.:D

A fiam mióta járni tud 11 hónapos kora óta, azóta mindig kiakaszt valamivel, nagyon rossz gyerek. Én már immunis vagyok, átsiklok rajta, most már csak olyan dolgokkal akaszt ki, ha az életét veszélyezteti valamivel.

2011. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem az akaszt ki, ha 100-szor el kell mondani valamit, de meg se hallják, fülük botja sem mozdul. Apróság, de nagyon be tudok gurulni miatta. Hogy milyen állapotba kerülök? rosszabba, mint szeretnék, vagy mint higgadt fejjel elképzelhető. Kiabálni is szoktam, meg pörgök dúlok-fúlok. :-((( Megoldódni úgy szokott, hogy mikor végre megmozdulnak, akkor lecseng bennem. Nem azonnal, pár perc kell még utána.
2011. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves lányom nemrég kezdte a hisztizéseket, olyankor semmi sem jó, mindenért tombol. Bár rendkívül fárasztó, ilyenkor mégis inkább viccesnek találom a helyzetet (lehet, hogy csak egyenlőre), ahogy attól is plafonon van, ha kiveszem az ágyából (mert kéri), és attól is ha visszarakom (hisz tiltakozik). Hagyom amennyire lehet magára, így legalább nem bosszant fel, és talán idővel rájön, hogy értelmetlen. Arra próbálok gondolni, hogy nem én tehetek róla, és nincs is mit csinálni vele. Idővel lenyugszik. Ez egyenlőre segít. Szóval szerintem ne reagálj, ha nem muszáj, próbáld meg csak figyelni, és rázd le magadról mielőbb, mert nem ellened irányul. Én egyébként azt gondolom, hogy a gyereknek is nagyon fontos, hogy ne érezze rajtad huzamosabb ideig, hogy neheztelsz, ha túl vagytok a hisztin, kapjon tiszta lapot. Ha folyton azt érzi, hogy ok nélkül is haragszol rá (mert már nem köti össze a hisztizésével a te rosszkedvedet), az csak arról győzi meg, hogy nem érdemes erőt vennie magán, és viselkedni,hiszen Anya így is úgyis neheztel. Szóval ha túl tudsz lépni rajta, akkor erre neki is esélyt adsz!
2011. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!