Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet kétévest leszokatat...

Hogy lehet kétévest leszokatatni az ujjszopásról?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy csak alváshoz "használja" a kislányom, de már így is nagyon csúnya neki az egyik hüvelykujja. Tiszta seb, meg piros, meg a bőr is elváltozott rajta. Félek, hogy elfertőzödik vagy ilyesmi. Légyszi segítsetek, akinek van hasonló tapaszatalata!
2011. febr. 3. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a kislányom cumizik és még sokkal kisebb, de unokaöcsém újszopós volt. neki kb 2,5 évesen elkezdték mondani, hogy oviba újszopósan nem szép menni, plussza ha tovább szopja az újját, akkor vasat kap a szájába (fogszabájozó). na a vastól nagyon félt. habár ha meg kell majd tényleg a fogszabájozó akkor lehet félni fog töle.

de minden estre leszokott róla, de nem csak alváshoz szopta, mindig, és rohadó újjunkak hívtam, mert hámlott a bör neki.

2011. febr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is mondtam már neki, hogy oviban nem lehet szopókázni, meg csúnya. És mondja is, hogy oviban nem, meg megígéri, hogy nem fog. De aztán mégis ott van a szájában. Olyan lehet ez neki, mint a másnak a körömrágás, hogy észre sem veszi, hogy bekapja.
2011. febr. 3. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok jó választ a kérdésedre, ezért előre is bocsi. Az én lányom nyolc éves és még mindig szopja az ujját, igaz nem nagyon próbáltam leszoktatni, csak beszéltünk róla, hogy már el kéne hagyni. Bár ez az én számból hiteltelenül hangzik, hiszen érettségi környékén hagytam abba teljesen, ciki nem ciki ez van. A szakemberek azt mondták ez egy nyugtató pótcselekvés amitől nehéz megszabadulni, és eröltetni nem szabad. Nálunk ilyen az arány. És ne aggódj nem az ujjat teszi tönkre, inkább a fogsort, attól függően, hogy milyen a technikája.
2011. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
A gyógyszetárban lehet kapni leszoktató kencét, aminek undoritó ize van, bekened vele az ujját, körmét és kész.
2011. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is szopja (2 éves), ráadásul nappal is, ha valami miatt nyugtalan vagy unatkozik. Nemrég kezdtük a bölcsit, s az ujjszopás miatt szinte azonnal elkapja a létező összes betegséget, ami megjelenik a csoportban. DE én is szoptam kb. 10 éves koromig. Akkor azért hagytam el, mert ciki volt úgy nyári táborba menni, hogy az osztálytársaim is látják, mit csinálok. Igaz, én akkor már csak az esti elalváshoz használtam, illetve tévénézéshez egy kis párnasarok gyömöszöléssel összekötve. Nekem megnyugtató volt. Épp ezért nem erőltetem a fiamnál a leszokást. Majd elhagyja, ha úgy érzi, nincs már rá szüksége.
2011. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sem szeretném erőltetni, máskülönben nem is zavarna, de már nagyon csúnya szegénykémnek a kis ujja, és nem hiszem el hogy nem fáj neki. És még milyen lesz, ha olyan sokáig fogja csinálni! Apuka nyugtatgat, hogy ő is sokáig szopta az ujját, és csúnya volt az ujja, meg kiállt a foga. Az ujja azóta rendbe jött :-)
2011. febr. 3. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!