Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden kisgyereknél kialakul...

Minden kisgyereknél kialakul a ragaszkodás egy-egy tárgyhoz? Amit mindehova visz magával?

Figyelt kérdés
A fiam majdnem két éves, de semmi ilyesmi nincs, mindig más az aktuális érekes, amit 1-2 napig hurcol, aztán vált.
2011. febr. 3. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 éves fiam dettó ugyanez :) nem minden gyerek csücskőzik :)
2011. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22 hónapos kisfiamnak nincs semmi amihez annyira ragaszkodna, hogy mindenhová vinni kell, még egy -két napig sem, ő valószínüleg nem ilyen típusú. Ismerek egy kisfiút, aki a bébikorában kapott plüssnyuszit még hat-hét éves korában is hurcolta, persze a nyuszi már semmire sem hasonlított, többször volt varrva, foltozva. Aranyos szokás szerintem, de ezek szerint nem mindenkinél egyforma.
2011. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van. Az első és a 3. olyan volt, mint a te csemetéd. Mindig más volt a kezük ügyében. A második azonban 1 évesen megkaparintott a húga kiságyából egy plüss nyulat, ami még mindig az ágyában lakik, pedig már 13 éves. De most már legalább nem hurcolja magával mindenhová. A 1,5 évesem is a végtelenségig ragaszkodik egy nagyon ronda macihoz.
2011. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
POnt azon gondolkoztam, hogy 1 éves kislányomat miért nem tudom semmi ilyesmire "rászoktatni"? Egy dologhoz ragaszkodik nagyon: a hajamhoz!!!!! Hosszú hajam van és úgy nyugszik meg a legkönnyebben, ha matathat benne, simogathatja, bíbelődhet vele. És sajnos így is akar elaludni..... (na jó leírom: csak úgy tud elaludni, ha a hajamat foghatja......) Ezért gondoltam kap valami kis aranyos nyuszit, macit, vettünk már mindenfélét, egyik sem kell neki :(
2011. febr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki ha nincs:) Nem kell egész nap azt keresgélned, ha nem találja. Az én lányom sehova nem megy a kedvence nélkül, állandóan azt figyelem megvan -e, nem hagytuk el? Folyton csupa kosz, kimosni nem lehet, mert üvölt érte, ha berakom a mosógépbe, nem várja meg, míg megszárad stb....
2011. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik, ez is egyénfüggő, mint sok minden más is.

Az én fiam a fülemet "gyűrögeti", úgy alszik el:) Én is próbáltam macit, alvórongyot, meg egyéb plüssöket, de semmi:))

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 3. 16:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Mifelénk is minden gyereknek van valamije. Rongyi, baba, plüss mittomén. Már azt hittem az enyém defektes :)

Igaz sok játéka van, mindegyiket úgy néztem, hogy szereti de kifejezett kedvenc ezidáig nem volt.


Aztán pár hete hirtelen kiválasztotta az oroszlánmacit (még nincs eldöntve, hogy micsoda mert ez is az is) és vitte magával az ágyba. Most ott tanyázik. Nem hordja a lakásban stb, csak aludni ölelgeti meg. Ha megyünk nagyihoz-mamához akkor visszük ha tudjuk, hogy ott is alszik nappal. De egyébként nem kell neki semmi. (amúgy érdekes, hogy az én régi játékomat választotta ki, nem pedig a sajátjai közül)


19 hónapos

2011. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

már én is gondoltam rá, hogy talán nálunk van a bibi, mert nincs semmiféle kedvencünk. 10 hónapos.

a barátnőm kisfia 3 hónapos kora óta cipeli a plüss tigrist. csak azzal alszik, meg tvzik, meg mindent azzal csinál, most 13 hónapos.

én is próbáltam mindent, de semmihez nem ragaszkodott pár napnál tovább. na jó, hazudok, mert a cicit nagyon szereti. neki a mellem a kabala. gondol egyet, simán kicsomagol...ezért szerettem volna ha rákap másra, de semmi....

2011. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az enyém félig meddig ilyen, szerencsére, imádja a macskákat , van itthon 4 plüss macska, de egy fehér fekete csíkos a kedvence, általában csak elalváshoz kell, amíg elalszik és kész, egyébként az sem mindig. napközben nem is kell neki, néha játszik vele, hogy pl mandarinnal eteti, de ennyi.

én azért ennek kicsit örülök is.

2011. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 16 éves. Lehet, hogy kicsit betegesen fog hangzani, de szerintem semmi baj nincs velem: van egy plüss békám, 7 évesen kaptam. Ki van rágva mindkét szeme, a besárgult hasa fel van vágva (apukám "csodálatosan" össze is varrta, piros cérnával :), a hátán meg van egy pecsét folt. Nagyon szeretem Békát ( ez a neve :) , és vele szoktam össze bújni elalváskor. Persze, meg vagyok nélküle is, de jobban szeretem, ha este mellettem van. Ami még furán hangozhat, hogy ha rossz kedvem (sírós kedv, általában) van, akkor mindenhova cipelem magammal... Én nagyon ragaszkodó típus vagyok. :)
2011. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!