Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam zokogásban tör...

2 éves fiam zokogásban tör ki, ha más gyereket sírni lát. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Egyébként kiegyensúlyozott, finom lelkű kisfiú, de ezt már túlzásnak érzem. Akár a játszótéren, akár a lakásban ha egy gyerek elesik és sír, vagy csak hisztisen visít egyet, megrémül, és annyira sír, hogy sokszor őt tovább tart megnyugtatni, mint a másik gyereket.

Ha netán elesik egy gyerek a játszótéren, akkor napokig meséli utána, hogy xy elesett és sírt.

Mennyire jellemző ez erre a korosztályra?


2011. febr. 4. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizony vannak ilyen időszakok, mikor túlontúl empatikusak lesznek a kis drágák. S együtt sírnak, nevetnek a többiekkel. Valószínüleg ő kicsit érzékenyebben reagál, de majd csak kinövi. :))
2011. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a hét éves lányom ilyen kis érzékeny, ha olyasmit lát, pl.: elég neki megnézni a Kisvakond meséből azt a részt, hogy elveszti a kisnyuszi a mamáját és a testvéreit...Már sokszor látta, mégis zokog rajta, annyira sajnálja.

Amúgy pedig nagyon vagány lány is tud lenni.

2011. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem csak a nagy empátia. örülj neki hogy ilyen, biztos nem lesz olyan érzelmi tahó mint a ffiak nagy része nagy korában. :)
2011. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megnyugodtam.

Hát igen, biztos nem lesz belőle egy kigyúrt, borotvált fejű, vastagnyakláncos...

2011. febr. 4. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
A 2 éves kislányom ugyanilyen,mindig együtt sír az éppen akkor síró másik picurral.Megsajnálja őket:)Ilyen kis érzékeny!
2011. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!