Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fürdetitek 1.5 éves...

Hogyan fürdetitek 1.5 éves gyerkőcötöket?

Figyelt kérdés
Eddig fürdetőkarikában fürdött a nagykádban. A karikából már kimászik, de leülni sehogy sem hajlandó a kádban. A haját nagyon nehéz így megmosni,és ügyetlenkedik is, pedig van bent csúszásgátló.
2011. febr. 5. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Az én másfél éves fiam segít vetkőzni,egyedül veszi le a pelusát, mossa a pociját, lábát,mindenét,és mondja is,hogy mit.Én két és fél hónapos kora óta fürdetem nagykádban,mert egyszerűbb,és kényelmesebb.Az igazat megvallva azt sem tudom,mi az a fürdetőkarika.
2011. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Első vagyok,megnéztem mi az a fürdetőkarika.Ne haragudj,de én nem értem,minek ez a gyereknek.Nem azért van az annya,hogy fogja?A videóban a baba is csúszott-mászott volna a kádban,ahelyett be volt zárva.Az én fiam négy -öt hósan körbe körbe uszizott a kádban,imádja a vizet,imád fürdeni.Vedd ki belőle,hadd pancsikoljon!!!(és bocs, ha sértő vagyok)
2011. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt annyira én sem értem. Másfél évest fürdetőkarikába teszed? Azt hogy? Mármint hogy engedi meg?

Csúszásgátló jó ha van, amúgy meg az sem baj, ha állva fürdik, az én lányom 2 éves múlt, amióta állni tud, azóta ő állva fürdik, nagy ritkán leül. Nem esett el még egyszer sem. A haját is úgy mossuk. Áll a fürdővízben, mi meg a zuhanyrózsával vizezzük, samponozzuk, lemossuk.

Feltételezem, ha nem ül le a gyerkőcöd, akkor nem igazán szeret fürdeni, így szerintem térjetek át a zuhanyzásra.

2011. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes kora óta a nagy kádban fürdetem a fiamat (most 16 hónapos). Vettem egy csúszásgátló szőnyeget, arra fektettem, aztán amikor már emelte a fejét, akkor azon hasalt. Aztán később szépen megült. Az állásról annyit tudok mondani, hogy az én fiam is állna/!!/, ha hagynám, de nem hagyom! Én vagyok a főnök, és nem ő! Nem szabad hagyni, mert elég egy fél pillanat és nagy baj is történhet, hiába ott vagy mellette. Így hozzászokott, hogy először fürdés, aztán játék. Ha elhülyéskedi, mint például ma is, akkor fürdés és nincs játék, ennyi. De nagyon ritka, ha nem fogad szót fürdéskor, abban nagyon szigorú vagyok! Nekünk volt ültetőnk, de nem sokáig használtuk, mert semmit nem ér. A haját pedig úgy mosom, hogy belefektetem a kádba, így szokta meg.
2011. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A válaszokat nem a fürdetőkarika miatt kértem, mert az már bevált, csak kinőttük. Mi szerettük, mert nem dőlt el vele, és sokáig jól eljátszogatott így (ha te így sosem fürdettél, azért próbáld meg megérteni, hogy nekem bevált). A zuhanyzásra én is gondoltam, de nálunk képtelenség a zuhany hőfokot jól beállítani, vagy túl meleg, vagy lehűl, állandóan játszani kell vele. Egyébként nem fél a víztől, régebben sokat jártunk babauszira, kifejezetten jól tűri a merülést is. Csak leülni nem akar. És kedves "szigorú szülő vagyok" válaszadó, nyilván testi erőmmel le tudnám gyűrni a másfél évest, de az a célom, hogy jól érezze magát fürdés közben.
2011. febr. 6. 08:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a testi erőmmel gyűröm le, hülyeséget ne írjál már!! Nem verem, ha erre célzol. Leültetem és rászólok határozottan (nem kiabálok, mielőtt ezt is rám ragasztod) Leírtam a módszerem, csak értelmezni kéne, és nem kiforgatni. De ha hagyod, hogy a fejedre nőjön, később megnézheted magad. Aztán majd jönnek az újabb kérdéseid, hogy nem fogad szót a gyerek, és már nem csak a fürdőkádról lesz szó.

A fürdőkád nem játszótér!

Ja, és a szigorúságom ellenére is szeret pancsolni, úgyhogy ebben sincs igazad!

2011. febr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fürdető karikánk sose volt. 9 hós kora óta a nagykádba fürdik. Eleinte még tartottam, amíg nem volt elég stabil. (8,5 hósan ült fel magától). Sosem volt ilyen gondunk, szépen ül benne. Volt egy időszaka amikor állt benne, nem volt hajlandó leülni, akkor zuhanyoztam.
2011. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki írtam, hogy állva fürdik a lányom több mint 1 éve. Minket nem zavar, hogy állva fürdik, szerintem nem veszélyes, nem látok benne veszélyt. Egyrészt van csúszásgátló, másrészt pici a kádunk (azt hiszem 120 centi hosszú, inkább csak zuhanyzásra való), harmadrészt nem ugrál, vagy ilyesmi, és nem hiszem, hogy bármi baja lehet a 20 centis vízben, ha áll.

Soha nem erőltettem, hogy üljön le, ha neki állva jó, hát álljon. Nem azért, mert ránőtt a gyerekem a fejemre, egyszerűen nem látok veszélyt ebben, hogy áll.


Fürdetőkarikával kapcsolatban, most majd tervezek venni én is, mert van kishugi (3hós), és amint fel tud ülni, egyből együtt fognak fürdeni a nővérével (most még külön fürdenek). Kíváncsi leszek, hogy beválik-e majd a karika.


Ez most off volt, remélem nem haragszol :)

2011. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!