Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2005 januárjában, vagy február...

2005 januárjában, vagy februárjában született gyerkőcötöket viszitek iskolába szeptemberben?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok ezzel kapcsolatban. Néhány nap múlva tölti a 6 évét, jól fejlett okos gyerkőc, csak épp nem bír megülni a fenekén. A fő gond az, hogy egy kis városban lakunk, ahol nem nagy óvodaválasztási lehetőség volt. Sajnos az óvodában nem tudják lekötni (mert meg sem próbálják...), állandóan verekednek, veszekednek. Nem rajzolnak, nem gyurmáznak, ha rossz idő van a dvd-t bámultatják a gyerekekkel.

A fiam számol százas átlépéssel, leírja a nevét, néhány szót már olvas is, de elég gyámoltalan és biztos, hogy nem bír 45 percet végigülni, még egyszer sem, nemhogy hatszor. Az óvodában viszont nem tudják lekötni.

Szerintetek mit tegyek?


2011. jan. 2. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Menj el a nevelésibe és ott kérj tanácsot szakembertől.

Ha ilyen én elvinném suliba.

2011. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaérettségi vizsgálatnál majd megmondják a szakemberek. Az ő véleményüket fogadd meg/el, mert értenek hozzá.
2011. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

A fiad már iskolaköteles lesz,de ha nem tud egyhelyben ülni,akkor lehetséges,hogy hiperaktív. Feltétlen vidd el kivizsgálásra,esetleg egy nagyobb városban.

Ha nem tudja végigülni az órákat,akkor nem tud beilleszkedni az órákon,és rendesen tanulni sem.

Az olvassára,számolásra pedig NE tanítsátok,mert akkor még unatkozni is fog az órákon!

Tapasztalatom.

2011. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én tanító vagyok, tudom, hogy unatkozni fog:S Nem tanítom itthon, már mikor megszületett megfogadtam, hogy nem fogom és azóta is tartom magam ehhez. Viszont ha valamit megkérdez megmondom neki, így tanulta a betűket is. Számolni is magától számol, meg kártyázik úgy. Soha nem ültettem le, hogy nah akkor most betűket tanulunk, vagy számolunk. Nem is nagyon lehet leültetni:D Rajzolni sem rajzol sajnos:S

Jövő héten lesz az oviban iskola-érettségi vizsgálat, meglátom mit mondanak.

Csak épp azért mert tanító vagyok tudom, hogy elszúrhatom nagyon azzal is ha viszem, és azzal is ha nem. Érdekes, más gyerekével mennyivel könnyebb:S

2011. jan. 2. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk :-) Szerintem az lenne a legjobb, ha magával a kiszemelt tanítónővel beszélnél.

Az enyém ír-olvas, számol, de mégsem akarom iskolába vinni még. Úgy érzem a játékidejét rövidíteném meg vele.

Tanár anyuka

2011. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tantóként és tanárként is tudjátok a törvényt. Saját jogon még dönthettek úgy maradjon. De ha unatkozik én elvinném.


Én így döntöttem a fiammal kapcsolatban. Értelmileg már érett,de sem érzelmileg sem mozgásban nincs ott és maradunk előkészítőre is majd.

2011. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém júniusban tölti a 6-ot és viszem iskolába, mondjuk ő meg tud ülni a fenekén, könnyen le lehet kötni a figyelmét.

Nem lenne segítség, ha elkezdene valamit sportolni?

2011. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nemrég kezdett karatézni, talán segít neki. Szeptemberig még van 8 hónap, az nagyon sok idő, remélem kicsit lenyugszik addig:D

Elviszem az előkészítő foglalkozásokra, aztán kiderül mennyire tetszik neki, hogy ott mennyire tud megülni a fenekén, ott találkozhat a tanító nénivel is.


Köszi a válaszokat!

2011. jan. 3. 21:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy te dolgoztál is, mint tanítónő?
2011. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, csak most 10 hónapos a kicsike.

Én nagyrészt azt javasoltam minél később annál jobb, addig tud igazán gyerek maradni, játszani, amíg le nem ültetjük az íróasztal mellé. De a saját gyerekemmel más. Lehet én problémázom túl... nemtudom.

2011. jan. 7. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!