Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Farsangi jelmeznél szerintetek...

Farsangi jelmeznél szerintetek is gáz, hogy nem hasonlóan öltöztetem a két lányom?

Figyelt kérdés

A nagy 3 éves, ő pillangós tündérkisasszony lesz a bölcsödei farsangon, mert az szeretne lenni. hóehér báli ruha, pillangó szárnyak és varázspálca, pillangós kis álarc a szeme elé. Ő válogatta össze.

A kicsi még csak 14 hónapos, főleg mászik, így arra gondoltunk, hogy ő kiscica lesz, egy olyan rugdalózós jelmezben.

Erre a bölcsis néni megjegyezte, hogy milyen dolog az, hogy a nagy tündér lesz, a pici meg "csak" cica.

Nem tudom mi ebben a gáz, hiszen a ruhának praktikusnak is kell lennie, nem hiszem, hogy egy habos babos ruhában jobban érezné magát. A nagy sem volt eddig tündér, tavaly katica volt.

A nagyszülők is ellenem vannak :-(


2011. febr. 7. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene két gyereket egyformán vagy akárcsak hasonlóan öltöztetni? Még ikreknél se jó... Ők különálló személyiségek,más-más vágyakkal,lehetőségekkel. A pici, mint írod,még mászik... Miért kellene fordos-bodros ruhába öltöztetni? Azért, hogy aztán kényelmetlenül érezze magát,mert mindenbe beleakad? Ugyan már! Jól csinálod,nyugi! Ha a gyerekeidnek ezek az öltözékek tetszenek,ne foglalkozz mások véleményével... Még hogy "CSAK" cica! Ugyan már!
2011. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó az elképzelésed.

Ne hagyd magad befolyásolni a gondozók által.

Nálunk 3, és 6 évesek a gyerekek.

A kicsi majmolja a nagyot, így mindketten egyformán öltöznek be. De ha nem egyezne a véleményük, tiszteletbe tartanám.

Illetve, ha nem nekik valót választanának, lebeszélném róla őket.


Szilvi

2011. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én még csak egy farsangon vagyok túl, most lesz majd a második, és ikreim vannak.

Mindkettejük kedvenc meséje a Bob és Bobek volt, így tavaly evidens volt, hogy azok lesznek.

Viszont, a kisfiam elkezdett élénken érdeklődni a Micimackó iránt, így ő Micimackó lesz :) A lányom a Kis hableányra kattant rá, így ő Arielle lesz :]

Két különböző egyéniség, és én azt szeretném, hogy ők boldogak legyenek. Ha ezt látom az arcukon, akkor nekem senki véleménye sem fog számítani.

2011. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én még az ikerfiaimat sem öltöztettem hasonlóan soha, nem tudom hogy miért lenne gáz. Sőt, nagyon édes ötlet a kiscica. :) Majd ha nagyobb lesz, és felfogja, mit is jelent tündérkisasszonynak lenni, akkor lehet ő is az, jobban fogja élvezni.
2011. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen gondolod. Én egyrészt azért írom ezt, mert gondolom, a gyerekek döntötték el, hogy milyen jelmezt szeretnének, nem te, és az a fontos, hogy ők mit szeretnének, hiszen évente egyszer van farsang.

Ha nekem ikreim lennének, én is afelé tendálnék, hogy különböző jelmezük legyen. Teljesen egyformába hétköznap sem öltöztetném őket.

2011. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na pont ez a bajuk, hogy nem a gyerek döntött, hiszen a pici még csak 14 hónapos, így igazán nem tud dönteni :-D

A nagy dönthetett, majd jövőre a pici is dönthet, de szerintem idén nála még a praktikusság az elsődleges szempont.

2011. febr. 7. 14:45
 7/7 anonim válasza:
Nyugi, ne foglalkozz mások véleményével, a te gyereked, te tudod mi a jó neki :) Szóval ha legközelebb beszól a bölcsis néni mondd csak meg neki ez, h jobb lenne e neki egy kényelmetlen jelmezben? Nem értem, hogy gondolja ezt igazából, meg mért mondd ilyen személyes véleményt( ami ráadásul butaság). A nagyszülőknek is magyarázd el, kényelmetlen ruhában, ami gátolja a mászásban csak nyugtalan lesz a gyerkőc, majd ha elég idő lesz hozzá, ő is választ magának :) Mindent a maga idejében!
2013. febr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!