Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy leszokjon...

Mit tehetnék, hogy leszokjon a cumiról? Részletek lenn

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves múlt decemberben. Nagyon cumis. Alváshoz alap, de nagyon sokszor nappal is. Semmi módon nem lehet elterelni a figyelmét, ha egyszer kitalálja, hogy neki kell.

tavaly nyáron-kora ősszel volt egy egész jó periódus, amikor kevesebbet kérte, de amikor jött a 4 utolsó foga, nagyon szenvedett, és visszaszkott rá. most meg, hogy már kijöttek, ugyanúgy kell neki.

Amúgy azért lett cumis (magam cumiellenes voltam/vagyok, mielőtt megszületett), mert születése után 10 napra intenzívre került, ahol rutinból megkapta a cumit, ha sírt. Mire hazahoztuk, már nem lehetett elvenni tőle sehogy. Hozzátartozik, hogy anyatejes, majdnem 2 éves koráig cicizett, éjjel is kapott sokáig cicit, szóval nem ennek a pótlása a cumi. egyébiránt nagyon okos, élénk kislány, de nagyon érzékeny is. Erőszakkal nem szeretném elvenni. Már elég régóta mondogatom neki, hogy a cumi kicsi babáknak való, meg hogy ekkora gyerekeknek már nincs, mutatom is neki, ha hasonló korú kisgyereket látunk, hogy látod, neki sincs cumija....ill. ha mond valamit (még nem sokat beszél), akkor "nem értem", ha a szájában van. De semmi, nem használ. Engem meg már zavar, hogy mindig ott lóg a szájában. Mit tehetnék, van valakinek valami ötlete, vagy tapasztalata?


2011. febr. 7. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt cumi (hálistennek) de a fiam nem volt hajandó a wc-t használni, pedig réges rég szobatiszta volt már, de csak a bili kellett neki. Én is próbáltam szépen, türelmesen, nem ment sehogy sem, meg se közelítette a wc-t. Hát, a bilit egy éjjel elvitte a cica. Nem volt. Nem mondom, hogy utána nem volt pár nehéz napunk, de hát ha egyszer elvitte a cica akkor mit lehet tenni... azóta sincs baja a wc-vel, csak nem szabad feladni az első hisztinél.
2011. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia,


kisfiunk 14 hónapos volt, amikor egyik napról a másikra elvettem Tőle a cumit. iszonyat cumis volt, reggel, este, folyton!! egyik nap eljátszotta valahová és akkor azt mondtam, hogy nincs többet, ennyi volt!! és így is lett, kibírtam!! két hétig volt sírás elalvásnál, meg nap közben egy kis nyavajgás, de rosszabbra számítottam. ezt is túléltük :) sajnos tudom, hogy máshogy nem ment volna csak ennyire radikálisan, ilyen a természete a fiatal embernek :) kitartást!!


Ági

2011. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, detényleg nem akarom erőszakkal. neki a cumi nem egy szimpla tárgy,amit megszokott, hanem afféle kedves dolog, mint másnál a textilpelenka vagy a kedvenc plüss (neki nincs ilyesmije, vannak aranyos kutyaplüssei amike t nagyon szeret, de nem pótolják a "miját" (így hívja). ezért is nem akarom tőle erőszakkal elvenni. :(
2011. febr. 7. 13:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet.A kisfiam két éves volt januárban,és nagyon cumis.De én most még nem szeretném elvenni tőle..úgy gondolom,hogy ha jön a tavasz,nyár..amikor már többet leszünk odakint biztosan jobban el lesz foglalva,és kevesebbet fogja kérni a cumit!Szerintem nálatok is ez lesz majd. Jobb a cumi szerintem,mintha az ujját szopizná...mert azt még iskolás korában sem lehet tőle elvenni...hisz az mindig kéznl van!Ha pedig ovis lesz..ott megint csak ritkábban fogja kérni a cumit,hisz délelőtt el lesz foglalva a többi gyerekkkel,foglalkozással.
2011. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát reméelm, bár az az igazság, hogy mostanban már az utcán is kéri. ha azt modom, nem adom, vagy otthon maraadt, akkor rohamot kap, meg mondja hogy akkor forduljunk érte vissza. :(
2011. febr. 7. 13:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia


visszakeresem estére egy régi leírásomat, ahol leírtam hogy vettük el a cumit.


Addig pedig csak a lényeget írom le. Neked kell erősnek lenned, és kitartónak főleg. Ha egy sírásért cserébe visszakapja a cumit, akkor nem sokat remélhetsz. Légy erős, kitartó és határozott. Ha azt mondod nincs cumi, akkor tényleg ne legyen! A dühroham meg elmúlik, ha belátja, hogy hiába csinálja. Minden idő és türelem kérdése.

A fiam annyira cumis volt, hogy már a fogorvosunknak sem tetszettek a fogai. Annyira kicsámpultak tőle, hogy rémes volt. Hiába volt fogszabályzós cumi... 2.5 éves sem volt még, mire elvettük tőle, most lesz 3 éves és a fogai szépen alakulnak vissza, nem olyan csámpik.

2011. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a fogainak nincs baja. na ltom, hiába írom hogy nem akarom erőszakkal. :) (lehet persze hogy nem is lehet másképp).
2011. febr. 7. 14:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagy cumis volt. Én vettem a patikában körömrágás elleni ecsetelőt és azzal bekentem neki mindegyiket. Attól tök keserű volt az íze. Azt mondtam neki, hogy megromlott. Persze próbálkozott, hogy mossuk le, de azt úgy csináltam, hogy ne lássa és még kentem rá. Kb. 2 nap alatt hiszti nélkül leszokott róla. Ekkor volt olyan 2 és fél éves.
2011. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

értem én, hogy nem akarod erőszakkal, de ez egy olyan dolog, ami nem fog menni kedvességgel és kitartás nélkül... ezt akkor kell megtenned, amikor Te elhatároztad magad, hogy határozottan és kitartóan kiállsz a cél mellett!! nem bántás ez, csak a tények :)


Ági

2011. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nálunk a kisfiam is és a kislányom is 4 éves volt amikor elmaradt náluk a cumi engem nem idegesített nem akartam erőszakkal elvenni tőlük maguktól döntöttek így
2011. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!