Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az apának a minimálbére...

Ha az apának a minimálbére 100. 000 ft, akkor ebből mennyi gyermektartás díjat fog a bíróság megítélni? Bekérik a fizetési papírját, és ez alapján számolnak ugye?

Figyelt kérdés

Mennyit kérhetek én,mint a gyermeket nevelő anyuka?

Ezen kívül mik még az apának a kötelességei?Értem ezalatt a láthatást,gyermektartás fizetésén kívül még kell anyagilag segítenie másban is,mondjuk gyógyszerek fele-fele arányban fizetése stb...

Nemsokára megkapom az idézést a bíróságra felkészülten szeretnék menni.

Köszi a válaszokat.


2010. nov. 4. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyerektartás a fizetésének 15-25%-a gyerekenként. Kérhetsz, amenyit akarsz, de ennyit fognak max. megitélni. Javaslom, kérj minimumot is, tehát pl. a bér 20%-a, de minimum 20.000 Ft. Bekérik a fizetési papirjait.

Ezen kivül nincs anyagi kötelessége semmi, se gyógyszerek, se semmi.

Láthatást majd ő előadja, mit kér, ha akarja látni a gyereket.

2010. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy gyerek után általában a fizetés 20%-át ítéli meg a bíróság.(nálunk így történt)

Az apa kötelezettsége a gyermektartáson kívül a kapcsolattartás(láthatás).

Nálunk nincs olyan,hogy a gyermektartáson kívül mást is fizet.Ünnepekre általában vesz neki ajándékot,de azt se mindig,például idén húsvétkor nem vitte el,már nem is tudom milyen kifogással és ajándékot se kapott utólag sem.

Remélem ti azért jobb helyzetbe lesztek.Érdekes,hogy míg én a fizetésem több mint a felét a gyerekre költöm ő csak a 20%-át.

2010. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második:igen tudom,sajnos ez van,hogy míg mi anyák szinte mindenünket a gyermekünknek adjuk,addig az apának csak ennyi a kötelessége,hogy azt a pénzt havonta elküldje.Szomorú,tisztában vagyok vele.

Remélem normálisan megegyezünk majd.

2010. nov. 4. 09:49
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha ezt ilyen szomorúnak találod, szerintem apa szivesen neveli a gyereket és add te a fizetésed 20%-át...
2010. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászólónak:

Hát tudod szerintem teljesen más ha egy ANYA nem CSAK a fizetése 20%-át adja a gyerekének hanem nap mint nap éjjel-nappal 24 órában vele van,áldozatokat hoz,és fizetésének teljes egészét szinte a gyerekére költi.

Az APÁNAk csak az a dolga,hogy ezt a minimális pénzt kifizesse és ennyi.Nem ő van ott éjjel ha lázas a gyerek,nem ő virraszt és hétvégén még aludhat akár délig is.

Hát sajnos ez a szomorú,hogy egy férfinak CSAK ennyi a dolga....

2010. nov. 4. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Én sem és szerintem a kérdező sem panaszkodásból mondta,hogy az apának csak a gyermektartás a kötelezettsége,hanem hogy elég szomorú hogy a nevelésből és az egyéb dolgokból nem veszi ki a részét.Legalábbis nálunk így van.Egyszer kértem meg a 3 év alatt a volt páromat,hogy menjen el helyettem az óvodai szülőire,tudtam,hogy otthon van és mégsem volt hajlandó rá.Előtte és azóta sem kértem meg semmire.Volt olyan,hogy fél évig! nem jött a gyerekért.Utána azt mondta,hogy a párja nem nézte jó szemmel,hogy látogatja a gyerekét(akkor még nem vihette el,mert pici volt).És még sorolhatnám...

A kislányom az ÉLETEM és soha nem engedném,hogy az apja nevelje,nem azért írtam ezeket.Szerintem aki ebbe a helyzetbe van az érti,mire gondoltam.

2010. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Helyesbítenék, a kapcsolattartás a különélő szülőnek nem kötelessége, csak joga. És a gyerektartáson felül a rendkívüli kiadásokban is (elvileg) részt kell vállalnia. Értem ez alatt pl. a gyógyszerköltséget, ha az nem rendszeres kiadás, vagy bármi hasonlót.

Amúgy hogy érted, hogy a férjed minimálbére 100.000 forint? A minimálbér nem annyi.

2010. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el a törvényt, a kapcsolattartás elvileg törvény szerint a kötelessége a különélő szülőnek, ami a gyereknek a szülőjéhez való jogával van összefüggésben. Más kérdés, hogy lehetetlen megkövetelni...

Ezt tudnád idézni, hol van megirva, hogy a rendkivüli költségekbe (pl. gyógyszer) be kéne szállnia a különélő szülőnek, aki megfizette a gyerektartást?

2010. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Idézni nem tudom, nekem csak az ügyvéd mondta anno, illetve a bíróságon is megemlítették.
2010. nov. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!