Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudod kezelni magadban,...

Hogyan tudod kezelni magadban, ha a gyerek nehezen szokik az ovihoz? Én most kivagyok, úgy szedték le rólam reggel a kisfiamat.

Figyelt kérdés

sziasztok! a hányinger kerülget az idegességtől, mert a kisfiam annyira sírt, amikor az oviban hagytam reggel.

egy hónapja kezdtük az ovit, volt 3 nap beszoktatás (csak délelőtt), semmi gond nem volt, de lebetegedett és itthon voltunk sokáig. Most hétfőn kezdtük újra. Minden nap hiszti nélkül mentünk, ebédelt is, szépen játszott, de amikor az udvarra mentek, minden nap sírni kezdett és csak az ebédnél hagyta abba. Mikor érte mentem megint vidám volt, gondoltuk, elmúlik...

Esténként most úgy alszik el, hogy fognon kell a kezét és ha kiteszem a lakásból a lábam, pánikba esik (pl. boltba elszaladok, ő meg a tesóval és apával marad).

Ma reggel meg kiborult az oviban, hogy nem akar ott maradni. Olyan szörnyű volt! Határozott voltam, nem sírtam, csak szépen elbúcsúztam és gyorsan elmentem - az óvónő tanácsára. Azóta az őrület kerülget...

Anyukák! Ti hogy bírtátok ezt? Hogy alakult annál, akinél hasonlóan nehezen indult az ovi?

nagyon köszönöm, ha írtok!


2011. nov. 11. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekünk bölcsinél volt ilyen, ketten szedték le rólam :( És pont ahogy Te írod, benn még eljátszott, de ha kimentek, sírás volt, pedig imád kinn lenni. Azt mondták a gondozónők azért van, mert nem jól reagált a változatosságra, benn egy vasalóval játszott egész nap az volt a "biztos pontja".

Otthon nem volt gond, elmaradt apával is.

De szerencsére hamar megszokta a bölcsit, már nagyon szeret járni.


Nehezen bírtam én is, de erősnek mutattam magam, nem sírtam, próbáltam mosolyogni, hogy Anya most dolgozik, délután jövünk érted, de nagyon nagyon nehéz volt.

2011. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy. Ugyan az én lányom maga akarta, hogy beírassam oviba és többnyire szereti is, de a múltkor engem nem érdekelt, hogy az óvónő azt mondta, menjek gyorsan, nincs az az Isten, hogy az utánam ordító, könyörgő gyereket otthagyjam. Nem akart megnyugodni, hazahoztam. Másnap simán, gond nélkül ment újra. Azt gondolom, azért is, mert megbizonyosodhatott róla, anya nem hagyja őt ott, van választási lehetősége. Persze én szerencsés helyzetben vagyok, itthon vagyok a picivel, meg pocakban a harmadik, tehát itthon is leszek még egy darabig, vagyis ha nem akar menni oviba a gyerek, akkor nem megy. Akinek dolgoznia kell menni, sokkal nehezebb helyzetben van.
2011. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom decemberben töltötte a 3 évet, és február végén kezdte az ovit. Egy hétig úgy járt oviba (busz viszi) , hogy szorította a nyakam, és együtt bőgtünk, ordított szegénykém, de hát erőt vettem magamon, és hagytam, hogy menjen, majd megnyugszik. Minden nap hívtam az óvónénit, de ott már semmi probléma nem volt, eljátszott a többi gyerekkel, lefoglalta magát. Csak addig sírt míg engem látott. Nem rossz helyre megy, ezt tartsd szem előtt. Megszokja. Most őszi szünetben számolta a napokat, hányat kell még aludni, hogy ismét oviba mehessen.
2011. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia. Mintha magunkat olvasnám egy hónappal ezelőtt! :) Azóta nagyot változott a helyzet. Az első héten boldogan jött velem (3 éves amúgy). A második héten vette az adást, hogy itt most mindig igy lesz. A harmadik,negyedik héten lebetegedett, itthon voltunk. Ezen a héten hétfőn kezdtük újra a 3. hetét (amúgy már ugye 5. hét lenne).


Hétfőn még sírt, de csak amig látott. Kedden már nem sírt, (egyszer sem) szerdán már ott is aludt, ma pedig reggel kézenfogva egy másik gyerekkel, elszaladt tőlem, és integetett, hogy Szia anya, majd gyere alszás :) után. :)


A második hetünk végig sírás volt. Ő bent, én kint, fogytam 3 kilót. (amúgy se vagyok egy kövér alkat).


Mostmár boldogan megyünk reggel. Ne aggódj, természetes, el fog múlni! :)

2011. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ehhez egy külön pszichológus kellene az anyukáknak szerintem az ovi közelében :) :)) Én mindenkép igénybevenném :)


Nekünk rosszabb szerintem mint a gyerekeknek. Csak azt nem értem miért nem fér bele a buksijukba, hogy délután megy értük anya vagy apa? Ezt a mondatot nem is hallja meg az én gyerekem.. Csak azt, hogy oviba kell menni.

2011. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szörnyű érzés tudom,mi is átmentünk rajta.Mire beszokott úgy ahogy,egy 1 hetes betegség után újra a nulláról kezdtük.és így ment ez nagycsoportig,majd elsőbe fél évig.8 éves ,és csak most tudatosult benne,hogy ez van,anya apa dolgozik.De szerintem mi a nem normális kategóriát súroltuk a bölcsi-ovi beszoktatással.Ki is készültem.Kitartás,bele fog jönni,lesznek barátai stb...
2011. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, en csaladi napkozibe viszem, ahol egesz nap ottlehet, amig igenyli, ugye, van, akinel 3 nap a beszokas, a fiamnal minimum 3 het lesz..

szoval en megelozni probalom a problemat..


en bevallom nem birnam, hazahoznam, gyenge vagyok :)

otthon megbeszelnenk, igernek fut fat (amit be is tudok tartani!)..

2011. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolso vagyok, ugy ertettem én lehetek ott! ulok, olvasok, ilyesmi.. amikor kellek, ramnez, de nem jatszok vele, cska tudja, hogy vagyok..


aztan egyre kevesebbet..

2011. nov. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Arra próbálj koncentrálni, hogy az ott töltött időt többnyire és egyre inkább valószínűleg - jól tölti el.

Nekem ellenkezője volt, gond nélkül mentünk oviba, gond nélkül elváltunk, majd napközben voltak a hosszú sírások. Így az első nap nyugodt másfél órám után én is vesztettem néhány évet az életemből az aggódás miatt biztos. Jobbik eset, ha ott jól elvan némi kis rossz kedvvel, az úgyis csökkenni fog. Nálunk is rendbejött minden egy hónap után.

Beszélj neki, hogy te is jártál oviba, és miket csináltál, és náluk is van e olyan játék, de nem vidd túlzásba az oviról való beszélgetést. De itt ott azért előhozhatod, hogy tudja te is átestél. Biztos minden rendben lesz, próbálj nyugodt lenni, úgysem segítessz az idegességeddel.

Nehezen, de mi is kibírtuk, és akkor nehéz volt elfogadni a nyugtató szövegeket mástól, de be kell látni legtöbbünknél mégis bejött, hogy majdnem fölösleges volt.

2011. nov. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! köszönöm mindenkinek a kedves hozzászólást!

Hétfőn már csak kicsi szorongás volt, hiszti nem! A hétvégén csináltunk gesztenyéből mikulást és kartonból rénszarvast, a fiam vitte ajándékba az óvónéninek. Így az elválásunk nem arról szólt, hogy anya megy, hanem arról, hogy az óvónéni dicsérgeti a műveket :)

Az volt az első felszabadult napja az oviban!

Kedves Utolsó válaszoló! A múlt héten kijutott abból is, amit Te írtál, mert amíg az udvaron voltak, végig bőgött a fiam...

Próbálok minden napra kitalálni valami figyelemelterelőt, tegnap például az egyik kis barátjának vittünk saját készítésű meglepit. Most így már -le is kopogom- rengeteget javult a helyzet! Remélem, így is marad és csak a pozitív élmények gyűlnek majd!


Mindenkinek még egyszer köszi! Nagyon jól esett a kedvességetek!

2011. nov. 16. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!