Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyerek figyelemzavaros,...

Ha egy gyerek figyelemzavaros, akkor az a fejlődése során alakul ki, vagy ez egy betegség, és így születnek? Vagy a fejlődése során alakul ki?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Így születik, az agyban van valami bibi, a dopamin átvitel vagy az idegpályákon a neuronok nem megfelelően működnek.

Abszolút veleszületett dolog, hiszen vissza lehet vezetni egész kicsi korra a jellemző tüneteket.

Például bizonyos mozgásformák elmaradását, bizonyos tevékenységek utálata már jelzi ezt.

A barátnőmnek a 4 éves fiáról megmondták most a rajzai alapján, hogy sajnos az. Bár egyébként tényleg 2 hónaposan, mikor először láttuk, látszott rajta, hogy nem stimmel nála valami.És a fejlődésén is.

2011. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így születnek,már kisbabakorukban meg vannak az állapot jellemzői és ezek elkísérik őket nagyon hosszan,nem egyszer egész életükben szenvednek tőle ők és a családtagjaik.

Szerencsés esetben meg tanulnak alkalmazkodni,önkontrollt gyakorolni,figyelmet összpontosítani,ha nem túl nagy az érintettség és támogató,segítő légkör veszi őket körül.


Vannak szomorú történetek is...

2011. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2011. nov. 12. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyes vélemények szerint az oltásokban található higany okozza, tehát nem, vagy nem csak veleszületett betegség a figyelemzavar. Bizonyos fajta más károsodást is okozhat, akár maradandót szintén. Pl. autizmust is kiválthat. Az EU számos tagországában már betiltották a gyermekek beoltását kb. 1 éves kor alatt (azért írok körülbelüli adatot, mert nem néztem utána pontosabbnak), van, ahol 2 éves kor alatt (utóbbira egyes ázsiai országok is példa, Japán, stb.). És nem csak a higanyra hivatkoznak, mint problémaforrás -bár azt vélik a leginkább "ludasnak"-, de eleve a legyengített kórokozó is, hiszen 2 éves kor alatt különösen gyenge még az immunrendszer; az oltások emiatt is túlzott terhelésnek teszik ki a gyermekek, csecsemők szervezetét. Egyes tanulmányok szerint a felnőttekre is ártalmas akár minimális mennyiségű higany is!! Az orvosok többsége nem is tagadja, hogy az oltások tartalmaznak higanyt, tartósítás okán, de rémlik egy cikk, mely szerint pár éve már mellőzik a higanyt belőlük, de ebben már nem vagyok biztos... valamint az is dereng, hogy pár éve Magyarországon is felemelték az életkort a legkorábban beadható oltás tekintetében (?).

Ami különösen elgondolkodtató, hogy 14 napos korig tiltják hazánkban -mondom, lehet, hogy sokkal idősebb kor előtt tiltják már- az oltás beadatását, mégsem tartotta be a szülészek egy része: azonnal születéskor teletömték oltással a magyar újszülöttek jelentős részét... (Gondolom, nem csak hazánkban (volt) jellemző, de csak hazai esetekről olvastam számos forrásból konkrétan e vonatkozásban.) Bevett gyakorlat volt régen; bár lehetett kérni, hogy várják meg a 14. napot; aki nem kérte, és az orvos felelőtlen volt, annak az újszülöttnek azonnal beadták az első oltását, sajnos...

2011. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó az Európai Unióban az ENSZ már 10 éve betiltotta a kötelező védőoltásokban a higanyt. Egyetlen oltás van az influenza elleni ami higanyt tartalmaz.

A másik dolog, meg nyilván egészséges babáknál feleslegesnek érzi az anyuka az oltást, de a szobatársnőm kislánya a szülés folyamán fertőződőtt meg, ahogy az orvos megvizsgálta, és megmondták egyetlen szerencséje a babának, hogy életben van, az hogy kapott oltást rögtön születése után. Különben már temethetnék, mert agyhártya meg tüdőgyulladása lenne.

2011. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1)

Minden szentnek maga felé hajlik a keze ("az orvos azt mondta, hogy az oltás jó")


2)

Én is írtam, hogy tudtommal már betiltották a higanyt hazánkban is, bár ebben nem voltam biztos.


3)

Kifejtettem, hogy nem csak a higany miatt veszélyes az oltás az emberekre , sőt, minél fiatalabb szervezetről van szó, annál veszélyesebb (valamint az idősekre)


Ki így látja és véli, ki úgy. Alternatívát írtam. Bár ha nem az én meglátásom szerint dönt valaki, azt már nem tudja "visszacsinálni"... Én óvatosabb vagyok. Megalapozottan.

2011. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Úgy tudom veleszületett....
2013. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!