Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyereketeket hogy...

2-3 éves gyereketeket hogy büntetitek? Hatásos?

Figyelt kérdés
Ugyebár a dackorszakban általában elég sokszor feleselnek, engedetlenek a gyerekek. Az enyém még nem tart ott, de hmarosan eléri ezt a kort, és hallottam rémtörténeteket, hogy ha ilyenkor nem vagyunk elég szigorúak, később még nehezebb lesz kezelni a gyereket. Milyen büntetések vannak, amik hatásosak?
2011. febr. 18. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2,5 éves,nem rég kapott egy pedálos traktort,most ez a mindene ,ha hisztizik azt mondom neki ,hogy kidobom vagy elviszem az unokatesójának rögtön befejezi. Egyenlőre ez most működik, de én is félek mi lesz később.
2011. febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk egy dolog válik be a "bünti szék".Ilyenkor leültetem egy székre,vagy az ágyába és ekkor kap 2-3 perc büntit.Ez a játszótéren nagyon hatásos mert ilyenkor el van különítve és ez idő alatt nem játszhat a gyerekekkel.Elvileg annyi percre "kell leültetni a gyereket ahány éves!
2011. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát körülöttem 6 gyermek van akik most élték vagy most élik eme korszakukat és nem jellemzőek a retorziók.. És nem azért, mert engedékenyek a szüleik, hanem azért, mert nem szükségszerű!

Viszont, vannak olyan módszerek, hogy például ha bocsánatot akarod, hogy kérjen, de nem teszi akkor elviszed a lakás egy pontjára és ott hagyod büntiben és azt mondod neki, hogy addig nem jöhet el onnan illet te nem fogsz hozzá szólni, míg bocsánatot nem kér tőled és be nem fejezi "ezt" a viselkedést. Ő valószínű többször el fogja hagyni ezt a büntinek kijelölt szekciót( ez lehet egy lépcsőfok, egy sarok, egy fotel akár) te mindig visszaviszed úgy, hogy nem szólsz hozzá! Ez nagyon fontos,hogy ne szólj hozzá és tartsd be a szavad! Ő van, hogy már egyből, de van, hogy csak a 3. visszacipelés után fog bocsánatot kérni tőled.. Ekkor kedvesen öleld magadhoz, mond hogy szereted és engedd szabadon ismét...

2011. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az en lanyom 2 eves 2 honapos, nalla nagyon jol bevallt : ha valamit nem akar megtenni, pl osszepakolni maga utan a ceruzakat,stb azt mondom hogy elviszem mas kisgyerekeknek.

Ha valamit nem akar megtenni amire megkerem, o azert sem..akkor szepen fogom a kedvenc macijat, na ettol azonnal megcsinal mindent csak nehogy elvigyem, egyszer probalt meg azert sem megcsinalni mire kertem, de olyan hisztit csapott a maciert.. megtanulta hogy nincs mese..

Hihetetlen szofogado lett, minden jatekat elpakolja maga utan, semmit nem kell utana szedegessek. Kis angyal :-)

2011. febr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kétperces kiállítás vált be. Ilyenkor a sarokban kell kivárnia a két percet. Persze mindig figyelmeztetem, hogy hagyja abba a hisztit, különben büntisarok lesz, mielőtt a sarokba állítom. Egyre inkább kezd hatni az is, ha pusztán csak megemlítem a dolgot. Most 2,5 éves a kisfiam
2011. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 éves,nálunk még nem kell büntetni,olyant dolgot nem csinál még.ritkán hisztizik,de csak 1 perces hisztit vág le,de arra az a jó ha el is megyek onnan.Ha olyan dolgot csinál amit nem szabad,még egyenlőre szót fogad,ha elsőre nem is de másodikra ha elindulok felé,már minden rendben is van.De én is a büntiszéket fogom alkalmazni.de ő még nem csinál olyat és nem viselkedik úgy hogy azt be kéne vezetnem.Da nyilván el jön az is,akkor bünti székezek.
2011. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Büntisarok. már az említése is elég ahhoz, hogy abbahagyja a hisztit. Kb 2-szer állt már bent, de elég is volt neki(2 perc volt).

Anyukámnál látta a Szuperdada című műsort, és nagyon nem tetszett neki a benne szereplő gyerekek viselkedése(mondta, milyen csúnyán viselkednek, meg milyen csúnyán verekednek és kiabálnak-itthon nem nagyon hall kiabálást), és nem szeretne olyan lenni, mint ők. Amikor a sarokba állt, mondogatta, hogy most ő is olyan csúnya kiabálós gyerek lett. Szegénykémet nagyon sajnáltam. Persze ezt neki nem mondtam. :)

2011. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na,látom sokan nézitek a lifenetwork-on a Szuperdedát:D
2011. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is bünti szék van! Nagyon bevált!Szerencsére ritkán van rá szükség !Pár hónappal ezelőtt még napi 3-4 alkalommal!Mostanra heti 2-3!
2011. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi 3-ig számolunk...
2011. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!