Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel büntetitek két éves...

Mivel büntetitek két éves gyereketeket, ha rondán viselkedik?

Figyelt kérdés
Amúgy nagyon aranyos, de nyilván a hisztikorszak miatt, vagy bölcsiben látja, újabban nagyon csúnyán viselkedik velünk. :( Borzasztóan rosszul esik, ezt el is mondjuk neki, de nem hajlandó érte bocsánatot kérni. Ha a kezére csapok, azt hiszi játszunk, és visszaüt, ha bezárom a szobájába, kijön azonnal, és ha visszaviszem, hogy maradjon ott, akkor is. Mivel lehetne hatékonyan büntetni. Nyilván nem durván akarom, csak hogy érezze, hogy ezt nem szabad, és a rosszalkodásnak vannak következményei.
2011. febr. 22. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Büntetni akarod 2 évesen? Ilyenkor még sok-sok foglalkozással, játékkal, figyelemeltereléssel lehet leginkább célt érni.

Itt jegyzem meg, hogy nekem a későbbiekben is inkább ez vált be.

2011. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 perc büntisarok

10ből 8szor bejön

a maradék 2?

az meg nem ráfigyelés míg abba nem hagyja

2011. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az jött be, ha nem figyelek rá. ha rászólok, vagy netán kezére ütök (komolyan megérdemelte) az még roszabb, jobban ordit. Tegnap vacsoránál mindent elkövetett, hogy kiboritson, magára boritotta a tányért. Szépen bekisértem a szobába és otthagytam. nem maradt ott, szoval nincs büntisarok. Nem marad sarokban. Végül magátol megnyugszik.
2011. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Távolítsd el a helyszínről,de maradj vele.Mondd el neki,hogy te tudod,hogy ő mérges most,de anya veled marad addig amíg meg nem nyugszol.Ültesd le veled háttal,ha megnyugodott dícsérd meg.Egy 2 éves gyereket már igenis be lehet/kell szabályozni.Te vagy a főnök,nem ő.Jelölj ki neki értelmes szabályokat.Ne csapj a kezére,semmit sem érsz vele.De ne bocsátkozz vele hosszú magyarázkodásba.
2011. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem büntetem,megmagyarázom neki,akkor is ha nem érti még teljesen.Mi se nem büntetünk,se nem jutalmazunk.Nem azért kell jól viselkednie,hogy ne kapjon büntetést,És azért sem mert épp jutalmazzák,ha jól viselte magát.
2011. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

hát nem tudom, az enyém nem sokat értene abból, hogy miért kell neki most a szobájába mennie, ahol egyébéknt jól szokta magát érezni, tehát ez miért is büntetés? bezárni meg nem zárnám be sehova. büntiszék dettó. sztem neki épp elég büntetés az, hogy látja, haragszom, és rászólok, megmondom, hogy most anya nagyon szomorú, és mérges, és megakadályozom a csúnya dologban. ez bőven elég. ha utána hisztizni akar, csak tessék. nem törődöm vele. ui. a nevelésnek az lenne a célja, hogy előbb-utóbb a ygerek azért viselkedjen jól, mert önmagában felépítette a szülőt, aki belülről kontrollálja azt, hogy ez helyes az meg nem. először ehhez kell a szülő jelenléte, majd ha helyesen nevel a szülő, akkor előbb utóbb kialakul, hogy már nem kell jelen lennie e szülőnek, csak ennek a belső szülő-eszmének. ezt pedig legjobban akkor lehet kialakítani, ha ésszerű keretek közt demokratikusan nevelünk, vagyis, nem feltétlenül büntetéssel, hanem beláttatással, következmények feliesmertetésével. a büntetős módszer xcsak annyiban jó, amíg tart a büntetés, amíg a szülő látja, jól viselkedik a ygerek, mihelyst kihúzza a lábát, elszabadul a pokol.

az én gyerekem 2 éves múlt 2 hónappal, de különösebb gond nincs vele már, túl vagyunk a húzós részen. nyilván ő is egy akaratos darab, mint midnen ilyen korú gyerek. amúgy én sosem engedtem neki, hogy csúnyán viselkedjen velem vagy bárkivel, azt nagyon határozozttan letörtem rögtön az elején, szigorral, érzelmi ráhatással, de nem büntetéssel.

2011. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!