Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasági probléma 3...

Szobatisztasági probléma 3 évesnél, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Kisfiam kb. 2 évesen lekértemagáról a pelenkát, azóta több-kevesebb a siker. Voltak időszakok, amikor egyáltalán nem volt baleset, voltak időszakok, amikor voltak, most viszont ott tartunk, hogy nagyon sokszor bemegy a pisi. Van hogy csak az eleje, van hogy minden, és egyáltalán nem izgatja. Most kezdte az ovit, ott is heti 3-4-szer hoz haza pisis holmit. El vagyunk keseredve, miért nem megy ez nekünk? Egész pontosan 3 éves és 2 hónapos, egyébként kimondottan okos kisfiú.
2011. okt. 1. 21:11
 1/5 TKI Ibolya ***** válasza:
Az ovi kezdés is megviselheti lelkileg még ha nem is látszik és bizony az én gyerekeimnél is elő fordult hogy annyira belemerültek a játékba hogy mire feleszméltek hogy pisilni kell már késő volt,vagy nem értek ki időben a mosdóba.Szerintem ne keseredj el és semmiképpen ne szid le ezért a kisfiad!
2011. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ovi kezdés változás, betette neki is.

Kérd meg az ovónéniket, hogy küldjék ki pisilni. Ne félj, ha normálisak, segítőkészek nem kell ez nekik probléma legyen. Óvatosan kérd meg megértve, hogy az összes sok gyerek anyukája is kérhetne valamit biztos, de hátha nem kérnek, de te szeretnéd erre megkérni őket.

2011. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vissza ment babába. Valószínű az ovi kezdés miatt van.

Nagyon kevés a beszoktatási idő és úgy fogja fel, hogy amikor otthagyod, akkor be van csapva és újra szeretne ,,anyu pici fia lenni".

Én ezt hámozom ki a viselkedéséből.

Persze a saját dolgaimban nem vagyok ilyen ,,okos":-(

Óvónénik, védőnő tud v.mit tanácsolni?

2011. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még utolsó:

Egyébként Én is így viselkedtem. Utáltam oviba járni és állandóan össze pisiltem magam, ezért ki is vettek onnan.

2011. okt. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
imád oviba járni... szinte meg se várja,hogy megpusziljam, már rohan be a terembe a barátaihoz (már 2-3 kis barátja van, pedig csak most kezdték az ovit). szóval szerintem nem ez a gond, de köszönöm.
2011. okt. 6. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!