Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? Van ertelme megprobalni? Kerdesed tul hosszu.

Figyelt kérdés

A kisfiam 2.5 éves. A felnőttekkel jól elvan, a korabeli gyerekektől fél, de annyira, hogy a játszón ha odamegy hozzá egy gyerek, akkor egyből haza kell menni, és tömi a kezét a szájába. Beszélni még nem beszél, és nem is szobatiszta, úgyhogy az ovi nem ezen múlt.

A kérdés az az, hogy én most "itthon" vagyok terhesen (kiskora óta mászkálok vele, ringató, menőmanó torna, kalandpark, játszótér, delelott elindulunk, este jövünk, mindenféle programokat csinálunk), és szívesen csinálom, amíg bírom, vagy pedig ovi előkészítőbe vigyem néha néha (heti 1-2 nap).

Ma elmentünk megnezni egy ilyen helyet, kinnvoltak a gyerekek, 6-7 gyerek jut egy "felügyelőre" (akik egyebkent tok kedvesek), de öt perc alatt kb négy gyerek orrát töröltem meg, mert nem bírtam nézni, hogy folyik (a hidegtől, csak az egyik köhögött hurutosan), két kislány meg anyukájáért sírt.

Lehet túlteng bennem az anyai ösztön, de a fiam nincs felkészülve erre. amikor odament egy motorhoz, egy kislany odament moge motorozni (tetszett neki a fiam), egybol arrébb kellett menni, stb. de a gyerekek nagy része egymás mellett játszott, nem egymással.. nem tudom jó ötlet e elvinni.. a másik, hogy még sosem volt egyedül..viszont jo lenne, ha nem jonne ra a frasz a tobbi gyerektől


2011. okt. 17. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem akarlak megbántani, de nem szokványos hogy ennyi idősen nem beszél, és nem szobatiszta. Ez eleve egy intőjel. Főleg, hogy elég pici ahhoz, hogy ha problémái vannak, azt időbe orvosoljátok. A beilleszkedés, sok gyereknél okoz problémát, de nem ilyen háttér mellet, hogy hozod viszed mindenhova. Szóval szerintem szakembert keressetek, minél hamarabb.

Az én kislányom 3,5 éves. 1 éves kora óta beszél, és 1,5 éves kora óta szobatiszta. Volt bölcsis, most ovis, minden rendben volt, van vele. Vagyis a bölcsibe is 4 nap alatt beszokott. Az ovival semmi probléma nem volt. Imádja a közösséget, gyerekekt, mindenhova jön velem, soha nem volt vele ilyen baj. Szóval még simán időbe vagytok, hogy kiderítsétek az okát. Lenne egy történetem erre, de inkább nem írom le, mert nem akarlak rémisztgetni.

2011. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

beszelt 13 honapos kora ota (haromszotagos szavakat is siman), de elvettem a cumit, es azota nem beszel, hiaba kapta vissza.. persze ez nem azt jelenti, hogy néma, "állj fel, gyere ide, stb"t mond, mondja mindennek az első szótagjat (doktor szerint nagy a szókincse akkor is ha nem beszel) (pl ma "megka" -megkaparintottam, "tafogé" (talajforgató géb", a csivavat kimondja, hogy csivava :)), es nagyon okos, mindent megindokol (pl elmagyarazta a doktorneninek, hogy anya nem tudja ot cipelni, mert anya hasaban van a baba).. a doktorneni ezert (is) mondja, hogy nincs baj. figyel, aktiv.


a szobatisztasag erdekes, mert o éjszaka szobatiszta (este pisil, reggel pisil, pizsigatya le, bili, pizsigatya fel, ha nem meztelen), meg napkozben, ha pucerkodik akkor is ul a bilire, ha kakilnia kell, akkor pelenkat ker, illetve a szabadtéri pisilést nem tartja eleg higenikusnak (probalkozott vele, vagy huszonot helyre ment, de akarhova gugolt fuszalak voltak, eldontotte, hogy nem, és nem).


most nem védeni szeretnem ezzel magam, idopontunk van a korai fejlesztobe (doktorneni mondta, hogyha nagyon aggodok, akkor nevelesi tanacsadóba elmehetek, idopont se kell, ott meg mondtak, hogy pici a baba, korai fejleszto kell, oket meg baromi nehez elerni)


egyebkent minden baba mas, nekem nincs bajom azzal, hogy nem puszipajti mindenki egybol, csak egyszeruen nincs igenye a gyerektarsasagra (felnottekkel siman jol elvan)

2011. okt. 17. 21:54
 3/15 A kérdező kommentje:
ja, és magara "én" ként hivatkozik,nem egyes szam harmadik szemelyben
2011. okt. 17. 21:59
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam januárban lesz 3. Elvileg akkor kezdjük az ovit. Hasonlóképpen viselkedik a vele egykorúakkal, mint a te csemetéd. Legalábbis annyiban, hogy nem igazán keresi a társaságukat, inkább eljátszogat mondjuk a homokozó egyik sarkában, míg a többiek csoportosan lapátolják egymás fejére a homokot. :) Ő inkább szemlélő. Megijed/meglepődik, ha hangosan rákiabál, rásikít egy azonos korú vagy kisebb gyermek, hiába, nincs ehhez szokva. A baj az, hogy ilyenkor előfordul, hogy dühös lesz, és volt, hogy nekem kellet megfogni a kis kezét, mert meg akarta ütni a hangoskodót. Mondjuk én sem szeretném, ha valaki betolakodna az aurámba és jól a képembe ordítana. Ő csak itthon visong, kiabál, hangoskodik, társaságban kevésbé. A nagyobbakat figyeli, velük szívesebben elvan, mint például a 6 és 10 éves uncsitesóival. Nap mint nap úgy érzem én is, hogy nincs kész még...mármint az ovira. Utána meg azt, hogy én nem vagyok kész. Mi nem jártunk/járunk se ringatóra, se kalandparkba, se tornára. Ezeket mind tőlünk kapta/kapja meg. Lehet többet kellett volna vele mennünk ide-oda, úgy értem olyan programokra, ahol "eresszük össze a gyermekeinket" céllal vannak jelen a szülők. Nálunk kirándulás, családlátogatás, játszótér van, ha kimozdulunk. Ovi előkészítő szerintem jó ötlet. Egy-két nap, egy-egy délelőtt Anya nélkül... azért nem ugynaz mint az egész hetes óvoda reggeltől délutánig. Én is gondoltam erre a megoldásra. A beszéddel kapcsolatban... Ő egész nap karattyol. Mesét mond, verseket tud, énekel. Mondókákat mond (svábul is, dédi mamától tanulta).Bábozik magának, más-más hangon szólal meg a róka és a nyuszi. De ha felnőtt társaságban vagyunk, akkor kis "kuka". Köszönés nuku, pedig mindig mondjuk, hogy illik. Alig-alig akar válaszolni, ha kérdezik. Inkább lehajtja a kis fejét, és onnan fel-felpillant. Jó, mondjuk, ha valaki szimpatikus neki, az látszik az arcán, úgy tud somolyogni. Lehet, mi ott hibáztunk, hogy túlóvtuk. De nem tudom melyik volt előbb: az hogy ő visszahúzódó alapon és ezért mi nem toltuk előre, vagy mi fogtuk vissza és azért lett ilyen kis félénk. Beszédről még valami... Tesóm sem beszélt 2 és fél éves koráig. Anya értette, mit szeretne, megvolt a maguk kis nyelve. Aztán bekerült a bölcsibe, és két hét múlva folyamatosan beszélt. Gondolom rájött, hogy ott nem fog menni anélkül... És azóta jócskán bepótolta a lemaradást... Színész lett... Minden jót Nektek! Kitartást az ovikezdéshez!
2011. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszi :D

ő is szeret enekelni, a béka dal a sláger, ő költötte, rengeteg versszaka van :D


egyebkent meg vacilálok, azt hittem több valaszt kapok :(

2011. okt. 18. 14:16
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én két éves kisfiam is ugyanúgy, mint a tied, fél a korabeli gyerekektől. A nagyobb gyerekekkel nagyon jól elvan, a felnőttekkel sincs baja, de egy korabeli, netán nála kisebb gyerek... kész horror! Fogja a kezem, nem enged el, bújik. Beszéltem a bölcsődével, a vezető gondozónő azt mondta, adjam be nyugodtan a bölcsibe, legfeljebb tovább tart a beszoktatás. Ő főleg a túl hangos gyerekektől tart, inkább odaadja a játszótéren is azt, amivel játszik, csak ne kelljen kontaktusba keverednie senkivel. Mi belevágunk, szűk 1 hónap múlva a bölcsibe, ha addig akarsz várni, leírom a tapasztalataimat!


Off:

Az első válaszolónak üzenem, hogy nagyon ügyes a gyermeke, sokkal hamarabb csinált mindent, mint az átlagos gyerekek. De nem ez az átlag gyerek, tehát nem szabad csak ebből következtetést levonni! Nem ismerjük a kérdező kisgyerekét, a kérdező, az orvos, védőnő ismeri a legjobban, ők tudják megmondani, le van-e maradva a gyermek vagy sem.

2011. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

koszi, nem sietek (mint mondtam otthon vagyok, es szivesen vagyok a fiammal, marciusban fogok szulni, tehat ha "szoktatni kell", akkor kb eleg ha januarban elkezdem). inkabb csak az a kerdes, hogy neki jót tenne e..


egyebkent vannak olyan gyerekek, akiktol nem "fél" (nem tudom félelem e, inkabb erős tartózkodás sok távolságtartással), volt olyan kislany, aki puszilgatta, meg fogdozta a fenekét (maci volt a fiam popsijan, es tetszett neki), es siman engedte, meg fogta a kezet..

szoval nem ilyen "abszolutmindenkivel", de nem kicsit valogatja meg, hanem nagyon.


egyebkent az első hozzaszolas miatt megneztem mit tudnak a korabeli gyerekek, es mit nem, nagyjabol 3 evesen "kell" egymassal elkezdeniuk foglalkozni (waldorf ovodaba ezert mennek kesobb, ha jol tudom), es persze ez is mindenkinek maskepp van..


a dokinom nagyon ott van, nem hozza tartozunk, még terhesen "zaklattam" egy csomo ideig, mire elvallalt, es maximalisan bizok benne (es eddig nem is csalódtam). (hatarozott, jo fej oreglany, nem tamogatja az antibiotikumokat, nem fél homeos dolgokat javasolni, es hihetetlenul naprakész. mindamellett kedves, es tenyleg torodik a gyerekkel)


egyebkent a fiam 10 hós koraig deveny tornara "jart", mert 12 orai vajudas az "kicsit" kikeszitette, utana majdnem veratomlesztes kellett neki, mert nem kezeltek a sargasagat, mondtan minden gyerek sarga, utana megjartuk a gasztroenterologiat, mert minden kijott szegeny gyerkocbol.. szoval nem a szomszed gyerekhez kell mérni, hanem sajat magahoz.


(szineket, autotipusokat, allatokat, stb siman mondja, a szobatisztasagban en vagyok a ludas, mert nem "eroltetem", ha itthon van pelus nelkul, siman bilizik, kakihoz pelust ker, kaki utan jelzi, hogy vegzett, le lehet venni rola (elotte megnezi :)), nyilvan ha "szoktatnam", menne neki..


de nem tudom akarjak e nagy valtozasokat, apa kulfoldon van, marciusban jon haza, akkor jon a kistesó is, es nyilvan a feneket is kinyalom :))


azert vacillalok, mert az ovi elokeszito vagy nagyon jo lenne, vagy nagyon rossz.. es nem tudom..nagyon erzekeny fiu (aki hisz benne: halak),es a cumi elvetelt nagyon kemenyen reagalta le (nem beszelt utana, es nem par napig, hanem igazabol mai napig nincs azon a szinten, ahogy annak idejen volt, csak nagyobb a szokincse).. nem tudom hogy ezt hogy viselne

2011. okt. 19. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.


Az én fiamnak is van egy kislány, akinek még a puszit is engedi, 1 évvel idősebb nála , a barátnőm kislánya, kb. 3-4 havonta találkozunk velük.


Szerintem ha el is döntöd, hogy beadod, semmiképp se időzítsd úgy, hogy a tesóval kösse össze. (Azt nem láttam vagy csak nem figyeltem, hogy mennyi idős viselős vagy.) Bár a válaszodból úgy tűnik, ez neked is eszedbe jutna, csak gondoltam leírom! :-)

2011. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

marciusban jon a baba, a szuletesnapjan, akkor jon haza a ferjem is.. (most egyedul vagyok vele)

nem tudom mit fog mondani a koraifejlesztos, neha ugy erzem semmi gond, neha meg hogy elmaradott a csemetem.. (vagy ami rosszabb, hogy autista) (egyik baratnom kisfianak is kb ennyi idosen derult ki :( )

2011. okt. 20. 23:24
 10/15 anonim ***** válasza:

A szokásos vagyok


csak nem hagyott nyugodni a kérdésed, bementem ma a munkahelyemre és beszéltem a fejlesztő pedagógus kollégámmal. Ő azt mondta, hogy jól teszed, ha megmutatod szakembernek a kisfiad, mert lehet, hogy csak ilyen a természete, de valóban jelezhet egyéb problémát is ez a fajta "makacsság". (Már mint a nem beszélés, nem a tartózkodás a hasonló korú gyerekektől.)

De szerinte jó esély van arra, hogy nincs semmi baja, de szerinte nyugodtabb leszel utána.

Azt mondta, érdeklődj az oviban vagy a bölcsiben, ha van nálatok, ott tudnak szakembert ajánlani.

2011. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!