Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális viselkedés?...

Ez normális viselkedés? Ilyenkor mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónap múlva tölti be a 3 évet.Mostanában hajmeresztő dolgokat csinál.Odamegy és leveri a poharakat,kiönti a szőnyegre direkt a kakaót,motorozott egy plázában és direkt neki akart menni egy bögréket tartó állványnak,még időben elkaptuk.Semmi nem használ.Megverni nem vertük meg.
2011. febr. 22. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dackorszak...
2011. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, dackorszak, ami persze nem indok ilyen viselkedésre. Nyugodt körülmények között üljél le beszélni vele, hogy miért is nem szabad így viselkedni. Vezesd végig neki, mivel is járhat, ha így viselkedik.
2011. febr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki rögtön,hogy ez veszélyes, azért nem szabad, mert elvághatja és az neki nagyon fájna, majd vidd el onnan. Boltban rögtön levenni a bicikliről, hisztizni fog minden bizonnyal, de az a jó olyankor. Abból tanul, és máskor mielőtt felül szólni, hogy ne menjen neki semminek, mert veszélyes, fájhat.

Kakaót kiönti ? Próbálja a határait, várja a hatást. Egy kezére csapás nem árthat meg ne félj, de nem uszítalak ütni a gyereket. Határozott szigorsággal megmondani, hogy azt nem szabad.

De ami mégjobb elkerülni az esetet, a kakaót ne szőnyeg fölött igya. Szomorúan takarítsd fel, és mondd neki milyen nehéz ezt takarítani és szomorú vagy most. Kérd meg máskor ne csináljon ilyet. Persze lehet, hogy fog, és ha direkt, én a kezére csapnék és magyaráznék szemébe nézve. Nem vagyok verekedős anyuka !

2011. febr. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van az utolsónak.

Egy kis kézre csapás nem árt. Ha nem szeretnéd megverni, akkor büntetsd meg( pl. a kedvenc autójával nem játszhat, mert úgy viselkedett)

Ha meg olyan dolgot csinál, ami nem megfelelő, azt azonnal mond meg neki, mert ha már otthon mondod meg neki, hogy nem szabad nekimenni az állványnak, mert leborul a bögre, egyik fülén be, másikon ki. Ott az adott szituációban "küzdjetek" meg a problémával.

2011. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek az előző válaszolókkal. Mindössze egy dolgot szeretnék hozzá tenni: A plázában miért hagyod motorozni? Ha nincs is tömeg, de kiléphet valaki az üzletből, aki nem számít a fiadra (miért is számítana?), s összeütköznek. Jobb esetben csak ütköznek, rosszabb esetben valamelyikük elesik, s csontja törik.
2011. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dackorszakrol eleg sokat lehet olvasni mindenhol. Ez bizony az mar. Feszegeti, probalgatja a hatarokat.


Nem tudom, hogy mar alkalmazhato-e ebben a korban a pontozas? Pl ha jot tett akkor kapja a piros pontot, csillagot, smiley-t barmit es ha rossz volt akkor vissza kell adjon kettot vagy szomoru arcot kap.


Az enyem meg nincs ebben a korban, errol nem tudom honnan olvastam, hallottam, de allitolag eleg jol mukodik.

2011. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

nekem két éves a fiam, o is kiontotte direkt a gyumolcslevet. mi ugy oldottuk meg, hogy elmondtuk, hogy elmondtuk neki, nem szabad, es "buntetesbol" egy darabig csak vizet kapott utana

leszokott rola


a plazaban motorozik, en engedem, teper elore, es kozben visit, hogy "gyeje" :D tudja, hogy nem szabad hozzanyulni semmihez, tegnap ket oran at nezte a bob mester babat a plussos allvanyon, de nem nyult hozza, szoval leultem melle, es neztuk egyutt. lehet kicsit huyenek is neztek, de en jó emlekkent gondolok vissza ra. nagyon aranyos volt.

2011. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!