Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9-10 évesek szülei! Ez normáli...

9-10 évesek szülei! Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Egyik unokaöcsém nem jött el a gyerekeim szülinapjára, mert nem volt hozzá kedve. Inkább átment a barátjához. Köpni-nyelni nem tudtam, mikor nővéremék megjöttek és közölték. Elvileg azért, mert a legutóbbi családi rendezvényen nagy leb@aszást kapott az anyjától és ezért nem volt kedve. Az összeveszés azért volt, mert egyszerűen nem tudnak viselkedni, ha mennek valahová (családba is!), akkor nem köszönnek, pofákat vágnak, bunkón beszólnak mindenkinek. Anya nem neveli őket, mivel a szülők elváltak, apa "csakazért se" úgy neveli, ahogy jó lenne, tehát anya sehogy se neveli őket, mert "felesleges", apa úgyis mást enged meg nekik. Legutóbb egyik elémállt, mikor megjöttek és a köszönés helyett megkérdezte: na, kapok már végre inni valamit???. Mondtam: igen, amint megköszöntötted a szülinapost.

Legutóbb nagymamánál is beégették valamivel az anyjukat, aki erre balhét csapott, haza akarta őket rángatni, végül maradtak, mivel karácsony volt, szeretet-ünnep, vagy mifene, de a gyerek felment tévézni és órákig le se jött.

Szóval normális ez a viselkedés ebben a korban, vagy megsértődhetek, mint vendéglátó, hogy nem fogadta el a meghívásunkat? Azért alapvető társadalmi normákra csak meg kellene tanítani, nem? Rosszul látom?


2010. jan. 15. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem normális, de ne túráztasd magad rajta, inkább örülj neki, hogy nem jött el, így legalább nem volt mit elrontania. Kívülállóként te nem sokat tehetsz érte, a szülei sem hiszem, hogy jó szemmel néznék, hogy beleszólsz. Amiket írtál, mind olyan dolgok, amiknek magától értetődőnek kellene lennie egy ekkora gyereknek. Valószínűleg tudja is, hogyan kellene csinálni, de csakazértsem csinálja úgy. Lehet, hogy sértődött, mert alkalomadtán letolták olyanért, amiért eddig 99-szer nem szóltak. Ráadásul mások előtt. Vagy haragszik a szüleire, mert elváltak és azt sem tudja, mit tehetne ebben a helyzetben. A felelősség persze a szüleié, de nekik sincs túl könnyű dolguk ebben a helyzetben.
2010. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem normális amit leírál azon kívül, hogy nem jött el most. Ez nem kötelező program. Kényszerítve nem jó buli, had döntse már el ő hogy akar-e... Szerintem ezt nem kell sértésnek venni.

Ennyi idős koromban már én is eldönthettem hogy akarok-e menni valahova... És nem kényszerítettek semmire! Mondjuk nem is voltam ilyen tiszteletlen, de akkor is van joga nem el jönni...

Nem sértődhetsz meg hogy nem jött el. A társadalmi norma nem az hogy kötelező elmenni valahova akkor is nagyon nem akar...

2010. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus,ezt a kérdést én írtam???

Ugyanez a szituáció,elvált szülők,csak 10 és 11 évesek,de én határozottan állítom,nevelés kérdése az egész!!


Volt olyan,hogy a férjem rákérdezett:nem kellene rájuk szólni?

Válasz:próbáld meg,meglátod,használ-e...


Tehát a kérdésedre válaszolva:jól látod,de hogy mit tudsz tenni,arra én is kiváncsi vagyok!!!

2010. jan. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Ezt most nem sértésből írom, de az a nem normális, hogy így lett nevelve a gyerek. Ha nem engednének meg neki mindent a szülei, hanem megszokta volna a gyerek, hogy mindennek van egy határa, nem viselkedne így.
2010. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
68%
szerintem, ha nincs kedve, akkor nem kell erőltetni, h elmennyek, kérdés, h mijen gyakran szoktatok összejönni, mert ha elég gyakran, akor azért illendő lett volna elmennie, de ha csak szülinapok, és egyéb nagyobb eseményekre jöttök össze velük, akkor meg szerintemnem olyan nagy baj, ha nem ment el. ez független attól, hogy hogy viselkedik, arra a szüleinek kellene megtanítania, hogy kulturáltan viselkedjen társaságban.
2010. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha a gyerek nem akar menni,miért menjen?

Ha tudod,hogy nincs nevelve,miért cseszteted,ha végre egy évben eljut hozzátok?Aztán meg csodálkozol,hogy legközelebb máshova megy inkább.

Egyébként igazad van,de nem a te gyereked.

2010. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

szerintem vedd fel a kesztyűt

legyél velük nyugodtan te is bunkó

és örülj neki, hogy nem látod őket :)

gyerekeidnek hiányoztak?

2010. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy leteremtitek a gyereket, még nem lesz jobb...

Van egy tanítványom, szintén elvált szülők gyermeke, igaz ő 13éves... Magyaráztam neki a tananyagot, mire ő kikérte magának, mert ő 7-es, és ezt tudja. Utána kérdeztem tőle valamit, amire köpni nyelni nem tudott, megszeppent.


Valami ilyesmi nevelési módot tudnék elképzelni az ilyen gyerekeknek is.

Azért nem minden a nevelés. Nem mindegy mi van a buksijukban,...

2010. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Akik azt mondjátok,hogy minden oké!!

Ti még biztos nem voltatok olyan szituációban,hogy a karácsonyi családi összejövetelen azt mondja a sógornőtök gyereke az ajándékotokra,hogy csak ennyi?

Részben igazatok is van,hogy nem kell erőltetni,hogy elmenjen...addig is nyugalom van...

2010. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam hogy ha nem akar elmenni akkor ne menjen, ezen nem sértődhet meg az anyuka! Nem mindenkinek világszám az ő gyerekei születésnapja! És ezt mondtam, és nem ajándékozok sógornőnek sem a gyerekének, csak a szűk családban, amúgy meg vagyok annyira érett hogy ha adnék is neki akkor nem érdekelne már hogy mit mond. Mint egy kis tiniét, akinek ha azt mondják: az a menő ha kiugrasz a vonat elé akkor ki is ugrik. Engem már nem érdekel más véleménye.
2010. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!