Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell külön programot...

Miért kell külön programot csinálni az egyik, a másik gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallom, hogy ha több gyerek van, akkor menjen külön az apuka az egyik gyerekkel, az anyuka a másik gyerekkel és fordítva. Miért fontos ez? Miért nem csinál együtt programot a család, ami mindenkinek jó?

Én gyerekkoromból úgy emlékszem, féltékenyek voltunk egymásra tesómmal, mikor kimaradtunk a másik szülővel való programból. És a gyerekeimen is észrevettem a féltékenységet, amikor külön programot csináltunk. Nálatok hogy működik ez?


2011. febr. 23. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább akkor fontos, amikor még kicsik. Minden gyerek igényli, hogy néha CSAK vele foglalkozzanak.
2011. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerekem van. Sok közös programot csinálunk, koncertek, motoros találkozó, stb... De néha látom rajtuk, hogy szeretnének kicsit kisajátítani. Ilyenkor alkalmat keresek rá, hogy kettesben legyünk, ha csak fél óra erejéig is.

De legtöbbször az igazi családos programok jönnek be.

2011. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

26 hós és 4 hós gyerekeim vannak.

Hétköznap mindig együtt megyünk sétálni hármasban.

Hétvégén, ha itthon van a férjem, akkor viszont kettesben megyünk. Vagy én vagy a férjem elmegy sétálni a 26 hóssal, a 4 hós pedig itthon marad a másikunkkal.

Próbáltunk négyesben is sétálni, de nem jön be, mert én tolom a picit, a nagy meg cipelteti magát az apukájával, így más nem történik, csak a férjem jól elfárad. Viszont ha úgy megyünk, hogy csak ketten, akkor motorozik, futkos, játszóterezik, homokozik, stb. Amúgy is észrevettük, hogy ilyenkor jobb a kedve, jól esik neki, hogy csak vele foglalkozunk.

Ez gondolom alakulni fog, ha a pici is játszóteres korszakába lép majd.

2011. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez függ tényleg a gyerekek korától. Nálunk a legnagyobb 11, a középső 7 éves. A legkisebb 2. Ha ő kimarad valamiből, értelemszerűen még nem féltékenykedik, de ha a férjem pl: csak a legnagyobbat vitte vásárolni, a középső nagyon megsértődött. Alapvetően én is a közös családi programok híve vagyok, de néha nagyon jó, ha az ember külön-külön is szán időt a gyerekekre. Az is megoldható. És az kell is.
2011. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha nagyobb a korkülönbség, akkor nehéz olyan programot csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Nálunk volt olyan, hogy Apa elvitte a nagyot vidámparkba, én meg a kicsit bábszínházba.

De ezek ritkák, általában keresünk közös jó programokat, de néha nem árt a külön is elmenni. Nem mindig, 1 hónapban egyszer.

2011. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kész katasztrófa helyzetet teremt, ha csak az egyik gyerekkel megy el valamelyikünk. 14 hónap van közöttük, most, hogy a kicsi bölcsis is lett, mint a nagy, még durvább lett a helyzet. A nagy egyszerűen nem volt hajlandó bölcsibe menni, míg a kicsi meg nem gyógyul. Tegnap a nagyot elvitte magával az apja, fél órás dolga volt, megbeszéltük, hogy addigra én is elkészülök a kicsivel. Na a kicsi totál kiborult, ott zokogott az ajtó előtt. Én inkább úgy vettem észre, hogy egyszerűen csak a figyelem kell, az, hogy egyre vagy kettőre figyelsz nekik mindegy, de ülj ott, és velük foglalkozz. Az én gyerekeim nem féltékeny típusok amúgy, nem fejlődött vissza a nagy, mert született a kicsi. És a legaranyosabb, hogy ha kap egy szelet csokit a nagy, és éppen nincs ott a kicsi, akkor letör saját magától belőle egy darabot, hogy az majd a tesóé lesz. Imádom őket.
2011. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pici bölcsis,nagy 6,5 éves ovis.

Az ovis fiammal havonta 1x pénteken anyanapot tartunk,akkor elmegyünk moziba,vagy csak "csavarogni".

Nálunk nagy problémát jelent,hogy a pici nagyon anyás,kisebb korában problémás volt,így amióta megszületett sokkal kevesebb időm jut rá.

2011. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!