Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Balkezes lesz, ha 22 hónaposan...

Balkezes lesz, ha 22 hónaposan azt használja gyakrabban?

Figyelt kérdés
2 éves lesz a kislányom májusban. Előszeretettel használja a bal kezét. Abban tartja a ceruzát az evőeszközt is. A jobb keze sem sutább, de a balt használja jóval gyakrabban.
2011. febr. 23. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, 3 év körül alakul ki, hogy jobb vagy balkezes lesz. 2 és 3/4 éves lányom most adtam bölcsibe, a doki kérdezte, hogy jobb vagy balkezes.

Lányom is sokáig inkább balos volt, de most jobbos. Finoman átteheted a jobb kezébe, szólj rá, hogy szépen fogja, de persze erőltetni nem szabad.

2011. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még nem biztos, bár a dominancia megvan. Igazán akkorra alakul ki majd teljesen, mire iskolába megy. [link]
2011. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! 4 éves korra alakul ki, hogy bal-vagy jobbkezes lesz-e a gyermek. Addig bármelyiket használhatja, és nem kell áttenni a jobb kezébe a dolgokat. Minden jót Nektek!
2011. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leht, a lányom egyértelmű job bkezes 2,5 évesen. Én úgy tudom 5 éves korra alakul ki teljesen.

Bár szerintem sokkal hamarabb egyértelművé válik.

Az fontos, hogy semmiképp ne szoktasd át, ha neki úgy a jó, egyen, rajzoljon azzal.

Az idén elsős a fiam, a tanító nénije mondta, mennyit szenvedett egy átszoktatott jobb kezessel. Szegény alig tudott írni.

2011. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindegy,hogy jobb vagy balkezes! Nem szabad erőltetni,mert az viselkedési zavarokat okozhat a gyereknél. Ma már sok ember balkezes,pl. Obama is.
2011. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Semmiképpen nem akarom erőltetni, férjem is ezen a véleményen van.

Csak érdekelt, hogy mire lehet következtetni. Köszi a linkeket is!

2011. febr. 23. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!