Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadjam bölcsibe 19 hónaposan?...

Beadjam bölcsibe 19 hónaposan? Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

18 hónapos a fiam. Most GYES-en vagyok vele itthon, anyagilag nem túl rózsás a helyzetünk, de azért kijövünk valahogy.

A gond az, hogy nappali tagozatos egyetemista vagyok, de az oktatók jóindulatának köszönhetően nem kell bejárnom órákra, csak vizsgázni. Novemberben le kellene adnom a diplomamunkámat ahhoz, hogy decemberben államvizsgázhassak. Addig teljesítenem kell 8 hét szakmai gyakorlatot is (ha egyáltalán felvesznek valahová...).

A fiamnak hatalmas a mozgásigénye, egész nap rohan, szereti a gyerektársaságot is. Be tudnám adni bölcsibe, augusztus elejétől, tehát 19 hónaposan, de egész napra, a gyakorlat miatt, ami napi 8 óra sajnos. Mivel vidéken lakunk, napi 2x40 percet kellene buszozni ráadásul.

Az apja dolgozik, napi 10-12 órát is, nagyszülők szintén. Kicsit koraiak tartom ennyi idősen bölcsibe adni, de nem látok más kiutat, és ha nem végzek év végén, tandíjat kell fizetnem (másoddiploma). Ráadásul fél-egy éven belül szeretnénk újabb babával próbálkozni, akkor meg vegyem ki? Újszülöttel hogyan ingázzak?

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. jún. 28. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

1. beadnám bölcsibe

2. ha nem túl rózsás sz anyagi helyzet, biztos, hogy pár éven belül nem szülném a következőt


sok gyerek jár ennyi idősen bölcsibe, én is másfél éves koremtól jártam (párom 4 hónapoasn ment!) de fia is 21 hónaaposan bölcsis lett

2011. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Egyik ismerősöm kisfiát 20 hónaposan adta bölcsibe, mert a férje elhagyta őket és vissza kellett mennie dolgozni. A kisfiú is napi 8 órában van ott és nekik is ingázniuk kell, igaz autóval. A kisfiú nagyom hamar beszokott. Mire a tesó megszületne a kisfiad már majdnem óvodás lesz és gondolom van ovi ahol éltek, akkor már viheted oda. Szerintem a legtöbb esetben mi anyukák parázuk túl a helyzetet, a gyerek sokkal alkalmazkodóbb szerintem, mint ahogy mi gondoljuk.
2011. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Add be. A kisebbek hamarabb beszoknak mint a nagyok. Kisfiam 2 évesen ment, de még mindég sír reggelente fél után is. A tőle fiatalabbaknak meg semmi bajuk.
2011. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ovi is csak ott van, valahogy kénytelenek leszünk ingázni:(

Az anyagi helyzetünk azért nem rózsás, mert apránként újítjuk fel a házunkat, minden hónapban elmegy nem kevés pénz csempére, festékre, villanykapcsolókra stb. stb.

Ha ezzel végeztünk, akkor jöhet a kistesó.

De nem vagyunk olyan helyzetben, hogy muszáj lenne visszamennem dolgozni. Csak a gyakorlat, diplomadolgozat... és persze, ha ezekkel végeztem, dolgoznék, míg nem kopogtat a gólya.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 28. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!