Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy 26 hónaposan...

Létezik, hogy 26 hónaposan nincs szüksége délutáni alvásra? Minden nap küzdünk, sokszor nem is tudom elaltatni. Aztán persze, ha 4 körül elmegyünk valahova, autóval vagy babakocsival elalszik.

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem alszik délután, akkor hogy viselkedik? Nem fáradtabb, nem pörög túl, nem lesz kezelhetetlen? Mert ha nem, és jól elvan, és max este kicsit hamarabb lefekszik, akkor elképzelhető, hogy ő már nem igényli. Ritka ugyan, mert a többség még 5 évesen is alszik, de azért láttam már ilyen gyereket.

(Bár ahogy írod, hogy később elalszik autóban, kocsiban, az arra utal, hogy még szüksége lenne az alvásra.)

2011. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha nem alszik, van egy időszak 4-5 körül, mikor nyűgös, stb..

Aztán átesik a holtponton, és pörög tovább...

2011. aug. 2. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Létezik, én kb. 6 hónapos korom óta egy szemhunyásnyit sem aludtam délután. Viszont nem is voltam kezelhetetlen/hisztis/bágyadt. Nem minden kisgyereknek van szüksége délutáni alvásra. Az autós alvás egy másik kérdés, velem még így 20 éves fejjel is megesik, hogy elalszom, pedig nem is vagyok álmos, csak jól esik. Szóval attól függ, hogyan viselkedik estig.
2011. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is mostanában adtam fel a déli alvást, a lányom novemberben lesz 3 éves.

Látszik rajta, hogy nem álmos délben, csak kínlódás az elalvás, már majdnem kettő, mire elalszik, utána persze nem álmos este, még 10 kor fent pörög, ami nálunk nem volt divat.

Így most este 8-kor fürdés, utána mese, és fél kilenckor alszik már.

Mondjuk ő már jól bírja, nem hisztisebb, mint máskor.

2011. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29 hónapos a kisfiam. Tegnap én sem tudtam letenni, nem volt álmos, Jól elvolt, este 8-kor már aludt a szokásos 9 helyett. Ma álmos volt, láttam rajta, ment is be a szobába. De mire elaludt, neki ez kell, az kell. Húzta az időt. Aztán persze elaludt.
2011. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is voltunk kb. 2-3 hétig úgy, hogy nem aludt a fiam délután, nem is erőltettem. Este előbb elaludt, volt, amikor már fél 8-kor, de ez ritka, inkább fél9,9. Nagyon is jól bírta, de amikor mentünk a mamáékhoz, 10 perc kocsival, odafele nem, haza fele elaludt. Nem volt akkor sem gond, hanem amikor ébredt, még kicsit játszottunk az udvaron, persze nyugodtabban, majd este szokásos rituálé, és szépen aludt. Eltelt pár nap, és újra visszaállt a délutáni alvásra, azóta alszik, vagyis kb. másfél hónapja. Oviban is kell aludni, úgyhogy majd Ő januárban megy (ha lesz hely), még sokat kell Nekik aludni nappal, s éjszaka. :)
2011. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, nálunk az ovis alvás úgy történt, hogy bekényszerítettek minket az ágyba, és nem engedtek felkelni, hiába nem volt valaki álmos. Nagyon utáltam. Életemben 2-szer aludtam az óvodában, mindkétszer belázasodtam estére és beteg lettem. Kevésbé terrorizáló helyeken engedik, ha a gyerek nem álmos, rajzolni, játszani, persze halkan. Én azt mondom, ha egy gyerek nem álmos, akkor nincs igénye az alvásra, és nem szabad semmit kényszeríteni. Sosem aludtam délután, mégis felnőttem :)

A 6 hónapos korától nemalvó válaszoló

2011. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld előbb letenni. Lehet, hgy amikor te altatnád, már akkor túlpörgött, csak még nincs olyan látványos jele neki. Nyilván azért is alszik el, ha mentek valahova, mert álmos.

Ennyi idősen még nagyon ajánlott az alvás. Ha az ágyban nem hajlandó, próbáld meg alvásidőben elvinni autóval, babakocsival, hogy hátha úgy elalszik. Nem tudom van e teraszotok, de volt, hogy én oda toltam ki a fiaimat, és ott húzogattam a kocsit, hogy aludjanak már végre!

2011. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!