Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerkőcnek,...

Másfél éves gyerkőcnek, vírusos láz és hasmenés esetén lehet húslevest adni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam főznék neki egy jó kis tyúkhúslevest, de nem tudom nem ártok e vele. Persze csak a levét kapná. Hogy ne mindig csak a vizet igya szegénykém. Már 3-ik napja megy a hasa, az a híg, zöldes széklete van :( Szinte semmit nem eszik, csak inni kíván. Próbáltam már a főtt rizst, főtt krumplit, gyümölcsöt, stb.

Esetleg milyen teát lehet ilyenkor adni?


Előre is nagyon köszönöm segítségeteket!


2011. febr. 24. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Egész nyugodtan adj neki húsleves levét, nem hinném, hogy ártasz vele! Sőt! =) Én a Te helyedben mernék adni.... Próbáld meg, lehet, hogy el sem fogadja, de nem hinném! Szerintem ízlik majd neki! És tényleg próbálgass mindenféle gyümölcslevet, meg esetleg banánt.
2011. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Narancsot nem adnék, mert még jobban hajt. Széntabletta jó lenne. Sima háztartási keksz. Jó a húsleves, ha elfogadja, de ne legyen zsíros! És csak akkor, ha elfogadja.

Általánosságban, mindent ehet, amit kíván. Mert addig amíg baja lenne tőle, nem kíván semmit, figyeld meg.

És semmit se erőltess. Folyadék azonban legyen, ha más nem kortyonként. Ha hány is, akkor hideget. A meleg fokozza a hányásingert.

2011. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a (az értelmes) válaszokat :) Banánt, almát ne fogadja most el, pedig általánosságban szereti. Akkor csak egy egész kevés husit teszek bele, inkább zöldségeket....
2011. febr. 24. 12:15
 5/9 A kérdező kommentje:
jah, hasfogót azért nem adok neki, mert így távoznak a vírusok a szervezetéből, ezért azt mondta a doki hogy az első pár napban nem kell.
2011. febr. 24. 12:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem adnék narancslevet, mert az meg fogja hajtani. Inkább a levest, és a levesből a főtt répát, annak valamennyire székletfogó hatása van.
2011. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Te gyerkőcöd legalább inni hajlandó...az enyém még azt sem. Kizárólag a húslevest fogadja el amióta beteg (hasonló tünetek mint nálatok), örülök neki, hogy egyáltalán visz be némi folyadékot.

Szerintem sok hasznos dolog van benne, és kíméli a gyomort, így én bátran adom neki!

2011. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik én voltam NEM ÉRTELMES NARANCSLEVES válaszoló.



A lányonak sosincs hasmenése a facsartnarancslétől, sőt magamon se vettm észre, hogy hajtana.

a baracké az igen, e narancs és almalé az nem


De ha kedves kérdező ez téged ennyir kikészített, hogy leszedett a vászlaomat, akkor legyél boldog:-((


Csak segíten akartam.

2011. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

előző

Nagyon jól esnek a frissen facsart gyümölcslevek tiszta vízzel higítva. A kálium és magnézium pótlásában játszhatnak fontos szerepet. A legjobb a narancs, a citrom, és az őszibaracklé, valamint a zöldségfélék közül a paradicsomlé


forrás:

[link]

2011. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!