Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S! Hasmenés esetén, ha...

S. O. S! Hasmenés esetén, ha nem akar inni mit tegyek? Csak az infúzió a megoldás? 3 éves.

Figyelt kérdés
Apránként kortyolgat,de alig iszik,talán ma eddig ha 2 dl-t megivott,akkor sokat mondok.
2011. júl. 1. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

10 óráig a 2 dl bőven jó!!!

amúgy igen, ha nem iszik és kiszárad, akkor kórház. De azért, mert hasmenése van, még nem törvényszerű, hogy kiszáradjon...

1 éves kislányomnak 3 hétig volt akkut hasmenése, mégsem száradt ki....

2011. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Esetleg ha nem ellenzed a ropit, adj neki, arra tuti szomjas lesz,nálunk is és sok ismerősnél segített.

Nem azt mondom, hogy ez a legjobb megoldás, de egy kicsit segíthet.

2011. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Azért egy 3 évesnek már lehet adni sós dolgokat. Ropi, pufi, sós krumpli, akár chips is. Be kell vállalni, inkább mint a kórház. Figyelgesd, mi egyszer kaptunk infúziót por alakban. Már nagyon közel jártunk a kiszáradáshoz, és ezt megelőzendő írta fel a doktornő. Mondjuk ezt is vízben kellett feloldani. Ja, és ilyenkor azzal se szabad foglalkozni, hogy mit iszik, ha a szörpre mutat rá, akkor adj neki szörpit. Most minden mindegy csak igyon.


Jobbulást

2011. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Multkor nálunk a 14hós lányomnak egy nap alatt volt 14szer kakija. 3után mentünk a dokihoz. Azt mondta adjunk:Normafloret,normolitot,(ez receptes)

S nem volt semmi baj.Nem került korházba.Igaz ma is mg 2szer kakil,de már nem 14szer:D:D

Ja meg banán,reszelt alma ami megfogja a kakit. Azt mondta 5percenként kináljuk meg folyadkkal.1üvegbe:víz,másikba tea,harmadikba normolitos/normafloros viz.S 5percenként kiskanálnyi...

Ma már semmi baja nincs.Jobbulást a kicsidnek.Ja és csak akkor kell kórházba vinni ha hányna is esetleg.

2011. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek a legtöbb válasszal,

azonban a "ropis" stb típusúakkal nem!


A só hatására a sejt közötti térbe kerül a víz nagy része a sejtekből. Ez pedig a sejtek TOVÁBBI KISZÁRADÁSÁT okozza!

2011. júl. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy kis ropit evett és ivott is még kb. 2 dl-t,de 39,2 volt a láza.Már kisebb korában voltunk kórházban kiszáradás gyanúja miatt.Próbáljuk itatni.Azt hittem,hogy ha nagyobb lesz,akkor jobban megérti,hogy kell inni,ill.nem értem,hogy miért nem kívánja ilyen esetben a folyadékot.Mindenkitől azt hallom,hogy oké,ilyenkor nem evett szinte semmit a gyerek,de inni sokat isznak.Remélem,hogy jobban lesz. Köszi.
2011. júl. 1. 15:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi! Én vagyok akinek az infúziós port írta a doktornő. Az én lányom is olyan, hogy valamiért ilyenkor nem kívánja. Ilyenkor kínszenvedés beleerőltetni.
2011. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mióta hasmenéses, hányszor van neki, hány e, láz, stb...

Sajnos nálunk ha nem akart inni a fiam, akkor a Panadol szirup fecskendőjével nyomtam a folyadékot a szájába. Inkább, mint a kórház.

És ropit nyugodtan ehet, arra megszomjazik. Nálunk a kórházban is ez volt a "koszt". És tényleg mindegy mit iszik, csak a tejes dolgokat kell kerülni.

2011. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Túl sok só megköti vizet, ödémt okoz. Az édesre is nagyon jól isznak, én inkább azt próbálnám. De 10-ig 2 dl az sztem is elég jó. Figyeld, pisil-e rendesen, nem fátyolos-e a tekintete, nem elesett-e, nem extrém aluszékony-e, bőre csippentés után visszaáll-e rugalmasan, nyelve, szája nedves-e.
2011. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!