Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mit tesztek, ha a...

Anyukák, mit tesztek, ha a gyereketek egyik napról a másikra nem akar aludni?

Figyelt kérdés
A lányom 14 hónapos, eddig 8-9 között, menetrendszerűen elaludt, nem is kellett altatni, letettem a kiságyba és aludt. Pár napja viszont egyszerűen nem hajlandó. Leteszem és üvölt. Én nem akarom sírni hagyni, de tegnap pl. fél 12-ig fent volt és pörgött, amint lefektettem azonnal sírt. Ja, és felkel hajnalban és nem hajlandó visszaaludni a kiságyban, csak mellettem. Ötletek? Okra és megoldásra is.... Lehet ez a beszéd megindulása előtti fejlődési ugrás? Mert hogy egyre élénkebben, érthetőbben dumál.
2011. febr. 24. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

szia,szerintem lehet az oka az ugymond Zsarnoksag is,mi is igy voltunk es hogy hadjon aludni szepen kozenk szokott,most rendszeresen(2.5 eves)jon hajnalban es bujik mellenk.En probaltam kifarasztani,de minel faradtabb volt annal nehezebben aludt el.Probald a levegoztetest,vagy esetleg delutan ne aludjon keson.

Az en lanyom nagyon kisajatitott maganak ugyan ilyen modszerekkel,

2011. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem irni h azota,bujok melle es ugy alszunk el,es csak akkor hajlando lefekudni mikor en is.mostmar tudom h hiba volt,de lagy volt a szivem1
2011. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk csak 18hós most.Katasztrófa:(!Eggyütt érzek nálunk most elég drasztikus a helyzet.Még dokihoz is elvittem h mi van már?Tudod mit mondott?Hagyjam ott sírni éjjel basszus:(de szted?Nem bírom,pedig már totál kivagyok idegileg!
2011. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 éves az enyém és szenvedtünk mi is. Eljött az ovi és 8 kor ágyban van, mesélés előtte. Délután ha hazajön tornázunk táncolunk. Azt megteheted, hogy 5 percig hagyod sírni, aztán bemész lecsitítod. Majd újra és újra. türelem, meg fogja szokni. És sokszor aludtam együtt vele, de már nem kell neki. Legyen egy alvós macija, mond neki ezt átölelheti, ha hiányzol, illetve, tudatosítsd benne, hogy ott vagy a másik szobában és ha rosszat álmodik akokr átjöhet egy kicsit. Meg az is jó ha lekapcsoltok tvt, számítógépet, lássa hogy mindenki alszik!
2011. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14 hónaposan pont nem fogja megérteni, hogy ha rosszat álmodik akkor átjöhet, meg hogy alvós maci....mindengy. egyébként sztem is lehet a fejlődési ugrás miatt, nálunk minden egyesnél megbolondult kicsit a kislányom.

nappal hogy alszik? már csak 1x? mettől meddig? lehet hogy sok neki a nappali alvás, vagy túl későn ébred belőle, lehet hogy ezzel is lehetne variálni.

2011. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

nappal csak egyszer alszik, dél körül kb. 2 órát, ez egyrészt az ő döntése, nem hiányzik neki több, másrészt én sem erőltetem, úgy is ehhez kell hozzászoknia jövőre a bölcsiben, legalább azzal nem lesz baj. szerintem már simán van benne dac és erőpróbálgatás is egyébként, a "feneapofáját" :) tegnap este pl. kifejezetten hiszti volt, semmi könny, semmi baj, csak állt a kiságyban és rázta a rácsot. bementem, kivettem, elringattam, letettem, erre a hátára fordult és verte magát a matrachoz. na mondom, akkor csináld csak kisanyám, ha hisztizel nem látlak (Ranschburg módszer) és otthagytam....3 perc múlva aludt:)

2011. febr. 25. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!