Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Abbahagyhatjuk a tápszert egy...

Abbahagyhatjuk a tápszert egy éves korban, ha egyébként már elég sok mindent eszik? Mit adjak ilyenkor este és reggel a tápszer helyett?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy a tápszerrel problémái vannak a fiamnak, mert állandóan hasmenése van. Két napja nem kapott tápszert, hanem ettünk inkább kenyeret, párizsit, virslit, sajtot, joghurtokat. Az eredmény végre egy viszonylag keményebb kaki. Úgy érzem, hogy lehet, hogy tényleg a tápszer volt a ludas, ugyanakkor félek, hogy így nem kap meg minden vitamint, ásványi anyagot. Gondunk van ugyanis a súlygyarapodással. A picikém tényleg pici, mert csak 8 kg és fiú. Örülnék, ha olyanok írnának, akik elhagyták a tápszert, és vannak tapasztalataik.
2009. febr. 15. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia

Szerintem nem szabadna a tápszert elhagyni, mert 1éves babáknál min. 500ml tejalapú készítményt kell elfogyasztani. Az orvossal kellene megbeszélni, hogy ő mit mond.Milyen tápszert adtál neki? Az én babám 15 hónapos és ő sincs 9kiló. Én mildibé junior tejet adok neki: reggel, délbe, este. Estére sinlaccal dúsítom.

2009. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig Nestle Beba HA tápszert kapott. Teljesen tanácstalan vagyok. Reggel kap már kakaót a tápszer helyett, azt nagyon szereti, ebből kb. 200 ml-t iszik meg. Félek, ha megint tápszerezem akkor újból kezdődik a hányás, hasmenés. A gyerekorvos össze vissza küldözgetett mindenféle vizsgálatra, de egyelőre fogalma sincs, hogy mi lehet az oka mindennek. Jól értem, hogy akkor Te már nem tápszert adsz neki, hanem csak a tejet és sinlacot?
2009. febr. 15. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Végülis a mildibé junior tej az is tápszer, de az 1éves babák tápigényei alapján készítették+ vassal dúsított. Én azért rakok bele még sinlacot mert vacsit csak pár falatot eszik.Hátha így jobban telíti.
2009. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Beszélek a védőnővel, vagy a gyerekorvossal, és rákérdezek, hogy esetleg áttérhetnénk-e arra, amit Te írsz, mert a mostani tápszer valahogy nem az igazi.

Köszönöm, hogy időt szakítottál rám.

2009. febr. 15. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éves kor után már nem szórakoztam tápszerrel, kapott rendes tejet. És nagyon szereti. Most 2 éves, és mai napig azzal indul a nap (nekem is). Nem adok én már ilyen mű-pancsokat.
2009. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1éves korától én is forralt tejcsit adok neki! Véletlen volt mert nyaralás alatt elfogyott a tápszer, maradt a tej! Kérdeztem utána az orvost azt mondta , ha nem lett töle baja akkor maradhatunk annál is! Azóta 3,5 éves a mai napig 2l tejcsit iszik meg naponta!
2009. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom sokáig nem volt hajlandó mást inni (enni sem nagyon), csak Beba 2+-t és 3+-t Nem tudom, hogy lehet-e még kapni, az utóbbit 3 éves korig ajánlják. Meglepően jó súlyban volt ehhez képest, néha azon gondolkodom, hogy napenergiát fogyaszt... :)

Vannak még különböző kész babatejek (próbálj olyat keresni ami egy év fölött ajánlott), és jók a tejpépek is. Talán a tehéntej sem árt már, de azt hiszem inkább főzve javasolják még és mivel nincs benne elég vas, pótolni kell valamivel.

Hogy áll a főzelékekkel, tésztafélékkel?

Egy ideig egyébként a lányomnak is állandóan hasmenése volt, és én sem tudtam az okát. Aztán egyszercsak elmúlt. Barátnőmtől is hallottam, hogy a hasmenés és a túl kemény kaki váltakozva nekik is probléma volt. Valószínűleg még nem fejlődött ki teljesen az emésztés ebben a korban, talán a sokféle étel segítene a dolgon, de mit csináljon az ember, ha nem hajlandók enni? 2 és fél éves elmúlt a lányom, és még most is kínlódunk vele...

2009. febr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!