Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rengeteget alszik 22 hónapos...

Rengeteget alszik 22 hónapos kisfiam. Kezdek aggódni. Valaki hasonló "problémával"?

Figyelt kérdés

Este 8-reggel 7-ig.Utána ha nem figyelek rá már 10kor elalszik, akkor csak egy órát, mert ébresztenem kell. fél 1 körül visszaalszik 4-ig, ekkor már hangoskodok, zörgök. És utána 8 órakor már újra ágyban.

Annyi rosszat lehet hallani, vigyem orvoshoz emiatt? Vagy ő ilyen nagyalvó, vannak hozzá hasonló gyerekek?


2011. febr. 28. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Jaj, istenem, nem unjátok az ilyen kérdéseket?

Mégis mi baja lenne az alvástól??? Vagy dicsekedni akarsz?

Nekem ikreim vannak, MINDKETTŐ este 8-től reggel 9-ig alszik és délután még 2-től 5-ig. Azaz 13+3 órát.

Szóval igen, biztos marhára ritka eset, tényleg.

2011. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez kihagyhatatlan volt??? Remélem a napi stresszed itt ki is jött. Ha nem tetszik nem írsz ennyi. Vagy ilyen qvára ráérsz. Nekem ha egy kérdés nem jön be, ugrok egy számomra fontos kérdésre. Nyilván túl sok időt hagynak neked az ikreid. De ha téged ez megnyugtat hát írsz amit akarsz, egészségedre! Valahol ki kell jönni a feszkónak.....
2011. febr. 28. 11:11
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Ennyire ráérek. Tudod, "sokat" alszanak.

Úgy látom, valóban mindenki átugorja az értelmetlen kérdéseket rajtam kivül...

Nem is irt senki más...

De hát valakinek csak vennie kell a fáradságot.

2011. febr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos a kérdésed.

Az elöző válaszoló kicsit primitív, remélem nem ezt adja át a gyerekeinek.

Szerintem érdemes lenne beszélned erröl a védőnővel, vagy orvossal, mert lehet, hogy vas hiányos, vagy vérszegény. Érdemes megkérdezni, hogy ez mennyire normális. Az éjszakai alvás az rendben van de a napközbeni szerintem kicsit sok.

2011. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnos a legjobb barátnőm testvére is így volt, kiderült pár hónap múlva, mikor fájdalmai is lettek, hogy leukémiás...szóval aki először válaszolt, szégyellje mélyen magát és örüljön, hogy egészséges babái vannak!!! A kérdezőnek is nagyon remélem, hogy semmi gondja nem lesz, max az ilyen oltogatókat leszerelni ezen az oldalon. Szerintem is vérkép+vizelet, általános orvosi vizsgálat kellene, valóban vannak jó alvó gyerekek, ezesetben tényleg örülj a szerencsédnek :) a napirendetek rendben van? Lassan egyébként ideje átállni a napközbeni 1 alvásra, lehet hogy ez is megoldja a dolgot. Nagyon szét van törve így a napotok nem?
2011. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
egy kozel 2 eves gyerek alvasigenye durvan 13 ora. azt hogy nallatok ez a sok alvas normalis-e neked kell eldonteni mert te ismered a szokasait...ha eddig is jo alvo volt akkor valoszinuleg nincs semmi baj de ha ez egy friss szokas akkor erdemes megemliteni az orvosnak mert lehet valami vitaminihiany az ok es ez a tavassz bekoszontevel csak meg rosszabb lesz...az elso anyukaval ne is foglalkozz, sok olyan "okos" anyuka van itt akiknek ezek a kerdesek banalisak pedig sokszor egy-egy rejtelyes betegseg elos tunete is lehet a sok alvas
2011. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 2 éves koráig este 8tól reggel 10ig aludt, napközben 2 órát. Beszéltem orvossal, azt mondta jó alvó, örüljek neki, jót tesz az idegrendszerének. Most 27 hónapos reggel fél 8ig alszik, este 9től.

Mióta tart ez nálatok? Nálunk 15 hónapos korában kezdődött, új ágyat kapott, és onnantól kezdve kényeztetett minket ezzel.

Azért kérdezz rá az orvosnál, biztos megnyugtat. A délelőtti alvást szerintem is ki kellene hagynia, menjetek le a játszótérre délelőtt, és akkor csak délután alszik majd.

2011. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is mindenképpen kérdezd meg az orvosodat, mert ez tényleg sok ennyi idős korban. Hiszen neked is feltünt, hogy ez furcsa, egy labor nem ártana.
2011. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem alszik túl sokat.

az enyém kb. 2 éves koráig éjjel 12 órát aludt, délután még 1,5-2-t.

aztán drasztikusan lecsökkent az alvásideje.

szerintem örülj neki.

2011. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést mert javába többet alszik mint pici korába. Olyan másfél éves kora körül vagy valamivel korábban kezdte ezt a sok alvást. Előtt gyakorlatilag alig aludt, akkor épp az volt a baj, hogy volt napközben ha aludt fél órát...mondjuk nem volt nyűgös meg semmi, csak az én kényelmemnek lett volna jobb ha alszik kicsivel többet. És mostmár ott tartunk hogy alig van ébren. Szóval mondhatni rosszalvó babából lett egy álomszuszék....

Van napirendünk, reggel ébresztenem kell, mivel a tesót visszük oviba. Ha nem ébresztem (hétvégén) akkor 9*-ig húzza a lóbőrt. És utána déltől 4-ig alszik.

Hétközben 7-kor ébresztem, és mire bejutunk, az olyan 10 (eddigre mindent elintézünk) már vízszintesbe is teszi magát, és nem mindig tudom ébren tartani. Mondjuk elmegyek fölrakni az ebédet és ő már alszik is. Persze igyekszem nem engedni, de képes játék közben is beszunnyadni 10 után.

De azért az esetek többségében nem engedem ezt a déleőtti pihit.

Szóval ő megváltozott. Nem volt ilyen. Ha mindig is jóalvó lett volna, szerintem eszembe se jutna a kérdést megfogalmazni.

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat (első kivételével, ő csak hadd unatkozzon, sz@r neki) :)

2011. febr. 28. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!