Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél hónapos babámmal sok,...

Haramia kérdése:

Másfél hónapos babámmal sok, étkezésből származó problémával küzdünk. Akinek voltak hasonló panaszai, adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Kisbabám másfél hetes kora óta délutánonként sírni kezd, vigasztalhatatlanul, erősen, alkalmanként 3-4 órán át, de átlagban fél-háromnegyed órát, amiért állítólag a hasfájás a felelős.

Evéskor habzsol ezért, étkezés során 5 kortyonként megállítom, majd 7 percenként van büfiztetve, amikor büfög is. Evés végeztével, ahogy letesszük vízszintesbe onnantól kezdve a következő etetésig folyik belőle vissza az étel, van hogy csak kis csíkban, de van hogy szökőkút szerűen. Ez általában vizes, híg folyadék, ritkán anyatejdarabokkal, amitől nem tud elaludni, vissza-vissza ébred, csuklik, nyeldekel, öklendezik, eldugul az orra, és sírni kezd, holott látszik rajta, hogy nagyon fáradt. Folyamatosan és keservesen sír, majd hamar megéhezik. Közben ugye fáj a hasa, nehezen távoznak a szelek, görcsöl, lábát húzogatja. Próbálkoztunk:

-Mecsek baby tea

-víz itatás

-Infacol

-Kanalas etetés

-Espumisan

-torna

-hasmasszázs

-babakocsis séta

-felmelegített babzsák

Semmire nem múlik sem a fájdalma, sem a bukás, sem a hasgörcs. kétségbe vagyok esve, mert a baba az egyébként –jó óráiban tündéri és gyönyörű kisfiam, konkrétan 6 hete sír… A dokik szerint teljesen egészséges, hasi uh-ja rendben.Másnak is volt ilyen? hogyan oldottátok meg? és mikorra javult a helyzet?


2011. aug. 17. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy visszavinném az orvoshoz, hogy nem biztos nem szenved-e refluxtól szegényke (ha így visszafolyik a gyomrából a tejcsi). Ha tápszeres baba lenne, akkor írhatnának neki bukás ellen speciális sűrűbb tápszert.
2011. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hasfájós volt,de szerencsére nem bukós.

Mindent kipróbáltunk,de semmi nem használt.Így egyszerűen megetettem,ha éreztem hogy levegőt nyelt akkor megbüfiztettem és ehetett tovább,de én nem szaggattam meg az étkezéseit.

Szóval semmi nem segített csak az idő.Az hogy amint betöltötte a harmadik hónapot mintha elvágták volna a hasfájást.

A bukásra nem tudok mit írni.

2011. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a sok bukás miatt tényleg reflux gyanús... én elmennék vele még egyszer uh-ra.

Nekünk ugyanez volt, de mivel hízott rendesen, 1 kilókat havonta, nem találták problémának. Én meg vettem nutritont, és azzal sűrítettem a tápszerét, csak tápszeres volt. Felhívtam a védőnőt, azt mondta, csináljam, ha úgy érzem, szükséges.

A hasfájás meg... türelem! Kitartás! El fog jönni az az idő, hidd el, amikor elmúlik, kinek 3 hónaposan, kinek később (fiamnak 4 és fél hónaposan, unokaöcsémnek 6 hónaposan). Amikor elkezdett a fiam hangosan kacarászni, ahogy csikiztem a hasát, na akkor elfelejtettem, hogy két napja szinte alig aludtam a hasfájása miatt.

De azt az uh-t én megismételtetném...

2011. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat! igaziból pont ma mérte a védőnő és ő is egy kilót hízott háro hét alatt, még kicsit túl dagi is..."sajnos" (bár tudom erre nem szokták mondani, de) nagyon-nagyon sok tejem van, Ő pedig állandóan enne, aminek ez a következménye. Ha viszont csökkenteni próbáljuk a mennyiséget, akkor azért megy a keserves sírás :( plussz a sok bukás miatt, épp hogy nagynehezen elaludna arra kel, hogy éhes...Most az is kipróbáljuk, hogy evés előtt lefejek 30 milit, és csak utána teszem mellre, hogy ne ömöljön a szájába...valahogy egyesével kell kiiktatnunk ezeket a gondokat, ezért érdekelnek nagyon már másoknál bevált módszerek. A hasfájással meg akkor türelmesek vagyunk...
2011. aug. 17. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 hónaos, 6 hetes koráig iszonyatosan hasfájós volt, azót már kezelhetőbb - ami nekünk bevált, és nem írtad , az a hajszárító , tudom furán hangzik, de mikor nagyon görcsölt meleg levegővel fujattuk a hasát , s kb. 1 perc múlva megkönnyebbűlt pofival elaludt :)

Nem olyan sokat buktunk, de nagyon jó volt rá a Gastrotuss baby nevű szirup - amiatt is érdemes adni, hogy a sok bukás miatt a gyomorsav kimarhatja a nyelőcsövét, s ez is fájhat neki, ebben pedig van védőanyag ami megvédi ettől, plussz a bukást is akadályozza.

Remélem tudtam segíteni!

2011. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


A kisfiam is bukós volt kb. 3 hónapos koráig. Neki is rendben volt a hasi uh-ja. Volt olyan, hogy egy órával etetés után is jött fel neki tej. Ő is kis mohó volt egyébként. Azt tanácsolta a védőnőnk, hogy a kiságyát emeljük meg kicsit (kb 30 fokban), és az segít a bukáson.


Üdv: 7 hónapos kisfiú anyukája

2011. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előttem írt tanácsokat kiegészíteném még egy nálunk hasfájásra bevált dologgal: Adamo hinta. Kislányunk másfél hónapos korában találtam rá és egy megváltás volt, babás életünk egyik legjobban bevált eszköze volt. 1 éves koráig csak ebben aludt napközben, egyszerűen imádtuk.

2011. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elso kisfiam 5 hetes koratol 6 (!) honapos koraig volt hasonloan hasfajos. Minden este kb 5-tol furdetesig uvoltott, teljesen vigasztalhatatlanul. Kiprobaltunk sok csodaszert, semmi nem hasznalt. 6 honaposan felult, es akkor megoldodtak a problemak.

Megszuletett a kisteso. 5 hetes mult, es kezdtem orulni, mert idaig csak a levego vagy a szelek miatt volt hasfajasa. Ha meg volt a bufi vagy a puki, akkor megoldodott a problema.

Most a 6. het kornyeken szerintem elkezdodott a "durva" siros hasfajasa :-( A batyustol elteroen o is bukik rengeteget, nem gyozok mosni ra.

Az ismerosom gyereke nem volt hasfajos, csak brutal refluxos. Nala sem talaltak semmi elterest - csak az ido elteltevel lett jobb. (fel-1 ev)

2011. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!